Parama dėkojame




Sprogimas

Pranciškus: neužtenka tikėjimo šviesos, reikia meilės darbų aliejaus

Sekmadienio Mišių Evangelijos palyginime Jėzaus ragina būti pasirengusiems susitikti su juo. Pasirengti ne tik galutiniam susitikimui, bet ir kasdieniams įsipareigojimams prieš šį galutinį susitikimą. Todėl neužtenka į susitikimą su juo ateiti su tikėjimo žibintu – reikia dar ir meilės ir gerų darbų aliejaus, sakė popiežius Pranciškus sekmadienį kreipdamasis į vidudienio maldos dalyvius.

Popiežius kvietė pratęsti mintis apie amžinąjį gyvenimą po  Visų Šventųjų šventės ir Vėlinių. Jėzus pasakoja apie dešimt mergaičių, pakviestų į vestuvių puotą, simbolizuojančią dangaus karalystę. Visos atėjo su žibintais, tačiau kai kurioms pritrūko aliejaus. Išmintingosios turėjo aliejaus, jos buvo įleistos į vestuvių puotą, kitoms durys buvo uždarytos.

Būti išmintingam reiškia nelaukti paskutinės akimirkos, o tuoj pat veikliai atsiliepti į Dievo malonę. Jei norime būti pasirengę galutiniam susitikimui su Viešpačiu, turime jau dabar bendradarbiauti su juo, vykdyti gerus darbus pagal jo meilę, sakė popiežius.

Žinome, jog kartais, deja, užmirštame, kad mūsų gyvenimo tikslas yra galutinis susitikimas su Dievu. Šitaip prarandame laukimo jausmą ir suabsoliutiname dabartį. Toks nusistatymas atmeta bet kokią amžinybės perspektyvą. Gyvename tarsi niekad nereikėtų pereiti į kitą gyvenimą. Rūpinamės tik turėjimu, pasirodymu, įsitvirtinimu. Jei vadovaujamės tuo, kas mums patraukliausia, kas patinka, atspindi mūsų interesus, tada gyvenimas tampa nevaisingas. Šitaip darydami nesukaupsime aliejaus mūsų žibintui, jis užges dar prieš susitikimą su Viešpačiu. Turime gyventi šiandiena, tačiau pakeliui į vilties kupiną susitikimą.  

Jei budėsime ir darysime gera atsiliepdami į Dievo malonę, galėsime ramiai laukti ateinančio jaunikio. Viešpats gali ateiti net tada, kai miegame, tačiau tai mūsų nejaudins, nes turėsime pakankamai gerais kasdieniais darbais sukaupto aliejaus atsargų, sakė popiežius.

Pranciškus prieš maldą ir palaiminimą prašė Švč. Mergelės Marijos padėti gyventi taip, kaip ji, – darbščiu tikėjimu: ji yra šviesus žibintas, su kuriuo galime pereiti pomirtinę naktį ir atvykti į didžiąją gyvenimo šventę, sakė popiežius Pranciškus.

*

Po maldos ir palaiminimo popiežius pristatė naują palaimintąjį Joan Roig y Diggle, devyniolikos metų pasaulietį ir kankinį, iškeltą į altorių garbę šeštadienį Šventosios Šeimos bazilikoje Barselonoje. Popiežius paprašė plojimais pasveikinti iki gyvybės aukos ištikimą Jėzaus liudytoją palaimintąjį Joaną, ragino jo pavyzdžiu visus, ypač jaunimą, atsiliepti į krikščioniškojo gyvenimo pašaukimą.

Popiežius užtikrino, kad meldžiasi už Centrinėje Amerikoje nukentėjusiuosius nuo uragano Eta sukeltų potvynių, prašė Viešpatį paguosti stichijos aukų artimuosius ir gelbėtojus.

Pranciškus sakė, kad su rūpesčiu seka žinias iš Etiopijos, kvietė nepasiduoti gundymams leistis į ginkluotą konfliktą ir melstis, kad nesutarimai būtų išspręsti mezgant dialogą, broliškai ir taikingai.

Popiežius priminė Tunise sekmadienį prasidėjusį tarptautinį politinį Libijos susitaikymuo skirtą forumą, prašė visų dalyvių greitai užbaigti ilgai trunkančias Libijos gyventojų kančias ir kad būtų laikomasi neseniai paskelbto ugnies nutraukimo susitarimo.

Pranciškus taip pat paminėjo sekmadienį Italijos Bažnyčios minimą Padėkos už žemės gerybes dieną, šiemet skirtą vandens apsaugai. Popiežius Pranciškus paragino dėkoti Viešpačiui už vandenį, vanduo – žemės palaima, būtina žemės ūkiui ir gyvybei, sakė Pranciškus.

Metinė Padėkos diena Italijos vyskupijose minima antrąjį lapkričio mėnesio sekmadienį. Kaip niekad svarbu raginti tikinčiuosius, kad jie šlovintų Dievą, visų gėrybių teikėją, tausotų aplinką, rūpintųsi teisingu žemės išteklių paskirstymu, liudytų solidarumą dirbantiesiems, pareiškė Italijos vyskupai 1974 metais skelbdami pirmąją Padėkos dieną.

Vanduo – žemės palaima, būtina ekosistemų pusiausvyrai ir žmonijos išlikimui. Saugokime šią dovaną, kad ji nebūtų teršiama ir eikvojama, sakoma sekmadienį per tviterio socialinį tinklą išplatintoje Pranciškaus žinioje. (SAK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode