Gegužės 7 dieną kardinolai susirinks į slaptą konklavą, kad išrinktų naują katalikų bažnyčios vadovą, pirmadienį paskelbė Vatikanas.
Gegužės 7 dieną kardinolai susirinks į slaptą konklavą, kad išrinktų naują katalikų bažnyčios vadovą, pirmadienį paskelbė Vatikanas.
Atviras popiežiaus Pranciškaus karstas trečiadienį trims dienoms perkeltas į Šv. Petro baziliką, kur pagerbti pasaulio katalikų lyderio renkasi tūkstančiai žmonių.
Vatikanas Velykų pirmadienį pranešė apie 88-erių popiežiaus Pranciškaus mirtį.
Dar Velykų sekmadienį popiežius sveikino minias Vatikane, Šventojo Petro aikštėje, nors vis dar sveiko po sunkios ligos.
„Brangiausi broliai ir seserys, su giliu liūdesiu turiu pranešti apie mūsų Šventojo Tėvo Pranciškaus mirtį“, – sakoma kardinolo Kevino Farrello (Kevino Farelo) pareiškime, kurį Vatikanas paskelbė platformoje „Telegram“.
Balandžio 17 dienos rytą Šv. Petro bazilikoje buvo aukojamos Krizmos Mišios, priklausančios Didžiosios savaitės liturgijai. Jų metu yra šventinami aliejai, kurie vėliau parapijose ir vyskupijose naudojami teikiant įvairius sakramentus. Šias Mišias popiežius paprastai aukoja su Romos vyskupijos kunigais. Šį Didįjį ketvirtadienį Mišių aukai vadovavo, aliejus šventino kardinolas Domenico Calcagno, kuris perskaitė popiežiaus Pranciškaus parengtą homiliją.
„Garbė karaliui, kuris ateina Viešpaties vardu!“, – šlovino minia Jėzų, kai jis įžengė į Jeruzalę. Mesijas įžengia pro plačiai atvertus šventojo miesto vartus, o po kelių dienų išeis pro juos keikiamas ir pasmerktas, nešinas kryžiumi, pažymima popiežiaus Pranciškaus Viešpaties kančios (Verbų) sekmadienio homilijoje, kurią vietoj jo perskaitė kardinolas Leonardo Sandri, Rytų Bažnyčių dikasterijos prefektas.
Trečiadienį, balandžio 2 d., sukanka popiežiaus šv. Jono Pauliaus II mirties 20-osios metinės. Jonas Paulius II mirė 2005 m. balandžio 2 d. vakarą, 21.37 val., per Gailestingumo sekmadienio pirmuosius Mišparus. Tų metų gegužės 18 d. jam būtų sukakę 85 metai, o spalio 16 d. jis būtų užbaigęs 27 popiežystės metus. Jonas Paulius II mirė priėmęs sakramentus savo bute Vatikano Apaštališkuosiuose rūmuose prie Šv. Petro aikštės, kurioje tą vakarą budėjo ir meldėsi dešimtys tūkstančių žmonių.
Jo Ekscelencijai Arkivyskupui Gintarui Grušui, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkui
Anuo metu Jėzus pasiėmė Petrą, Joną ir Jokūbą ir užkopė į kalną melstis. Besimeldžiant jo veido išvaizda pasikeitė, o drabužiai pasidarė skaisčiai balti. Ir štai pasirodė du vyrai, kurie kalbėjosi su juo. Tai buvo Mozė ir Elijas. Jie pasirodė šlovėje ir kalbėjo apie Jėzaus išėjimą, būsiantį Jeruzalėje.
Antradienį, paskutinę Jubiliejaus piligrimystės dieną, lietuviai maldininkai žengė pro Romos Švč. M. Marijos didžiosios bazilikos duris ir joje šventė Lietuvos globėjo šv. Kazimiero liturginę iškilmę.
Bazilikoje buvo aukojamos dvejos Mišios: 10 val. joms vadovavo šios bazilikos arkikunigas koadjutorius kard. Rolandas Makrickas, 13 val. – Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.
Vatikano soduose pirmadienio, kovo 3 d., priešpietį vyko lietuviško kryžiaus pašventinimo ceremonija. Vatikano muziejų restauruotą ir Vatikano sodų direkcijos į seną vietą Vatikano soduose sugrąžintas kryžius pastatytas 1987 m. minit Lietuvos krikščionybės 600 metų jubiliejų.
Popiežius Pranciškus, kuris kovoja su abiejų plaučių uždegimu, ligoninėje praleido ramią naktį, penktadienį pranešė Vatikanas.
Į Romos Gemelli (Džemelio) ligoninę popiežius buvo paguldytas vasario 14 dieną, dėl sunkumų kvėpuojant. Po to jo būklė ėmė prastėti, o tai privertė sunerimti katalikų bendruomenę.
Apie 2400 lietuvių keliauja arba jau atkeliavo į Romą ir kovo 1–4 dienomis dalyvaus Jubiliejaus piligrimystėje.
Jau išvakarėse, penktadienio, vasario 28 d., pavakare ir vakarą Romos Švč. Jėzaus vardo bažnyčioje bus aukojamos dvejos Mišios lietuvių kalba.
Pranciškus yra budrus, toliau tiekiamas deguonis, po perpylimo kraujo rodikliai gerėja, konstatuotas pradinis nedidelis inkstų nepakankamumas. Šiandien popiežius dalyvavo Mišiose, pranešama vasario 23 dienos vakaro (19.15 val.) Šventojo Sosto spaudos salės pranešime.
Praėjus savaitei nuo popiežiaus paguldymo į Agostino Gemelli ligoninę, jį gydančios Gemelli ligoninės gydytojų komandos vadovas profesorius Sergio Alfieri ir Vatikano sveikatos apsaugos direkcijos vadovo pavaduotojas daktaras Luigi Carbone pateikė daugiau informacijos apie popiežiaus sveikatos būklę ir tęsiamą gydymą. Jie pabrėžė, kad popiežiaus būklė yra geresnė nei tada, kai jis buvo paguldytas į ligoninę, tačiau gydymas yra procesas, reikalaujantis laiko ir sudėtingų priemonių.
Vasario 16 d. tarp kitų apdovanotųjų Lietuvos nacionalinės šventės proga buvo ir italas salezietis kunigas Alessandro Barelli. Lietuvos prezidentas jį apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžiumi.
Vatikanas antradienį atšaukė du popiežiaus Pranciškaus savaitgalio renginius, 88 metų pontifikui toliau gydantis ligoninėje nuo bronchito.
„Dėl Šventojo Tėvo sveikatos būklės atšaukiama jubiliejinė šeštadienio, vasario 22-osios, audiencija“, – sakoma pareiškime.
Ginkluotosios pajėgos turi būti naudojamos tik teisėtai gynybai, bet niekada siekiant užvaldyti kitą šalį, sekmadienį sakė popiežius Pranciškus, kuris, nepaisydamas bronchito, laikė mišias po atviru dangumi.
„Esu girdėjęs daugybę istorijų. Kai kurios galėtų išties padrąsinti kitus ieškoti šviesos ir atsakymų“, – sako kunigas, poetas Benas Audrius Martusevičius, socialiniuose tinkluose geriau žinomas Beno Lyrio slapyvardžiu. Beveik šimtas tūkstančių sekėjų kunigo mintyse ieško ramybės ir įkvėpimo.
Vienas iš naujų gruodžio 7 d. konsistorijoje paskelbtų kardinolų yra lietuvis Rolandas Makrickas, Romos Švč. M. Marijos didžiosios bazilikos arkikunigas koadjutorius. Vatikano radijui duotame interviu jis pasakoja apie iki kardinolystės vedusį kunigiškosios tarnystės kelią.
„Šventasis Tėvas priėmė Eugenijaus Bartulio atsistatydinimą iš Šiaulių vyskupijos ganytojo pareigų. Jį pakeičia Darius Trijonis, tos pačios vyskupijos vyskupas koadjutorius“, – pranešama gruodžio 8 dienos Šventojo Sosto spaudos salės pranešime.
Sinodo asamblėja iš esmės buvo mokinių susitikimo su prisikėlusiu Viešpačiu Velykų naktį, Paskutinės Vakarienės menėje, atnaujinimas (1), sakoma Sinodo asamblėjos apie sinodiškumą „Baigiamajame dokumente“. Sinodas kviečia nūdienos Bažnyčią būti sinodine Bažnyčia – kad taip, kaip užgimstanti krikščionių bendruomenė atsivėrė Sekminių naujumui, visi kartu pasiryžtų būti keliaujančia mokinių misionierių tauta (155).
Gintaras Grušas, Vilniaus arkivyskupas, išrinktas Vyskupų sinodo generalinio sekretoriato tarybos nariu kartu su kitais vienuolika naujų tarybos narių.
Sekmadienį, spalio 20 d., minint Pasaulinę misijų dieną, popiežius Pranciškus paskelbė keturiolika naujų šventųjų: vienuolika kankinių – aštuonis pranciškonus misionierius ir tris katalikų maronitų Bažnyčios narius, italą kunigą ir dvi seseris vienuoles – italę ir kanadietę. Sekmadienio rytą Šv. Petro aikštėje popiežiaus vadovautose kanonizacijos Mišiose dalyvavo ir Vatikane šiomis savaitėmis vykstančios sinodo sesijos dalyviai.
Spalio 6 dieną, sekmadienio vidudienio maldos susitikime, popiežius Pranciškus paskelbė, jog skiria 21 naują kardinolą. Tarp jų – arkivyskupas Rolandas Makrickas, Švč. M. Marijos Didžiosios Bazilikos arkikunigas koadjutorius. Konsistorija įvyks 2024 metų gruodžio 8-ąją, kai minima Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo iškilmė.
Popiežius Pranciškus trečiadienį pradėjo antrą savo reformų projekto etapą, aktyvistams vis garsiau raginant skirti moterims daugiau atsakingų pareigų.
Pradėdamas naujas konsultacijas dėl Katalikų Bažnyčios ateities, popiežius vadovavo Vyskupų sinodo atidarymo mišioms Šv. Petro aikštėje.
Popiežius Pranciškus dėl „lengvų gripo simptomų“ pirmadienį atšaukė viešus susitikimus, kad pailsėtų prieš vėliau šią savaitę vyksiantį vizitą Europoje, pranešė Vatikanas.
Tikėjimo mokymo dikasterija, gavusi popiežiaus leidimą, paskelbė dekretą dėl Medžiugorjės, kuriuo, nors nepatvirtinamas regėjimų tikrumas, pripažįstama, kad Medžiugorjės Taikos Karalienės parapijoje-šventovėje tikintieji sulaukia gausių dvasinių vaisių ir dėl to toje vietoje leidžiamas viešasis kultas. Dekretas ketvirtadienio rytą buvo pristatytas Vatikano spaudos salėje.
Kun. Mozė Lira Serafínas nuo mažens liudijo džiaugsmą vykdyti Dievo Tėvo valią, kartu buvo didis dvasinis palydėtojas.
Tikėjimo mokymo dikasterija davė sutikimą, kad būtų puoselėjamas pamaldumas į Gailestingąją Dievo Motiną Prancūzijos Pelvuazeno (Pellevoisin) vietovėje.
Pelvuazenas – tai nedidelis miestelis centrinėje Prancūzijoje, kur 1876 m. paprasta vietos gyventoja Estelle Faguette kelis kartus regėjusi Švenčiausiąją Mergelę Mariją. Jos liudijimų pagrindu tame miestelyje susiformavo Gailestingumo Motinos kultas ir išaugo jai dedikuota šventovė, kurią lanko piligrimai.
Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčios statinių kompleksas paskelbtas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu, antradienį pranešė Kultūros ministerija.
Nuorodų sąrašas
Powered by BaltiCode