Sprogimas

Šiemet Lietuvoje jau registruoti šeši tymų atvejai

 

Šiemet Lietuvoje užregistruoti šeši tymų atvejai, ketvirtadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Tymais susirgo du vaikai ir keturi suaugusieji, trys iš jų susirgo Visagine, du – Vilniuje, vienas nustatytas atvejis buvo įvežtinis iš Ukrainos.

ULAC medikai primena, kad Europoje ir toliau didėja sergamumas tymais. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pernai per dešimt mėnesių Europoje tymais susirgo 59,5 tūkst. žmonių. Daugiausia tymų atvejų

Pagal susirgusiųjų tymais amžių, didžiausias sergamumas registruotas asmenų iki 19 metų amžiaus grupėje. Dauguma susirgusiųjų –  neskiepyti.

ULAC duomenimis, pernai Lietuvoje buvo užregistruota 30 tymų atvejų, iš kurių registruoti penki įvežtiniai tymų atvejai (po vieną atvejį iš Juodkalnijos, Lenkijos, Indijos, du atvejai iš Ukrainos); dar 25 tymų atvejai registruoti Visagine, Ignalinoje, Vilniaus mieste ir rajone.

Dėl dviejų įvežtinių tymų atvejų iš Ukrainos buvo užregistruoti du tymų protrūkiai: šeiminis tymų protrūkis registruotas Vilniaus mieste, kitas – Visagino mieste, Ignalinos ir Vilniaus rajonuose. Tymai diagnozuoti keturiems vaikams ir 26 suaugusiems asmenims. Daugumos susirgusių asmenų skiepijimo būklė nežinoma. Didžioji dalis susirgusiųjų – hospitalizuoti.

Tymai – tai ūminė, itin užkrečiama, per orą plintanti virusinė infekcija,kuri dažniausiai prasideda aukšta  temperatūra parausta akys ir bijo šviesos, vėliau atsiranda bėrimai bei tymams būdingos komplikacijos, kurios gali baigtis mirtimi.

PSO duomenimis, iki 1980 m. prieš pradedant vakcinaciją pasauliniu mastu, kiekvienais metais registruojama 2,6 mln. mirčių nuo tymų. Užpernai visame pasaulyje nuo tymų infekcijos mirė 110 tūkst. žmonių. Didžiausias mirštamumas registruojamas jaunesnių nei penkerių metų amžiaus vaikų grupėje.

ULAC primena, kad vienintelė efektyvi apsaugos priemonė nuo tymų infekcijos yra skiepai. Savo ir savo vaikų skiepais reikėtų pasirūpinti vykstant į užsienio šalis.

Remiantis moksliniais tyrimais, įrodyta, kad ilgalaikis imunitetas susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcinos dozių. Todėl gyventojams, nežinantiems  savo skiepijimo būklės arba skiepytiems tik vieną kartą – reikėtų kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti.

Vilnius, sausio 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode