Viskas, ką reikia žinoti apie rūgštinius ir šarminius maisto produktus


Pakalbėkime apie tai, kokie produktai rūgština, kokie – šarmina organizmą, ir kaip tai veikia mūsų sveikatą.
 
Žmogaus kraujas yra šiek tiek šarminis. Kad jis toks ir liktų, nes per didelis rūgštingumas, arba lėtinė acidozė, atsiliepia visam organizmui ir gresia daugeliu ligų, mūsų valgiaraštyje turėtų būti 80 procentų šarminių produktų ir tik 20 procentų rūgštingų.
 
Rūgštis – ne norma
 
Pasibaigus virškinimo ir apykaitinių procesų ciklui organizme kai kurie produktai palieka šarmingas atliekas, kiti – rūgštingas. Pagal tai skirtingi maisto produktai priskiriami arba prie šarminių, arba prie rūgštingų.
 
Paprastai rūgštys (pavyzdžiui, šlapimo rūgštis, pieno rūgštis ir kitos), susintetinamos per metabolinius procesus, pradeda chemines reakcijas su kraujo, limfos, tulžies ir kitais šarmais, ir galiausiai yra neutralizuojamos. Tačiau jeigu mūsų valgiaraštyje dominuoja rūgštingi produktai, ilgainiui neišvengiamai ima reikštis nemalonūs simptomai: nuovargis, galvos skausmai, apetito praradimas (anoreksija), nemiga, nervinė įtampa, hiperacidozė, sloga ir kiti.
 
Yra ir daugiau reikšmingų padidėjusio kraujo, taigi ir viso organizmo, rūgštingumo šalutinio poveikio apraiškų. Pavyzdžiui, mūsų organizmas tokiu atveju naudoja natrį kaip priemonę savo pH normalizuoti, todėl labai greitai išeikvoja jo atsargas. O kai jau nebėra natrio kovoti su susikaupusiomis rūgštimis, organizmas griebiasi kalcio. Jeigu jo užtektinai negauname su maistu, kalcis paimamas iš visur, kur tik yra jo sankaupų, įskaitant dantis ir kaulus. Dėl to pastarieji išretėja, susilpnėja, tampa trapūs, ir pradeda vystytis osteoporozė.

Sveikata.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode