J. Šiugždinienė: žalią šviesą aukštojo mokslo studijų kokybei ir „stop“ skurdžioms studijoms

Didinti valstybės lėšas vienam studentui, taip užtikrinant geresnę studijų kokybę, didesnius atlyginimus dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Sumažinti didžiulius ir nepagrįstus skirtumus tarp skirtingų studijų kainų bei padidinti finansavimą socialinių mokslų studijoms. Nuo 2022 iki 2027 metų numatyti apie 35 mln. eurų aukštojo mokslo finansavimui padidinti.

Svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir užsienyje

Svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalga:

* Protestai Rusijoje. Rusijoje šeštadienį per dešimtyse miestų surengtas masines akcijas palaikant suimtą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, sulaikyta beveik 3,5 tūkst. protestuotojų, Maskvoje vyko riaušių policijos susirėmimai su demonstrantais. Sankt Peterburgo prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimo teisėsaugos pareigūnų smurto. Jungtinės Valstijos ir kitos vakarų šalys pasmerkė taikių protestuotojų ir žurnalistų sulaikymą, Rusija savo ruožtu apkaltino JAV kišantis į šalies vidaus reikalus.

Koronavirusas plinta globos namuose, vaikų darželiuose, naujas židinys – Molėtų įmonėje

Koronavirusas plinta globos namuose, darželiuose, naujas židinys nustatytas Molėtų įmonėje, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Per parėjusią parą nustačius 773 naujus koronaviruso atvejus, daugiausiai, apie 120 jų, siejama su protrūkiais šeimose. Taip pat nustatyti 145 epidemiologiškai ištirti atvejai, kai užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Naujas protrūkis šeštadienį registruotas Molėtuose veikiančioje medienos apdirbimo įmonėje, kur koronavirusinė infekcija nustatyta šešiems darbuotojams.

Abiturientams šiemet nereikės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, atsižvelgusi į tebesitęsiantį karantiną, pasirašė įsakymą, kuriuo visi šių metų abiturientai atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos.

Iki šių metų visi abiturientai prieš privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą turėjo išlaikyti ir įskaitą. Be jos abiturientui šio egzamino nebuvo leidžiama laikyti. Įskaita būdavo organizuojama mokyklose vasario-balandžio mėn. Šiemet visi abiturientai ir be įskaitos galės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Karantinas galėtų būti pratęstas iki kovo pradžios – A. Dulkys

Karantinas galėtų būti pratęstas iki kovo pradžios, o jo atlaisvinimas priklausys nuo atvejų skaičiaus, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jo poziciją BNS penktadienį perdavė atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Prognozuočiau, kad karantino suvaržymai galėtų būti pratęsti dar mėnesiui“, – teigiama ministro komentare.

Startuoja pirmasis pagalbos verslui paketas: subsidijos ir paskolos

Nuo trečiadienio,  sausio 20 d., verslas jau gali teikti paraiškas gauti subsidijas ir lengvatines paskolas. Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengto pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų – 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, 30 mln. eurų – paskoloms.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode