Lietuvos šiltnamio dujų emisijos vis dar auga, ypač transporto sektoriuje

Lietuvoje į atmosferą 2019 m. išmesta 20,4 mln. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) – apie 1 proc. daugiau negu 2018-aisiais. JAV prezidentui Joe Bidenui grįžus į tarptautinę klimato kaitos darbotvarkę, Lietuva vis dar juda į priešingą pusę, negu pasaulio valstybės susitarė Paryžiuje 2015 metais, atkreipia dėmesį aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė.

Dėl COVID-19 finansinių sunkumų patiriančios įmonės jau gali teikti prašymą taikyti mokestines pagalbos priemones

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą, tačiau dėl COVID-19 taip pat patyrė finansinių sunkumų, dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo jau gali kreiptis į mokesčių administratorių. Standartizuotą prašymo formą įmonės gali teikti per Mano VMI (Mano VMI – Kitos paslaugos – Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas). Nepriklausomai nuo prašymo pateikimo laiko, pagalbos priemonės, patenkinus prašymą, įmonei bus taikomos nuo sausio 1 d.

Ministerija siekia, kad paukščių gripas nepatektų į ūkius

Žemės ūkio ministerija paprašė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pritaikyti visas galimas veterinarinės kontrolės priemones ir sugriežtinti visų paukščių laikymo vietų kontrolę, ypač  Vilniaus, Kauno ir Kaišiadorių rajono savivaldybėse.

Gatvių apšvietimo sistemoms modernizuoti – dar 6,5 mln. eurų

Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 6,5 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą, savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažinamas neigiamas poveikis aplinkai.

Saugant unikalias buveines nacionaliniam parkui perduodami miško sklypai

Pirmadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma 17 ha valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų Šiliniškių kraštovaizdžio draustinyje perduoti Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai. Pasiūlymas išsiųstas ministerijoms derinti.

Apklausa parodė, kokioms rizikoms šiemet ruošiasi ūkininkai

Apklausoje dalyvavę 20-ies rajonų ūkininkai pripažino, kad didžiausiu iššūkiu 2020 metais jiems buvo gegužę iškritęs sniegas. Jeigu dar prieš keletą metų Žemaitijos, Vakarų Lietuvos ir kitų rajonų ūkininkai pagrinde draudėsi nuo iššalimo ir liūties rizikos, tai 2021-ųjų derliaus sezonui jie jau ruošiasi visų rūšių rizikoms žemės ūkyje, - rodo pasėlių savidraudos fondo atlikta apklausa.

Europoje plintantis paukščių gripas pasiekė Lietuvą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute (NMVRVI) atliktais tyrimais nustatyta, kad Klaipėdos ir Raseinių rajonuose rastos nugaišusios 4 gulbės nebylės buvo užsikrėtusios A tipo paukščių gripo H5 atmaina. Atlikus detalesnius tyrimus, trijose paukščių gaišenose nustatytas didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) virusas.

Sandarios nuotekų surinkimo talpyklos, rezervuarai srutoms nedideliems ūkiams

Kiekvienas naujai įsikuriantis namų ūkis, o taip pat ir kiekvienas ūkininkas turės pasirinkti ir nuspręsti, kaip bus apdorojamos darbo proceso rezultatu atsiradusios nuotekos. Vienas paprasčiausių ir populiariausių būdų - prisijungimas prie centralizuotos kanalizacijos, kuri šiuo metu yra plačiai prieinama. Tačiau tokia galimybė tikrai yra ne visur, tad tinkamai pasirūpinti namų ūkio nuotekų ar nedidelio ūkio srutų surinkimu, saugiu likvidavimu, perdirbimu ir išvalymu, gali tapti sunkia užduotimi.

Aukštos kokybės gofruotas kartonas ir jo gaminiai

Kokiomis savybėmis pasižymi gofruotas kartonas ir kodėl tokios patvarios yra iš jo gaminamos pakuotės? Skaitydami šį straipsnį rasite atsakymus į šį ir kitus su pakuočių pasirinkimu susijusius klausimus bei sužinosite apie specialistus, kurie pasirūpins Jums reikalingų kartono dėžių gamyba.

Daugumai vartotojų brangsta elektra, daliai – ir dujos

Daugumai vartotojų nuo sausio šiek tiek brangsta elektra ir dujos. Kainos augimą pajus nepriklausomo elektros tiekėjo dar nepasirinkę gyventojai, taip pat dujas maistui naudojantys namų ūkiai.

Deklaruoti ir sumokėti už sausį suvartotą elektrą ir dujas reikės iki vasario pabaigos.  

Ministras Simonas Gentvilas: „Norime išsaugoti švarias upes ir ežerus? Junkimės prie nuotekų tinklų“

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad daugumos Lietuvos vandens telkinių prastą būklę lemia ir netvarkomos buitinės nuotekos. Norėdami apsaugoti ežerus ir upes nuo nuotekų taršos, pasak ministro, susitelkti turime visi – Aplinkos ministerija, savivaldybės, jų kontroliuojamos vandentvarkos įmonės ir patys gyventojai.

Renkama įspūdingiausia saugoma šalies eglė

Artėjant kalėdinėms šventėms, visi gamtos mylėtojai kviečiami išrinkti įspūdingiausią Lietuvos eglę –– valstybės saugomą gamtos paveldo objektą. Šiuos rinkimus organizuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Balsuotigalima iki gruodžio 25 d.

Pilnas vandens kelias. Apie šulinius, nuotekas ir vandens įrenginių svarbą

Žmonių veiklai ir pramonės industrijai nesustojamai augant, vis labiau aktualus tampa vandens panaudojimo ciklas, kad galėtume mėgautis nenutrūkstamais kokybiškais procesais ir kaip galėdami mažiau kenktume gamtai.

Jei nesusiduriame su statybomis ar ūkio darbais, tikrai retai susimąstome kaip atrodo tas pilnas vandens kelias. Jei trumpai švarų vandenį gauname iš žemėje esančių vandens gyslų ir mūsų namus jis pasiekia jau paruoštas naudojimui. Tuo tarpu nuotekos yra mūsų jau panaudotas vanduo, kuriuo taip pat turime pasirūpinti.

Paukščių gripas nesitraukia iš Europos

Paukščių gripas nesitraukia iš Europos - nuolat gaunama informacija apie vis naujus paukščių gripo protrūkius. Dėl šios itin užkrečiamos paukščių ligos Europoje šiemet jau sunaikinta daugiau kaip 7,8 mln. paukščių.

Europos ekologiniam tinklui „Natura 2000“ Lietuvoje priskirti dar devyni draustiniai

Aplinkos ministerija dar devynis šalies draustinius priskyrė didžiausiam pasaulyje Europos saugomų teritorijų tinklui „Natura 2000“. Tai Ažušilės (Ignalinos r.) ir Liekės (Kauno r., Šakių r.) kraštovaizdžio draustiniai, Dalginės (Marijampolės r.) ir Naujojo Lentvario (Trakų r., Vilniaus m.) botaniniai draustiniai, Pipiriškių (Elektrėnų r.) ir Vilkaičių (Plungės r., Telšių r.) geomorfologiniai draustiniai, Užubalių telmologinis draustinis (Biržų regioninio parko dalis, Biržų r.), Vainuto miškų biosferos poligonas (Klaipėdos r., Šilalės r., Šilutės r.) ir Varčios pedologinis draustinis (Alytaus r.). Patikslintos ir kai kurių anksčiau paskelbtų „Natura 2000“ teritorijų saugomų buveinių ir rūšių buveinių ribos.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode