Parama
Pasiskiepijusiems senjorams – kvietimai į zoologijos ir akmenų muziejus

Balandžio 13 – gegužės 1 dienomis, nuo COVID-19 viruso pasiskiepiję Kauno miesto ir rajono senjorai, dovanų gaus kvietimą apsilankyti Lietuvos zoologijos sode arba Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Tomis pačiomis dienomis Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus kvies nemokamai apsilankyti pasiskiepijusius Skuodo r., Mažeikių r., Kretingos r., Plungės r. senjorus. Klaipėdos rajono ir Šilutės rajono pasiskiepiję senjorai galės nemokamai lankytis Ventės rago ornitologinėje stotyje.

Prekybos žmonėmis mastai nemažėja

Prekyba žmonėmis pagal savo pelningumą yra antras pasaulyje nusikaltimas po prekybos narkotikais. Europos Sąjungos duomenimis – prekybos žmonėmis mastai nuolat auga – tai vadinamoji modernioji vergovė.

Lietuvoje pradeda galioti tarptautinis Raudonojo Kryžiaus kelionės dokumentas

Lietuvoje pradeda galioti tarptautinis Raudonojo Kryžiaus kelionės dokumentas, trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Šis dokumentas, anot ministerijos, yra skirtas kirsti valstybių sienas išskirtiniais atvejais, kai žmogus kito dokumento neturi ir yra apsunkintos galimybės jį gauti.

„Vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministrų įsakymu nuo šiol yra pripažįstamas tinkamu atvykti į Lietuvos Respubliką Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto išduodamas kelionės dokumentas“, – teigiama URM pranešime.

Vaistinėse atsiras koronaviruso testų

Testų dėl koronaviruso netrukus bus galima įsigyti šalies vaistinėse, o jų įsigiję gyventojai galės testą pasidaryti patys namuose – tam tereikės nosies landos tepinėlio arba seilių, sako sveikatos apsaugos viceministrė. 

Tačiau, pasak Živilės Simonaitytės, išsityrus tokiais testais ir sužinojus, kad yra koronaviruso infekcija, žmogui negalios nei privalomos izoliacijos reikalavimas, nei galimybė gauti, pavyzdžiui, nedarbingumo išmoką – jam reikės vis tiek tikrintis mobiliajame punkte.

Vyriausybė kol kas atsisako planų atidaryti visas parduotuves

Lietuvoje augant sergamumui koronavirusu, Vyriausybė atšaukė planus atidaryti visas parduotuves prekybos centruose.

Praeitą savaitę Vyriausybė skelbė, kad sprendimai dėl prekybos atlaisvinimo gali būti priimti jau šią savaitę, o prekyba būtų atverta nuo balandžio 12 dienos. 

Lietuvos bankui pradeda vadovauti G. Šimkus

Lietuvos banko (LB) valdybai trečiadienį pradeda vadovauti praėjusią savaitę Seimo į šį postą paskirtas Gediminas Šimkus, iki šiol dirbęs centrinio banko valdyboje. Jis pakeitė dvi kadencijas LB vadovavusį Vitą Vasiliauską.  

G. Šimkaus kandidatūrą pasiūlęs prezidentas Gitanas Nausėda apibūdino jį kaip puikų ekonomikos ir finansų ekspertą.  

Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko konservatoriaus Mykolo Majausko, naujajam LB vadovui daugiausia dėmesio teks skirti bankų sistemos stabilumui, konkurencijos didinimui, pinigų plovimo prevencijai.

G. Šimkus žada, kad centrinis bankas imsis aktyvesnio vaidmens, reaguojant į gyventojų ir verslo nepasitenkinimą dėl kai kurių bankų paslaugų prieinamumo ir įkainių.  

Jis abejoja idėja kurti valstybinį komercinį banką ir sako, kad daugiau potencialo Lietuvoje turi kredito unijos. G. Šimkus žada imtis iniciatyvos, kad kooperatinė bankininkystė galėtų sparčiau išaugti į „nacionalinės lygos žaidėjus“.  

Paskirtasis LB vadovas pripažįsta, kad valstybės skola yra pasiekusi neįprastą lygį, bet mano, kad to nereikia bijoti, o stengtis kuo efektyviau panaudoti pasiskolintas lėšas.   

Naujasis LB vadovas, 2002 metais baigęs ekonomikos studijas Vilniaus universitete, iki 2010 metų  dirbo Lietuvos banke – iš pradžių Kredito įstaigų priežiūros departamento Bankų finansinės veiklos vertinimo skyriuje, vėliau Ekonomikos departamento Finansinio stabilumo skyriuje.

2010–2012 metais G. Šimkus buvo Europos Centrinio Banko (ECB) Finansinio stabilumo direktorato finansinio stabilumo ekspertas, 2012 metais grįžo į Lietuvos banką, nuo 2014 metų dirbo Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktoriumi, atstovavo Lietuvos bankui Europos sisteminės rizikos valdybos Patariamajame komitete bei ECB Finansinio stabilumo komitete.

Pernai rugpjūtį prezidentas paskyrė G. Šimkų LB valdybos nariu – čia jis kuravo Bankininkystės tarnybos ir Finansinio stabilumo departamento veiklą, taip pat buvo ECB Bendrosios tarybos pakaitiniu nariu, Europos sisteminės rizikos valdybos Bendrosios valdybos, Bendros pertvarkymo valdybos ir EBA Pertvarkymo komiteto (ResCo) nariu.

Centrinio banko vadovo kadencija trunka penkerius metus.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Nuo liepos siūlomi nauji lošimų skatinimo draudimai

Įvairioms frakcijoms priklausantys parlamentarai siūlo nuo liepos įvesti daugiau priemonių, draudžiančių skatinti lošimus.   

Seime registruotomis Azartinių lošimų įstatymo pataisomis 11 Seimo narių siūlo drausti bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti informaciją ar įtikinėti skatinant dalyvauti lošimuose,  įskaitant nuotolinius lošimus.   

Individualią veiklą vykdantiems skirta 1,02 mln. eurų paramos

Ekonomikos ir inovacijų ministerija per savaitę nuo priemonės starto patvirtino 1,02 mln. dydžio paramą nuo karantino nukentėjusiems savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims. Parama iš viso paskirstyta 4523 asmenims, o jos dydis vienam pareiškėjui vidutiniškai siekia nuo 100 iki 1000 eurų.  

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode