Kiek laiko užtrunka gydymas dantų tiesinimo kapomis?

dantuDaugelis suaugusiųjų ir paauglių, svarstančių apie ortodontinį gydymą, nerimauja dėl vieno klausimo – kiek laiko truks dantų tiesinimas? Laikas, kurį teks skirti nepriekaištingai šypsenai, gali daryti įtaką tiek kasdieniams įpročiams, tiek sprendimui pradėti gydymą. Šiame straipsnyje aptariame, nuo ko priklauso gydymo trukmė ir ką verta žinoti prieš pasirenkant dantų kapas.

Sprendimas regionams: gydytojai galėtų konsultuoti iš bet kurios vietos

gydSveikatos apsaugos ministerija teikia įstatymų pakeitimus, kuriais siekia pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą, suteikiant galimybę medikams teikti nuotolines paslaugas dirbant už sveikatos priežiūros įstaigos ribų. Tvarka teikti paslaugas iš nutolusių darbo vietų galiotų gydytojams, odontologams, slaugytojams, akušeriams, burnos priežiūros ir kitiems sveikatos specialistams. Tikimasi, kad įstatymų pataisos pagerins paslaugų prieinamumą ypač regionuose, kur trūksta medicinos personalo. 

Gydytojo patarimai: kaip miegas ir tinkama antklodė gali padėti stiprinti imunitetą?

miegasKai kalbame apie vaiko sveikatą – pirmiausia galvojame apie vitaminus, subalansuotą mitybą ar fizinį aktyvumą, tačiau daugelis tėvų pamiršta vieną esminį veiksnį – kokybišką miegą. Būtent miego metu organizmas gamina pagrindinius imunitetą palaikančius baltymus – citokinus. O kad miegas būtų gilus ir kokybiškas – svarbu ne tik miego trukmė, bet ir aplinka, kurioje miega vaikas. Vienas iš svarbiausių komponentų – tinkama antklodė.

M. Jakubauskienė: pacientai gali gauti kokybiškas paslaugas be papildomų priemokų

ligoninepanevezioRimvydoAnereviiausnuotraukaSveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad pacientai Lietuvoje gali gauti kokybiškas paslaugas ir be papildomų priemokų

„Tai, ką daro valstybė, yra prastos kokybės, tai tikrai ne. Šiandien Lietuvos ekonominis pajėgumas yra tokio lygio, kad savo pacientais rūpinamės maksimaliai gerai, kaip galime. Medikai yra kvalifikuoti, (...) tai, ką Valstybinė ligonių kasa nuperka, yra kokybiška, pakankamai kokybiška ir atitinka klinikinius gydymo standartus“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė.

SAM: odontologijos studentai praktikos vietoje bus prižiūrimi vadovo

odontologaiNuo šiol odontologijos ir burnos priežiūros studijų krypčių studentai praktiką atliks sveikatos priežiūros įstaigose, prižiūrimi praktikos vadovo, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Anot jos, nauja tvarka užtikrins, kad studentų teikiamos paslaugos pacientams būtų saugios ir kokybiškos, nes jas prižiūrės patirtį turintys specialistai.

Gydytojas kardiologas apie širdies permušimus: ką svarbu apie juos žinoti ir kada sunerimti

sirdisŠirdies permušimus bent kartą gyvenime yra pajutęs kiekvienas. Juos gali nulemti pervargimas, ilgalaikis stresas, nesaikingas kavos, alhoholio vartojimas ir įvairios kitos aplinkybės. Tačiau kada tai tėra jokio pavojaus nesukeliantis pojūtis, o kada – įspėjimas apie rimtas širdies ligas ar kitas sveikatos problemas? Apie širdies permušimus, jų priežastis, diagnostiką ir gydymą pasakoja klinikos „Nefrida“ gydytojas kardiologas medicinos mokslų daktaras Arūnas Maksvytis.

Geriausi irigatoriai: kokie jie?

irigatoriusDantų priežiūra - neatsiejama sveikatos dalis, o vienas iš efektyviausių būdų palaikyti burnos higieną - naudoti dantų irigatorius. Šis prietaisas skirtas tinkamai burnos higienai palaikyti, ypač aktualus tiems, kurie ieško efektyvių būdų palaikyti švarius tarpdančius.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistais: ne visi žino, kuo naudinga ir kaip pasinaudoti

VLKDar visai neseniai Lietuvoje receptinius vaistus buvo galima įsigyti tik nuvykus į vaistinę, tačiau dabar gyventojai turi ir kitą galimybę – juos pirkti nuotoliu. Nuo 2022-ųjų vasaros atsiradusi alternatyva sparčiai populiarėja, nes pacientams leidžia išvengti eilių, lengviau palyginti kainas ir įsigyti reikiamų receptinių vaistų neišeinant iš namų. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Farmacijos politikos departamento Farmacinės veiklos skyriaus patarėja Kristina Povilaitienė pastebi, kad toks vaistų įsigijimo būdas tampa svarbia sveikatos priežiūros sistemos dalimi, gerinančia jų prieinamumą pacientams.

Šalyje vėžiu serga apie 110 tūkst. žmonių, kasdien diagnozę išgirsta apie 50 pacientų

bnsLietuvoje šiuo metu vėžiu serga apie 110 tūkst. žmonių, tokią diagnozę kasdien išgirsta apie 50 pacientų.

„Lietuvoje šiuo metu vėžiu serga apie 110 tūkst. žmonių, – konferencijoje apie ankstyvosios diagnostikos programas antradienį sakė Pagalbos onkologinėmis ligomis sergančių asociacijos (POLA) direktorė Neringa Čiakienė. – Per metus vėžio diagnozę išgirsta apie 18 tūkst. žmonių, kasdien, išdalinus į dienų skaičių, tai yra apie 50 žmonių.“

Ligoninėje prevencijos programos dalyviai registruojami be eilės

siauliukardioLietuvos širdies ir kraujagyslių sveikatos rodikliai pastebimai atsilieka nuo Europos Sąjungos (ES) vidurkio. Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovės pareigas laikinai einanti gydytoja intervencinė kardiologė Aušra Dambrauskaitė akcentuoja, kad ligoninės kardiologai pasirengę keisti šią situaciją ir aktyviai prisideda prie šalyje vykdomos Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programos. Todėl, šeimos gydytojui nustačius, kad širdies ir kraujagyslių ligų rizikos tikimybė yra labai didelė, ligoninėje kardiologo konsultacijai pagal Širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos programą pacientai registruojami be eilės telef.: 0 41 500 111, 0 41 524 418.

Ilgaamžiškumas 2025 m. – ką tai reiškia ir kaip jį pagerinti

papildaiPastaruoju metu ilgaamžiškumo sąvoka tapo populiaria diskusijų tema. Ypač dėl medicinos, gyvenimo būdo ir mitybos pažangos vis labiau domimasi, kaip galime gyventi ilgiau ir sveikiau. Tačiau ką reiškia ilgaamžiškumas? Ar tai tik ilgas gyvenimas, ar dar kažkas daugiau? Šiame straipsnyje nagrinėsime ilgaamžiškumo reikšmę, mokslinį pagrindą ir praktinius veiksmus, kurių galite imtis, kad padidintumėte savo galimybes gyventi ilgiau ir sveikiau.

Generiniai vaistai – ką apie juos žinote ir ką verta žinoti?

VLKGirdėti šį pavadinimą veikiausiai teko daugeliui, tačiau tiksliau paaiškinti, kas tai yra, galėtų ne kiekvienas. Vieni girdėję iš gydytojų, kiti iš kaimynų, treti susidarę vaizdinį iš visuomenėje gajų mitų. Taigi – kas yra generiniai vaistai, kaip jie atsiranda ir ką svarbu apie juos žinoti kiekvienam pacientui?

Gera žinia: ortodontinės pagalbos vaikai sulauks greičiau

VLKPrivalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė svarbiam pokyčiui – nuo kitų metų kai kuriuos ortodontinius aparatus vaikams, turintiems įvairių dantų bei žandikaulių anomalijų, galės skirti ir gydytojai odontologai. Šis sprendimas leis gerokai sutrumpinti paslaugų laukimo eiles.

Klausos negalia: kokią pagalbą garantuoja privalomasis sveikatos draudimas?

klausaGruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šį kartą ligonių kasos ypatingą dėmesį skiria žmonėms, turintiems klausos negalią – problemai, kurią, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, patiria daugiau nei 5 proc. pasaulio gyventojų, arba 430 milijonų žmonių, tarp jų – 34 milijonai vaikų. Ką Lietuvoje klausos sutrikimų turintiems pacientams užtikrina privalomasis sveikatos draudimas, ir kaip jie gali gauti reikalingą pagalbą?

Nepaaiškinami pilvo skausmai – ką tai gali reikšti?

kolonoskopijaPilvo skausmas – simptomas, kuris gali būti sukeltas tiek paprastų priežasčių, tiek rimtų sveikatos sutrikimų. Daugelis žmonių linkę ignoruoti šį diskomfortą, tačiau tai gali būti klaida. Toliau straipsnyje aptarsime, kaip stresas ir gyvenimo būdas veikia pilvo skausmus, kokie kasdieniai įpročiai juos gali sukelti ir kada skausmas signalizuoja apie galimai pavojingą būklę.

Kokios rūšies dantų implantus pasirinkti?

implantaiDantų implantai yra vienas iš moderniausių būdų atstatyti prarastus dantis ir užtikrinti ilgalaikį burnos sveikatos išsaugojimą. Tačiau pasirinkti tinkamus implantus gali būti iššūkis, nes rinkoje yra įvairių rūšių ir tipų. Nors visi implantai turi tą pačią pagrindinę funkciją – pakeisti trūkstamą dantį, yra skirtumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Todėl svarbu suprasti, kokie implantų tipai egzistuoja ir kaip pasirinkti tinkamiausią pagal individualius poreikius.

Kodėl vis daugiau žmonių renkasi apsilankyti pas psichiatrą-psichoterapeutą?

paspsichiatraPer pastaruosius metus pastebima aiški tendencija – vis daugiau žmonių pradeda rūpintis savo psichine sveikata ir ieško profesionalios pagalbos. Nors anksčiau buvo įprasta manyti, kad psichologinė pagalba reikalinga tik rimtų psichikos sutrikimų atvejais, šiuolaikinis požiūris į psichoterapiją bei psichiatrų darbą smarkiai pasikeitė. Vis daugiau žmonių suvokia, kad emocinė gerovė yra tokia pat svarbi kaip fizinė sveikata, o psichiatras-psichoterapeutas gali padėti ne tik susidoroti su esamais sunkumais, bet ir užkirsti kelią jų atsiradimui.

Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną: kaip darbe galime skirti psichikos sveikatai bent 10 minučių?

dirbsŠių metų spalio 10 dieną, kaip ir kasmet, visas pasaulis mini Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Atsižvelgiant į psichikos sveikatos temos ir iššūkių platumą, kiekvienais metais Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiria šiai dienai vieną siauresnę, specifinę temą. Šiemet kviečiama atkreipti dėmesį į psichikos sveikatą darbe.

Šeimos gydytojai bus skatinami atlikti daugiau tyrimų

korona618Nuo spalio 1 d. plečiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis papildomai apmokamų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų spektras, kad šeimos gydytojai galėtų skirti daugiau svarbių tyrimų pacientams.

Santaros žinios: Lietuvoje pradėta taikyti širdies laidžiosios sistemos stimuliacija

sirdisVilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro pacientams pradėta taikyti širdies laidžiosios sistemos stimuliacija (mediciniškai – kairiosios Hiso pluošto kojytės zonos, kuri yra atsakinga už elektros signalų perdavimą į kairiąją širdies pusę, pumpuojančią deguonies prisotintą kraują į visą kūną).

Sukrečianti šeimos patirtis: šokas dėl sūnaus būklės ir džiaugsmas, kad jis išgyveno, tačiau mityba – kasdienis iššūkis

ingosNemažai tėvų ar globėjų susiduria su vaikų mitybos sunkumais. Dalis jų išsprendžiama gana nesunkiai, o kartais tenka ieškoti ir specialistų pagalbos. Tačiau vargiai kas gali įsivaizduoti, ką išgyvena tėvai, sužinoję, jog jų vaikas turės maitintis į veną, nes įprastai valgomas maistas nėra įsisavinamas. Šią žinią vilnietė Inga su vyru iš medikų išgirdo, kai jų sūneliui buvo vos 3 mėnesiai. Tuo metu jie džiaugėsi, jog mažylis išgyveno po patirtos sudėtingos operacijos, tačiau žinia apie itin specifinį mitybos būdą sukrėtė. Dabar berniukui jau penkeri ir, kaip sako Inga, iššūkis yra tiesiog gyventi normalų gyvenimą.

Gyventi su klastinga liga išmokstama Širdies nepakankamumo kabinete

ezerskieneĮtarus širdies nepakankamumą taikomi modernūs diagnostikos metodai, nustačius ligą, skiriamas inovatyvus gydymas. Tačiau vien modernių metodų ir vaistų nepakanka, būtini ir paciento gyvenimo būdo pokyčiai. Ar gydymas bus sėkmingas, labai svarbus paciento ir gydytojo tarpusavio pasitikėjimas, kuo šiandien gali pasidžiaugti ne vienas Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro Širdies nepakankamumo kabineto, įkurto gydytojos kardiologės Virginijos Ežerskienės, lankytojas. Pati gydytoja džiaugiasi ne tik tuo, kad, gydydama dėl širdies nepakankamumo, gali taikyti patį moderniausią gydymą, bet ir tuo, kad pacientas atsakingai ir stropiai laikosi skirto gydymo plano.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode