Festivalis
Mažoms ir vidutinėms įmonėms – dar didesnės plėtros galimybės

pletrosTrečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Lietuvos dalyvavimui steigiant Baltijos šalių regioninį kapitalo rinkų plėtros fondą (angl. CMDAF), kurio tikslas – didinti Baltijos valstybių mažų ir vidutinių įmonių finansavimo prieinamumą, taip pat plėsti Baltijos šalių kapitalo rinkas.

Nuo rugsėjo 16 d. – griežtesni reikalavimai lašišų ir šlakių sezoninei žvejybai

slakiuAplinkos ministerija primena, kad nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. galios griežtesni lašišų ir šlakių žvejybos reikalavimai. Šiuo metu daugiausia šių žuvų migruoja Nerimi aukštyn į mažesnes upes, todėl tam tikrose upių atkarpose visi žvejai, nesvarbu, kokias žuvis, kokiais masalais ar įrankiais žvejos, privalo įsigyti žvejo mėgėjo kortelę lašišų žvejybai.

Lietuvoje padaugės nemokamų valčių nuleidimo vietų

valciuLietuvoje padaugės valčių nuleidimo vietų, kuriomis gyventojai gali naudotis nemokamai. Aplinkos ministerija iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos (AARP) skyrė beveik 511 tūkst. Eur 29 naujoms valčių nuleidimo vietoms įrengti. Projektas bus įgyvendinamas 21 savivaldybėje.

„Negyvoji zona“ Baltijos jūroje – didesnė nei visa Lietuvos teritorija

negyvojiBaltijos jūroje aptinkama „negyvoji zona“, kurioje yra labai mažai deguonies, užima beveik 70 tūkst. km2 plotą, daugiau nei visa Lietuvos teritorija. Dėl to nyksta jūros dugne gyvenantys bestuburiai, nukenčia jais mintančios žuvys, kiti vandens gyvūnai. Deguonies trūkumas kelia grėsmę menkėms – jos neršia gilesnėse, druskingesnėse, bedeguonėmis tampančiose vietose. 

Staltiesė - elementas, be kurio neįsivaizduojama nei viena vakarienė ar šventė

Esame pripratę prie stalo kaip kambario dalies ir ten praleidžiame daug laiko. Sunku įsivaizduoti pusryčius su šeima, pietus su kolegomis ar vakarienę su draugais sekmadieniais be šio elemento, todėl dažnai naudojame skirtingas interjero detales, kad išbandytume stilius, kad sukurtume skirtingą atmosferą. Gražios staltiesės yra apdailos akcentas, todėl už prieinamą kainą galime sukurti prabangią ir šventinę atmosferą bei sukurti tvarkingą ir gražų erdvės pojūtį. 

Kaip yra montuojama nuotekų valymo sistema?

Nuotekos yra viena iš problemų su kuria dažniausiai susiduria nuosavus namus turintys žmonės. Nesirūpinant šios sistemos švara, gali nutikti taip, kad visi nešvarumai, kurie kaupiasi po žeme, vieną dieną ištrykš į išorę bei „papuoš“ jūsų kiemą. Tam, kad taip nenutiktų, reikėtų įsirengti specialų valymo įrenginį, kuris padeda palaikyti švarą požeminėje sistemoje. 

Kita stotelė – žalioji ateitis: renkamos geriausios ir inovatyviausios aplinką tausojančios iniciatyvos

ateitisLietuvos įmonės, viešojo sektoriaus, kūrybinės ir visuomeninės organizacijos, pasirinkusios žaliąjį kursą, neliks nepastebėtos. Kuriantieji žalesnes žmonių ir prekių judėjimo ar paslaugų teikimo grandines kviečiami jas pristatyti konkurse „Žaliojo susisiekimo link“, kurio finalas vyks Tarptautiniame transporto inovacijų forume jau spalio mėnesį.

Minint Miškininko dieną, rugsėjį laukia beveik 30 pramogų miške

laukiaAplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) kviečia drauge švęsti Miškininko dieną, kuri kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį, ir apsilankyti šiai progai skirtuose renginiuose. VMU regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje rugsėjį jų vyks beveik 30 – ir stumbriukų krikštynos, ir elnių baubimo seansai, ir grybų rinkimo varžytuvės.

Avininkystė – ne tik mėsai, pirštinėms, bet ir statyboms

avinAvininkystės profesionalai ir mėgėjai tradiciškai rinkosi specializuotoje avininkystės parodoje „Avis aprengs ir pamaitins 2021“, vykusioje Radviliškio rajone. Šioje – jau devintojoje – parodoje lankytojai ne tik pamatė 17 veislių avis, bet ir galėjo stebėti jų kirpimą, ragauti produkciją, pagamintą iš avienos, grožėjosi parodomuoju žirgų konkūru bei senovinių automobilių paradu. Smalsuolių laukė tautodailininkų, amatininkų bei avininkystės reikmenų mugė. Profesionalams vyko seminarai aktualiomis avininkystės temomis.

Žuvų migracijai atveriama Salanto upė

salanŠią savaitę pradėjus šalinti Salantų užtvanką, įgyvendinamas didžiausias Lietuvoje upių atlaisvinimo projektas. Išardžius betoninę Salanto užtvarą, žuvims atsivers 46 kilometrai upės ir jos intakų.

Grybautojų atmintinė: nenaikinkime nepažįstamų, pakirmijusių ar nuodingų grybų

grybuĮsibėgėjus grybavimo sezonui, aplinkosaugininkai primena, kad miške reikia elgtis atsakingai – nežaloti grybų, nedraskyti samanų ir miško paklotės. Kai kurie grybautojai nepažįstamus, keistos išvaizdos, pakirmijusius ar nuodingus grybus ima spardyti, trypti. Dėl to paplinta mažiau jų sporų, mažiau maisto lieka gyvūnams. Nukenčia ir saugomos rūšys.

Pagrindinių žemės ūkio ir maisto produktų vidutinių mažmeninių kainų pokyčiai – ko tikėtis?

vidutiniuIštyrus vidutines mažmenines 108 pagrindinių žemės ūkio ir maisto produktų kainas Lietuvos didžiuosiuose prekybos tinklų parduotuvėse paaiškėjo, kad per metus (2021 m. 34 savaitę, palyginti su 2020 m. 34 savaite) atpigo 29 maisto produktai, pabrango 71, o dar 8 produktų kainos išliko stabilios. Apie tai, kokie produktai pigo, kokie brango ir kodėl, kalbiname Žemės ūkio ministerijos Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyriaus vedėją Evaldą Pranckevičių.

Lietuvoje gerokai sumažės vienkartinių plastikinių gaminių

sumazesAplinkos ministerija, siekdama, kad Lietuvoje būtų įgyvendinta Vienkartinio plastiko mažinimo direktyva, draudžianti teikti rinkai kai kuriuos vienkartinius plastikinius ir visus aerobiškai skaidaus plastiko gaminius, parengė keturių teisės aktų pakeitimus. Tai Atliekų tvarkymo, Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisos. Pataisoms trečiadienį pritarė Vyriausybė ir teiks jas Seimui.

Nepasiturintiems gyventojams – 85 proc. kompensacijos tvariai energijai

energijaiMažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui. Jie gali pretenduoti į 85 procentų išlaidų sudarančią paramą įsirengti saulės elektrinę arba jos dalį, arba pasikeisti taršius šildymo įrenginius į efektyvesnius. Šiemet šiai priemonei suplanuota 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos.

2 pagrindiniai ilgo plauko kilimo priežiūros ypatumai

Neretai pirkdami nelabai komfortabilius drabužius ar avalynę siekiame puikiai atrodyti ir pasirodyti stilingi. Kartais panašiai būna ir su interjero detalėmis - nors parduodami ilgo plauko kilimai namų dekoro parduotuvėse ir atrodo įspūdingai, įsigijus juos nežinome kaip tinkamai pirkinį prižiūrėti ir taip tik apsisunkiname sau kasdienybę. Nesusipratimų tikrai įmanoma išvengti įsiminus 2 pagrindinius ilgo plauko kilimo priežiūros ypatumus.

Daugų ežeras praturtintas tūkstančiais sykų

sykuAlytaus rajone esantis  Daugų (Didžiulio) ežeras sulaukė naujų gyventojų – čia įsikūrė 6 tūkst. Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje, Simne, dirbtinai išveistų Vištyčio sykų šiųmetukų, sveriančių apie 25 gramus.

Rytoj startuoja aplinkosauginė akcija „Lašiša 2021“

lasisaTrečiadienį, rugsėjo 1d., startuoja tradicinė kasmetė akcija „Lašiša“, kuria siekiama apsaugoti lašišas ir šlakius jų migracijos bei neršto vietose. Ji tęsis iki lapkričio 20 d. Šiuo laikotarpiu lašišoms ir šlakiams būtina ypatinga apsauga, nes jos susiduria su daug kliūčių – kabliaujančiais ar tinklais žuvis gaudančiais brakonieriais, užtvankomis, hidroelektrinėmis.

Aplinkos ministras: „Atnaujinti reikia ir vandentiekius, bet pirmiausia susitvarkykime nuotekas ir gręžinius“

greziniusMarijampolės savivaldybės įmonė „Sūduvos vandenys“, valdanti vieną seniausių geriamojo vandens paruošimo stočių Lietuvoje, antradienį iš aplinkos ministro Simono Gentvilo išgirdo, kad ateityje Europos Sąjunga neberems tiesioginių investicinių vandentvarkos projektų – nebent pačių vandens paslaugų įmonių jungimąsi.

Kaip gaminami briketai ir kodėl jais šildytis geriau?

Jei namuose turite kietojo kuro katilą ir artėjant žiemai nesate tikri, kokią kuro rūšį pasirinkti, šis straipsnis gali padėti apsispręsti. Šiame straipsnyje kalbėsime apie briketus – universalią kuro rūšį, tinkančia daugeliui katilų ir krosnių. Trumpai pristatysime jų gamybos procesą, aptarsime pagrindinius privalumus bei pateiksime kelis aspektus, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį perkant briketus.

Patarimai, kurie padės persikraustyti be galvos skausmo

Pakuoti daiktus dviejų savaičių atostogoms gali būti sudėtinga, jau nekalbant apie persikėlimą. Galvojant apie persikraustymą, pirmiausia į galvą ateina tai, ko norime ir kaip turėtų atrodyti nauji namai. Deja, ne itin malonią vibraciją sukelia kivirčas dėl daiktų pakavimo. Persikėlimas yra sudėtingas procesas, susijęs su tam tikrais nepatogumais, ir vienas iš labiausiai stresą keliančių įvykių gyvenime, dėl to reikia pasirūpinti, kad kraustantis kiltų kuo mažiau streso, kuris gadina nuotaiką ir norą atsinaujinti ir persikelti į kitus namus. Dėžės žemes ūkiui, konditerijai, picoms – geriausias pasirinkimas.

Lietuvos Baltija vis dar nesvetinga gyvūnijai

gyvunLietuvai priklausančio Baltijos jūros rajono būklės analizė, atlikta Aplinkos apsaugos agentūros vykdyto projekto metu, rodo, kad mūsų vandenyse paukščių, ruonių, žuvų vis dar tyko nemažai pavojų.

Statybines atliekas atskirai rūšiuoti turės ir gyventojai

atskiraiDabartinės Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja rūšiuoti visas statybvietėje susidariusias atliekas, bet ši nuostata netaikoma buityje susidarančioms griovimo ir statybinėms atliekoms. Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato, kad nuo 2023 m. visiems – ne tik statybos sektoriaus įmonėms, bet ir gyventojams – bus privalu atskirai rūšiuoti šias atliekas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode