Kernavėje, Širvintų rajone, penktadienį prasideda 25-asis tarptautinis Gyvosios archeologijos festivalis.
Anot organizatorių, visos pagrindinės festivalio veiklos – amatų demonstravimas, viduramžių kovos, juokdarių pasirodymai ir kitos – vyks Kernavės muziejuje po atviru dangumi, unikalioje kultūrinėje erdvėje.
Šventės širdimi taps autentiškas medinis viduramžių miestelis, atkurtas pagal archeologinius Pajautos slėnio radinius.
Visas tris festivalio dienas bus galima išvysti viduramžių kovas, įvairių mūšių ar dvikovų pristatymus. Juos šiemet pristatys daugiau kaip 100 karių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos.
Taip pat bus galima aplankyti karių stovyklą, pasimatuoti karių šarvus, pakilnoti kalavijus ar sudalyvauti karių organizuojamose pramogose.
Lankytojai galės išbandyti ir savo jėgas kovose su minkštais ginklais, pasisiūti lininį kapšelį ar pasvaidyti iečių.
Norintieji sužinoti daugiau apie lietuvių ir kitų genčių praeitį, bus kviečiami į mokslininkų diskusijas ir pristatymus, taip pat bus galima išvysti dar niekur nematytus istorinius festivalio kadrus dokumentinio filmo apie festivalį „Gentys susitinka“ premjeroje.
Vaikams iki 18 metų renginys yra nemokamas. Jiems bus įkurtas edukacinis kiemas, kur vyks senoviniai žaidimai, bus mokoma lipdyti iš molio, nusipiešti laikiną baltišką tatuiruotę, padainuoti sutartinių ratelyje ir kt.
Lankytojai turės galimybę pamatyti tokius amatus kaip stiklo pūtimas, kailiadirbystė, sidabrakalystė, medžio drožyba, tošininkystė, kalvystė, siūlų ir audinių dažymas ir daugelis kitų.
Festivalis, taip pat norėdamas išreikšti padėką ir bendrystę, kviečia visus Vokietijos brigados karius ir darbuotojus apsilankyti festivalyje nemokamai, kartu su Lietuvoje jau apsistojusiomis jų šeimomis.
Festivalio metu vyks koncertai, sekmadienį, liepos 6-ąją, Lietuvos himnas bus giedamas ant Pilies kalno piliakalnio.
Renginių kupiną savaitgalį vainikuos dramos šokio spektaklis „Mindaugas“.
Šis festivalis paprastai pritraukia apie 20 tūkst. lankytojų iš visų Lietuvos regionų ir užsienio.
Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – nuo 1999 metų organizuojamas tęstinis švietėjiškas renginys, pristatantis šalies ir kaimyninių kraštų istorinį kultūrinį paveldą.
BNS nuotr.
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.