R. Cantalamessa: noriu mirti su pranciškono abitu

Vienas iš būsimų naujų kardinolų, Popiežiaus namų pamokslininkas br. Raniero Cantalamessa O.F.M. Cap., paprašė, kad popiežius jį atleistų nuo taisyklės, pagal kurią kardinolai privalo būti vyskupai. Todėl pranciškonų kapucinų ordino vienuolis nebus konsekruojamas vyskupu. Jis pats apie tai pranešė interviu, paskelbtame jo gimtosios Rieti vyskupijos portale.

Pasaulinė vaikų diena

Lapkričio 20 dieną Jungtinių Tautų Organizacija kviečia minėti Pasaulinę vaikų dieną ir rūpintis, kad vaikai džiaugtųsi gražia vaikyste. Deja, laimingai vaikystei netrūksta grėsmių, prie kurių pastaraisiais mėnesiais prisidėjo ir pasaulinė COVID-19 pandemija. Lapkričio 20 dienos žinute „Twitter“ tinkle popiežius Pranciškus pažymėjo, jog „kiekvienas vaikas dar motinos įsčiose turi būti priimtas ir ginamas, globojamas ir saugomas“.

Trečiadienio katechezė. Mergelės Marijos malda

Trečiadienio bendrojoje audiencijoje popiežius Pranciškus pratęsė katechezių ciklą apie maldą. Įvairiose katechezėse Šventasis Tėvas kalbėjo apie tai, kaip Jėzus mokė melstis ir kaip pats meldėsi. Lapkričio 18 dienos katechezėje Pranciškus aptarė Mergelės Marijos maldą.

Pandemijos krizė – proga dvasiniam Europos atsivertimui

Katalikų bažnyčios Europos Sąjungoje vyskupų konferencijų pirmininkai paskelbė vilties ir solidarumo žinią Europos institucijoms ir valstybėms skausmingu ir neaiškiu COVID-19 pandemijos paženklintu istoriniu laikotarpiu. „Siekiame visuotinės brolybės, kuri nieko neatmestų“, – parašė Europos ganytojai lapkričio 18 dieną paskelbtoje žinioje.

JAV vyskupai: kovoje su pedofilija – klausytis nukentėjusiųjų

Pirmadienį, lapkričio 16 dieną, prasidėjo JAV vyskupų plenarinė asamblėja, dėl pandemijos vystanti virtualiu būdu. Pandemijos sukelta krizė yra bene svarbiausia asamblėjos tema – „COVID-19 yra kur kas daugiau nei sveikatos krizė“, – pareiškė asamblėjos atidarymo kalboje vyskupų konferencijos pirmininkas Jose H. Gomezas, Los Andželo arkivyskupas, tačiau Amerikos katalikų ganytojai jau pirmąją asamblėjos dieną į dienotvarkę įrašė papildomą punktą apie Vatikano prieš savaitę paskelbtą atskaitą dėl 2018 metais popiežiaus iš kunigų luomo pašalinto buvusio kardinolo Theodore’o Edgaro McCarricko. Ataskaitą atskirame pareiškime pakomentavo Vašingtono ordinaras arkivyskupas Wilton D Gregory.

Būsimasis kardinolas: jaunystėje tikėjimo labai nepraktikavau, viskas pasikeitė sulaukus 30 metų

„Retai kada vyskupas skiriamas kardinolu, ypač kai regione yra arkivyskupų. Kaip jūs vertinate skyrimą kardinolu? Ką tai reiškia Brunėjaus Bažnyčiai?“, – klausė religinių žinių agentūra „Ucanews“ bxsimojo kardinolo Corneliuso Simo, vieno iš trylikos naujųjų kardinolų, kurie turėtų dalyvauti lapkričio pabaigos konsistorijoje.

Italijos policija išaiškino įtariamą Jono Pauliaus II relikvijos vagį

Italijos Spoleto miesto policija penktadienį pranešė radusi vyrą, kaip įtariama, iš bažnyčios pavogusį relikvijorių su popiežiaus Jono Pauliaus II krauju. 

Relikvijorius su 2005 metais mirusio ir 2014 šventuoju paskelbto pontifiko kraujo lašais iš centrinėje Italijoje esančio Spoleto katedros buvo pavogtas rugsėjį. 

Aušros Vartų atlaidai

Šių metų Švč. Mergelės Marijos Globos atlaidai vyks karantino metu, todėl  Šv. Mišios bus aukojamos ribojant tikinčiųjų skaičių.

 

Lapkričio 15-oji – Pasaulinė vargstančiųjų diena

Sekmadienį, lapkričio 15-ąją, bus minima popiežiaus Pranciškaus prieš ketverius metus įvesta Pasaulinė vargstančiųjų diena. Jos programą Romoje ketvirtadienio rytą vykusioje virtualioje spaudos konferencijoje pristatė Popiežiškosios naujosios evangelizacijos tarybos primininkas arkivyskupas Salvatore Fisichella.

Ugdymo iššūkis ir trys veikimo linijos

Vienas iš pagrindinių šių metų renginių Vatikane, neįvykusių dėl COVID-19 pandemijos, turėjo būti pasaulinė konferencija apie ugdymą. Toks sumanymas išplaukė iš enciklikos „Laudato si’“: privalome kalbėtis tarpusavyje ir koordinuoti pastangas, jei norime iš tiesų pakloti pagrindus tvariai ateičiai, kurioje žmogus darniai gyvena savo aplinkoje. Tai integralios ekologijos doktrina.

Daryti gera reiškia gyventi gerai

Paribių misionierius pasaulietis br. Biagio Conte, Sicilijos „Vilties ir meilės misijos“ steigėjas, neseniai sugrįžo į eremą, pradėjo gyventi atsiskyrėlio gyvenimą ir atsidėjo tylai, maldai, šlovinimui, atgailai ir mąstymui. Po maždaug trijų savaičių vienatvės jis panorėjo laišku pasidalinti mintimis apie savo maldą ir atgailą.

Keliaukime kartu iki Pasaulinės Vargstančiųjų dienos „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32)

Pagrindinis Keliaukime kartu iki Pasaulinės Vargstančiųjų dienos „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32)

Šios savaitės pabaigoje, lapkričio 15 d., minėsime 4-tą Pasaulinę Vargstančiųjų dieną, kurią prieš keturis metus iniciavo Popiežius Pranciškus.

„Vargšui ištiesk ranką“ – 2020 m. Popiežiaus žinios leitmotyvas.

Žinia 4-osios Pasaulinės vargstančiųjų dienos proga „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32)

„Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32). Ilgaamžė išmintis iškėlė šiuos žodžius kaip šventą kodeksą, kad pagal tai būtų gyvenama. Šiandien jie skamba visu prasmės svoriu, padėdami mums sutelkti žvilgsnį į tai, kas esminga, ir peržengti abejingumo barjerą. Vargas, visada turintis skirtingus veidus, reikalauja atkreipti dėmesį į kiekvieną ypatingą situaciją: kiekvienoje iš jų galime sutikti Viešpatį Jėzų, kuris apreiškė, kad esti savo mažiausiuose broliuose (Mt 25, 40).

Brolis Juozapas Marija Žukauskas OFM: prasmingai išgyventi adventą padeda planavimas

Po truputį prekybos centrų lentynos pildosi kalėdinėmis dekoracijomis. Vis dažniau galima išgirsti ir skambančią kalėdinę muziką. Ar ne per anksti imame ruoštis šv. Kalėdoms? Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas brolis Juozapas Marija Žukauskas OFM sako, kad prasminga pasiruošimą pradėti iš anksto. Ypatingai šiais metais, kai nežinia, ar bus galimybė išrinkti norimą dovaną, ar paštu išsiųsta dovana pasieks gavėją laiku. Brolis pranciškonas sutiko pasidalinti savo mintimis apie pasiruošimą adventui ir išleistą išlankstomą knygelę su stalo žaidimu-labirintu vaikams „Trijų Karalių kelionė“.

Elisa Fuksas. Krikštas man buvo esminis įvykis

„Būtų galima pasakyti, kad krikštas buvo esminis įvykis mano gyvenime. Pirmasis ir tikras savosios autonomijos pareikalavimas, tapatybės pagrindimas ir dvasinio matmens atradimas. Iki to laiko bažnyčios man tebuvo meno vietos“, – interviu Šventojo Sosto dienraščiui „l’Osservatore Romano“ sakė Elisa Fuksas, jauna rašytoja, pabandžiusi ir režisūros.

Pranciškus: neužtenka tikėjimo šviesos, reikia meilės darbų aliejaus

Sekmadienio Mišių Evangelijos palyginime Jėzaus ragina būti pasirengusiems susitikti su juo. Pasirengti ne tik galutiniam susitikimui, bet ir kasdieniams įsipareigojimams prieš šį galutinį susitikimą. Todėl neužtenka į susitikimą su juo ateiti su tikėjimo žibintu – reikia dar ir meilės ir gerų darbų aliejaus, sakė popiežius Pranciškus sekmadienį kreipdamasis į vidudienio maldos dalyvius.

Vyskupo laiškas jaunimui apie budėjimą pandemijos laikotarpiu

Teramo vyskupas iš centrinės Italijos padrąsino jaunimą kliautis Kristumi dabartinės sveikatos krizės laiku. Lorenzo Leuzzi parašė laišką ragindamas jaunimą sunkiaisiais gyvenimo išbandymais, kaip kad dabartiniu pandemijos laikotarpiu, vadovautis Mato evangelijos pasakojimu apie dangaus karalystę.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode