Rajone pakvipo žolynais ir medumi

 

Pirmadienį išradingai papuoštame Plinkšių globos namų kiemelyje surengta smagi šventė „Sutikime Žolines kartu“, o kitą dieną į Žolinės šventę „Kai pakvimpa žolynais ir medum“ mažeikiškius ir svečius sukvietė klubas „Mano namai“.

Fotoobjektyve – krašto kultūros paveldas

 

Praėjusią savaitę Mažeikių rajono profesionalūs fotografai ir mėgėjai dalyvavo fotoplenere ir keliaudami po rajoną fotografavo kultūrinį kraštovaizdį: piliakalnius, dvarų sodybas, maldos namus, senuosius miestus ir miestelius, kuriuose gausu kultūros paveldo objektų. Dalyviai fotografavo ne tik savo malonumui, bet tam, kad fotografijomis padėtų rajono gyventojams ir svečiams geriau pažinti Mažeikių kraštą, skleistų žinią apie jo kultūros vertybes.

Neįgaliųjų sporto šventėje – atkaklios kovos

 

Praėjusį savaitgalį Mažeikių miesto dirbtinės dangos futbolo stadione vyko Mažeikių bei visos Lietuvos cerebrinio paralyžiaus asociacijų jau antrą kartą organizuota gausų būrį dalyvių sukvietusi Mažeikių rajono neigaliųjų sporto šventė „Kartu mes stipresni“. Susirinkusieji išbandė jėgas įvairiose sporto rungtyse, nugalėtojai ir prizininkai pasipuošė medaliais.

Viekšniuose surengta unikali paroda

 

Rugpjūčio 10-osios popietę Viekšnių vaistinės muziejuje susirinkę viekšniškiai ir svečiai apžiūrėjo viekšniškio, pirmojo profesionalaus fotografo Jono Kinčino fotografijų parodą, kurioje eksponuojama 80 autoriaus kūrybos darbų, atspindinčių to meto Viekšnių miestelio įvykius bei žmones.

Asociacijos nariai atostogavo prie jūros

 

     Vasara – atostogų metas. Visi skuba atsikvėpti gamtos prieglobstyje, prie jūros, upės ar ežero. Taip pat pasidžiaugti poilsiu, turiningai praleisti laisvalaikį nori ir asociacijos „Gerumo galia“, nariai, tad jiems buvo sudaryta galimybė stovyklauti vasaros poilsio stovykloje.

Slaptas susitikimas – apie viešus reikalus

 

Paskutiniame, rugpjūčio 11 d., „Būdo žemaičių“ numeryje, publikacijoje „Statoil“ bando išvengti įsipareigojimų?“, rašyta apie tai, kad dar 2001 metais tuometinis Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ir UAB „Lietuva Statoil“ generalinis direktorius Jono Sokas pasirašė sutartį, kuria bendrovė įsipareigojo iki degalinės statybos eksploatacijos pradžios savo sąskaita atlikti aplinkos tvarkymo darbų už 4–5 mln. litų, kurie neatlikti. Neseniai Savivaldybės iniciatyva prašyta teisininkų išaiškinimo. Šie pripažino, jog sutartis dar tebegalioja ir yra įpareigojanti. Užvakar Savivaldybėje vyko nuo suinteresuotų gyventojų ir žiniasklaidos nuslėptas abiejų pusių susitikimas.

Ne vietoje paliktų automobilių vairuotojai Šiauliuose sulauks pareigūnų dėmesio

 

Nuo rugpjūčio 15 dienos tolerancijos laikotarpis baigiasi, pasak pareigūnų, vairuotojai, palikę automobilius po stovėjimą draudžiančiais ženklais Šiaulių pietinio mikrorajono gatvėse, sulauks realių baudų. Du mėnesiai – pakankamai ilgas laikas priprasti prie naujų ribojimų. Nustatytomis valandomis stovėti draudžiantys kelio ženklai įrengti birželio viduryje.

Idėja – sudominti turistus Raseinių Švč. Trejybės cerkvės bokštu

 

VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra ieško įvairių galimybių nustebinti Raseinių rajono turistus, todėl Raseinių rajono savivaldybės vadovams pateikė pasiūlymą, bendradarbiaujant su Raseinių stačiatikių bendruomene, pritaikyti Raseinių Švč. Trejybės cerkvės bokštą lankymui. Raseinių cerkvė stovi vienoje iš aukščiausių miesto vietų, todėl nuo jos atsiveria puiki panorama į visas puses.

Labiausiai šiluma atpigo Akmenės rajone

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pateikė rugpjūčio mėnesio šilumos kainų statistiką Lietuvoje. Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina rugpjūčio mėn. yra 4,45 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su liepa, mažėja 0,45 proc. Per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 6,71 proc.

Komisija apžiūrėjo pėsčiųjų viaduką per geležinkelį

 

Užvakar Pėsčiųjų viaduko per geležinkelį statybos užbaigimo komisija apžiūrėjo viaduką ir jo prieigas, išbandė liftus. Per 10 darbo dienų kiekvienas šios komisijos narys elektroniniu parašu patvirtins statybos užbaigimo aktą informacinėje sistemoje Infostatyba.lt, tada naujasis statinys bus priduotas, o mažeikiškiai ir miesto svečiai galės juo naudotis.

Pasiruošimui naujiems mokslo metams – dvigubai daugiau lėšų

 

Artėjant naujiesiems mokslo metams, daugelyje švietimo įstaigų – mokyklų, lopšelių-darželių, neformaliojo švietimo – pats pasiruošimo įkarštis: remontuojamos patalpos, keičiami baldai, atliekami kiti darbai. Ne išimtis ir Mažeikių rajono švietimo įstaigos, kurioms šiemet Mažeikių rajono savivaldybė iš biudžeto skyrė dvigubai daugiau lėšų nei praėjusiais metais – apie 400 tūkst. eurų.

Baltų aikštė – pagarbos mūsų protėvių kultūrai ženklas

 

Rugsėjo mėnesio pabaigoje Mažeikiuose, šalia Pavenčių gatvės, turėtų būti įrengta Baltų aikštė. Darbai pradėti liepos 24 d. Įgyvendinus šį projektą Mažeikių rajono gyventojai, svečiai turės dar vieną galimybę pajusti istorijos tėkmę, neakivaizdžiai prisiglausti prie senosios baltų kultūros, pasisemti geros energijos ir jėgų arba tiesiog atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, atsipūsti jaukioje aplinkoje.

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

 

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. Ypač didele kliūtimi tai tampa regionų gyventojams, kurie, net ir susidūrę su akivaizdžiais savo teisių pažeidimais, retai ryžtasi jas ginti.

Ruošiamasi naujiems mokslo metams: Mažeikių rajono švietimo įstaigų remontui – dvigubai daugiau lėšų

 

Iki naujųjų mokslo metų likus mažiau nei mėnesiui daugelyje švietimo įstaigų – mokyklų, lopšelių-darželių, neformaliojo ugdymo – pats įkarštis: remontuojami koridoriai, laiptinės, valgyklos, sanitarinės patalpos, keičiama grindų danga, durys, atliekama kitų darbų. Šiais metais Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) tokiems darbams iš biudžeto skyrė dvigubai daugiau nei praėjusiais metais – apie 400 tūkst. eurų.

Misija – Klaipėdos rajono kapinės

M. Gelicori ir A. Zanotti knygoje „Europos kapinės“ rašoma, kad „kapinės – ypatinga Europos paveldo dalis. Tai reikšmingi ir saviti architektūros ansambliai“; „nepakartojami skulptūros meno krypčių „katalogai“; „įspūdinga miestų ir tautų istorijos santrauka“; „tarsi veidrodis, kuriame atsispindi skirtingų visuomenės sluoksnių skoniai ir papročiai“. Štai kas yra kapinės!

Kauno rajono gyventojai elektronikos atliekas iškeitė į knygas bibliotekai

 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojai nebenaudojamus elektroninius įrenginius iškeitė į naujas knygas. Per 3 mėnesius gyventojai atsakingai atsikratė 800 kg elektronikos atliekų, o lentynas bibliotekoje papildė 62 knygos už 500 EUR. Šios bibliotekos lankytojai buvo aktyviausi ir surinko didžiausią elektronikos atliekų kiekį iš visų šalies bibliotekų, dalyvaujančių Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojame projekte „Atsakingas skaitytojas“.

Socialiniai darbuotojai – mažai matomi, bet labai reikalingi

 

Nuoširdi pagalba, uoli parama ir rūpestingos paslaugos vienišiems garbaus amžiaus kauniečiams, neįgaliems žmonėms ar nepriteklių patiriančioms šeimoms. Visa tai – įprasta darbo rutina vienuolikai socialinių darbuotojų, veikiančių visose Kauno miesto seniūnijose. Tiesa, jų pastangos neretai lieka nepastebėtos, o ir patys specialistai paprastai atsiduria „už kadro“.

Powered by BaltiCode