Kodėl oda išsausėja?

 

Sausa oda ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir sukelia smarkų diskomfortą, juk ją degina, ji šerpetoja, o itin sudirgusi gali tapti net skausminga. Kas sukelia odos išsausėjimą ir kaip padėti savo odai?

Odos sausumą gali sukelti daugybė priežasčių. Tai ir išoriniai veiksniai, ir vidinė organizmo būklė, ir netgi paveldėjimas. Dažniausiai sausa oda – tai ne ligos simptomas, o paprasčiausias nepasirūpinimas savimi: reakcija į muilą, sintetinius drabužius, karštą vandenį... Prasta mityba – taip pat vienas iš didžiausių odos priešų. O juk pagrindinis odos darbas – apsaugoti nuo infekcijų, bakterijų ir virusų, taigi nesirūpindami oda – nesirūpiname savo sveikata.

Pradėkime nuo pat pradžių. Kas yra sveika oda? Normali, sveika oda visuomet yra padengta plonu natūralių riebalų sluoksniu. Toks sluoksnis padeda epidermiui išlikti elastingu, apsaugo jį nuo dehidratacijos ir saugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Vos tik apsauginis odos sluoksnis yra pažeidžiamas – oda staigiai netenka drėgmės, ima perštėti, raukšlėtis ir šerpetoti.

Kas labiausiai įtakoja odos sausumą?

Sausas oras. Manoma, kad anglės turi pačią gražiausią odą. Visa tai paaiškinama labai paprastai – jos gyvena teritorijoje, kurioje gausu drėgmės. Ypatingai daug sunkumų oda patiria žiemą. Tikriausiai pastebėjote, kad šaltuoju periodu ja reikia labiau rūpintis, nes odą dažnai išmuša rausvomis, sausomis dėmelėmis. Negana to, kad odą dirgina žvarbus vėjas, prie jos grožio tikrai neprisideda ir sausas bei šiltas oras patalpose (radiatorių skleidžiama šiluma sparčiai išdegina namuose esančią drėgmę). Kad oda lauke būtų apsaugota, visuomet nešiokite pirštines, šaliką ir kepurę. Namuose ant radiatoriaus pastatykite indelį su vandeniu – tai apsaugos nuo odos išsausėjimo.

Sveikata.lt

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode