Festivalis
Lietuvos oro uostai primena: veido kaukių dėvėjimas keleivių terminaluose lieka būtina saugumo priemonė

butinaLietuvos oro uostai primena, kad visi keleiviai, prieš kelionę laukiantys skrydžio ir po kelionės patekę į terminalą, turi dėvėti apsaugines veido kaukes. Tokia pati tvarka galioja ir keleivių terminaluose viešintiems lankytojams, artimiesiems, kurie pasitinka keleivius, šiuo atveju išimtis dėl privalomo kaukių dėvėjimo taikoma tik jaunesniems nei šešerių metų amžiaus vaikams.

Dyzeliniai automobiliai miesto orą teršia tris kartus daugiau už normą, sunkieji – net keliolika

normaDu mėnesius realiomis eismo sąlygomis oro taršą matavę nuotoliniai matuokliai nustatė, kad Vilniaus orą labiausiai teršia dyzelinu varomos transporto priemonės. Populiariausių šiuo kuru varomų lengvųjų automobilių tarša azoto oksidais viršija normą apie tris kartus, kietosiomis dalelėmis – apie pusantro karto. Sunkiųjų transporto priemonių išmetamas teršalų, ypač azoto oksidų, kiekis už standartą didesnis iki keliolikos kartų.

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

skrydziaiLietuva sieks gauti JAV federalinės aviacijos administracijos (FAA) leidimą Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius į JAV. Susisiekimo ministerija pavedė Transporto kompetencijų agentūrai įgyvendinti projektą, kad iki 2023 m. sausio 1 d. būtų sėkmingai atliktas skrydžiams organizuoti reikalingas FAA auditas ir gautas šios organizacijos leidimas.

Renkamės naujus valytuvus: kaip tą padaryti tinkamai?

Lietuvos klimatas toks, kad kritulių sulaukiame nemažai. Rudeniop padaugėja lietaus, temsta vis anksčiau ir lyjant matomumas vairuojant tampa vis sunkesnis. O kur dar šlapdribos ir sniegas žiemą. Ir lyg tyčia jūsų priekinio stiklo valytuvai bruožia stiklą cypdami, arba valo, bet nepakankamai gerai. Esant prastiems valytuvams, laiku nepastebėsite pėsčiųjų, kitų automobilių, kitų kliūčių kelyje. Laikas išsirinkti naujus automobilinius valytuvus – kaip tą padaryti?

Per Europos judumo savaitę bus renkami judriausieji šalyje

renkamiAplinkos ministerija, tradicinės Europos judumo savaitės, kuri vyks rugsėjo 16-22 d., koordinatorė Lietuvoje, kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, rinks pačius judriausius šalyje – savivaldybę, valstybės instituciją, įmonę, mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir judriausią gyventoją – dviratininką ir pėsčiąjį. Kaip sakė ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Aistė Gadliauskaitė, jie bus apdovanoti specialiaisiais prizais.

M. Skuodis: civilinė aviacija negali būti naudojama neteisėtai migracijai organizuoti

aviacijaSusisiekimo ministras Marius Skuodis, trečiadienį telefonu kalbėdamasis su Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) tarybos pirmininku Salvatore Sciacchitano, pabrėžė skubių tarptautinių priemonių poreikį, siekiant sustabdyti nelegalią migraciją, kurią vykdo Baltarusijos režimas, ir taip užtikrinti aviacijos sektoriaus saugumą ir reputaciją.

Šalies savivaldybės kviečiamos prisijungti prie Europos judumo savaitės akcijos

judumoAplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, ragina visas šalies savivaldybes prisijungti prie šios kasmetinės miestų tvaraus judėjimo akcijos, kuri tradiciškai vyks rugsėjo 16-22 d. Tą savaitę miestų gyventojai bus skatinami pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Dalyvauti akcijoje šiuo metu jau užsiregistravo per 1300 Europos miestų.

Palangos oro uostas bus atnaujintas pagal tarptautinius standartus

palangosRugsėjo 6 dieną Palangos oro uostas užsidarys pusantro mėnesio truksiančiai rekonstrukcijai, kurios metu bus atnaujintas kilimo-tūpimo, taip pat riedėjimo takas ir peronas, modernizuoti inžineriniai tinklai, apšvietimo sistemos, įdiegti energiją taupantys ir aplinką tausojantys sprendimai.

Iki 2024 m. siekiama atnaujinti krovininę laivybą Nemunu

nemunuŠiandien, lankydamasis Kaune, susisiekimo ministras Marius Skuodis, aptardamas laivybos upių keliu gaivinimo klausimus su Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) vadovais, išreiškė siekį, kad ilgiausia šalies upė dar iki 2024 m. būtų pritaikyta turistams ir krovininėms baržoms. Kuriant draugišką aplinkai transporto sistemą, krovinių kiekis Nemunu gali išaugti iki 100 tūkst. tonų per metus.

Žemės ūkio technika kelyje pavojinga. Ar tikrai?

kelyjeVasarą į Lietuvos kelius išrieda žemės ūkio transporto priemonės, skubančios nuimti derlių laukuose, ir traktoriai su priekabomis, vežantys nuimtą derlių į supirkėjų sandėlius. Į darbus laukuose šios transporto priemonės paprastai išvažiuoja anksti ryte ir grįžta vėlai vakare, tačiau tuomet, kai gabena krovinius, jos į šalies kelius ir net magistrales išvažiuoja dienomis, automobilių eismo piko metu. Ar šioms transporto priemonėms yra vietos viešajame eisme, kalbamės su ūkininku Juozu Staliūnu.

Iš Kauno oro uosto nuo rudens – trys nauji maršrutai

kaunoNuo rudens iš Kauno oro uosto bus pradedami trys nauji tiesioginiai skrydžiai. Nuo spalio 31 d. iš šių oro vartų bus pasiūlyti maršrutai į Ispanijos uostamiestį Malagą ir Suomijos sostinę Helsinkį, o nuo lapkričio 1 d. – į Mančesterio miestą Jungtinėje Karalystėje.

M. Skuodis: lietuviški elektriniai autobusai prisideda prie žalesnio viešojo transporto kūrimo

elektriniaiSusisiekimo ministras Marius Skuodis, Klaipėdoje apsilankęs lietuviškus elektrinius autobusus „Dancer“ gaminančioje įmonėje „Vėjo projektai“, aptarė ambicingą tikslą – iki 2030 m. naujomis pakeisti viešojo transporto priemones ir šalies autobusų parką papildyti ekologiškomis ir atsinaujinančių išteklių degalais varomomis bei žmonėms su individualiais poreikiais pritaikytomis priemonėmis. 

Padangų montavimas – ne tik autoservise

Dauguma vairuotojų žino, kas neišvengiamai lauks rudenį bei pavasarį, ypač jeigu naudojate sezonines padangas. Atėjus jų keitimo metui prie autoservisų nusidriekia gana nemažos eilės, todėl reikia ne tik derinti atvykimo laiką, bet ir palaukti. Kas kartais užtrunka tikrai nemažai. Todėl vis dažniau žmonės renkasi galimybę padangas pasikeisti niekur nevykstant. Tuo labiau, kad yra specialistų, kurie siūlo tokią paslaugą. Ir jie patys atvyksta į vietą bei viskuo pasirūpina, todėl ne tik nereikia laukti eilėse, tačiau net ir važiuoti niekur nereikia. Kadangi viskas gali būti atliekama tiek namo kieme, tiek ir prie darbo. Todėl iškart po jo galėsite važiuoti su naujomis padangomis.

Parduodu automobilį, kur geriausia dėti skelbimą?

Galima transporto priemonę pirmiausiai pasiūlyti pažįstamiems, tačiau tai pakankamai retai leis ją parduoti. Lygiai kaip ir skelbimai laikraščiuose, kurie dar pakankamai neseniai buvo pakankamai populiarūs. Tačiau dabar viskas keliasi į virtualią erdvę. Ir būtent internetas yra ta vieta, kur geriausia talpinti savo skelbimus.

 

Automobilio akumuliatorių kainos: kyla, kinta ir lemia kokybę? Kalbamės su ekspertais

Geras transporto priemonės akumuliatorius turi tarnauti ištisus metus nepriklausomai nuo to – koks lauke yra oras. Taip pat nepriklausomai nuo Jūsų mašinos variklio: benzininis ar dyzelinis. Visgi, kai pasiūla rinkoje tokia plati – rasti labiausiai tinkamą akumuliatorių gali būti sunku. Ypač kai tikimasi sumokėti ne per daugiausia, tačiau gauti geriausią kokybę.

Apie tai kalbamės su akumai.lt specialistu, kuris padeda suvokti – iš ko susideda akumuliatoriaus kaina ir kiek verta mokėti.

Užsitęsę karščiai veikia asfalto dangą – rekomenduojama vairuoti atidžiau ir laikytis saugaus atstumo

asfaltoLietuvos automobilių kelių direkcija atkreipia dėmesį, kad dėl užsitęsusių karščių kai kuriuose šalies keliuose gali pasitaikyti išplaukusio bitumo, vadinamojo „prakaituojančio asfalto“ ruožų. Probleminiai ruožai yra nuolat taisomi, todėl specialūs eismo ribojimai nėra taikomi, tačiau vairuotojų prašoma būti atidesniems ir pakantesniems. Svarbu žinoti, kad išplaukusio bitumo vietose ilgėja stabdymo kelias, be to, kelyje gali atsirasti ir netikėtų aplinkybių. 

Olimpietė Simona Krupeckaitė: darnaus judumo kultūrą reikia pradėti nuo infrastruktūros

simoKetvirtadienį Aplinkos ir Susisiekimo ministerijoms pristatant darnaus judumo transformacijos planą keičiant automobilių taršos mokestį, treko dviratininkė Simona Krupeckaitė ir mieste be automobilio gyvenantis atlikėjas Vaidas Baumila pabrėžė, kad žmones ieškoti tvarių būdų keliauti skatina patogi ir saugi infrastruktūra.

Automobilio remontas, kur rasti patikimus darbuotojus savo automobilio taisymui?

Dauguma automobilių šiandien yra varomi benzininiais arba dyzeliniais vidaus degimo varikliais, tačiau tokie varikliai teršia aplinką ir yra kritikuojami dėl visuotinio atšilimo. Kylančios degalų kainos, nauji ir griežtesni taršos įstatymai bei išmetamųjų teršalų apribojimai privertė automobilius naudoti alternatyvų kurą. Pradėtos gaminti hibridinės, elektrinės ir vandenilinės transporto priemonės, tačiau ir naujiems, ir seniems automobiliams reikalingas remontas. Automobilis yra daiktas, be kurio neįsivaizduojame savo kasdienybės, dėl to jį privalome patikėti tik geriausiems ir patikimiausiems meistrams. Kur tokius rasti?

„Regitra“ primena: iki gegužės įsigytoms ir neregistruotoms transporto priemonėms SDK reikia gauti iki liepos 31 d.

gautiNuo gegužės visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms priklausančioms transporto priemonėms būtina turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). „Regitra“ primena, kad toms transporto priemonėms, kurios buvo įsigytos iki šių pokyčių ir šalyje nebuvo registruotos, kodą reikia gauti iki liepos 31 d. Jį išsiimti galima tiesiog internetu nemokamai. Na, o jei transporto priemonės „Regitroje“ buvo registruotos iki gegužės 1 d., SDK buvo sugeneruotas automatiškai ir jų savininkams papildomai daryti nieko nereikia.

Visuomenė kviečiama išsakyti nuomonę apie autoservisų veiklą

veiklaAplinkos ministerija parengė Aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui aprašo pakeitimo projektą ir kviečia visuomenę – užsiimančias šia veikla įmones, fizinius asmenis, gyventojus ir socialinius partnerius – išsakyti savo nuomonę. 

Didžiuosiuose miestuose – automobilių taršos matavimo akcija

matavimoAntrą savaitę tvyrant kaitrai oro tarša miestuose padidėjo. Aplinkosaugininkai, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą ir paskatinti rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones, birželio 29–30 dienomis matuoja teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode