Parama dėkojame




Sprogimas

Rimas Šapauskas apie popiežiaus Pranciškaus vizitą: ten ateis ir ateistai

 

Popiežius Pranciškus moko, kad blogybių nereikia slėpti. Šiam Bažnyčios vadovui tiesa svarbesnė nei įvaizdžio išlaikymas, diskusijoje „Aš ir popiežius“ sako kunigas Kęstutis Dvareckas. Televizijos laidų ir renginių vedėjas, aktorius Rimas Šapauskas teigia, kad šiandienės Bažnyčios žaizdos yra apnuogintos: „Todėl privalome priimti realybę tokią, kokia ji yra, – su nuodėmėmis, kartais nusišnekančiais kunigais ir katalikais, kurie nėra labai tikintys.“ 

Popiežius kviečia iššūkiui

Diskusijoje apie popiežių Pranciškų ir jo vizitą Lietuvoje dalyvavęs kunigas Kęstutis Dvareckas, pasakodamas apie asmenines patirtis, sako turėjęs dvejonių dėl savo vietos Bažnyčioje. Jis priduria, kad būtent popiežius Pranciškus dažnai provokuoja ir ragina susimąstyti: „Bažnyčia karts nuo karto eina į pakraščius savo etiniais vertinimais, o popiežius kviečia priimti pirminį iššūkį – visų pirma mylėti. O ateiti su išankstinėmis nuostatomis – visuomet labai lengva.“

Anot K. Dvarecko, popiežius Pranciškus ypač įkvepia savo homilijomis ir pasisakymais. „Jis sako, kad nėra vietos, netinkamos melstis. Deja, dažnai mes, kaip Bažnyčia, tampame kalėjimu Viešpačiui. Popiežius kviečia atsiverti nežinant, kas laukia, ir tai – šviežias ir įkvepiantis požiūris“, –  teigia dvasininkas.

Dizainerė Daiva Urbonavičiūtė tvirtina, kad jai popiežiaus Pranciškaus vizitas atrodo nuostabus įvykis. Dizainerė prisimena savo atėjimą į Bažnyčią: „Pradėjau domėtis Bažnyčios istorija, juk gyvename krikščioniškoje erdvėje. Studijuojant dailės akademijoje su tuo teko itin dažnai susidurti, tačiau į religines asmenybes tuomet žvelgta kaip į personažus.“

Kaip pasakoja dizainerė, gilinant žinias apie Bažnyčios istoriją didžiausią įspūdį jai paliko šventasis Pranciškus. „Gilinausi ir pamaniau, kad jei ne šv. Pranciškus, katalikų bažnyčia galėjo ir neišlikti. Net savo sūnų pavadinau šiuo vardu – Pranciškumi. Tikiu, kad popiežius Pranciškus turėjo atvykti į Lietuvą, nes čia jį labai mylime ir laukiame. Žavi šio popiežiaus skatinimas atsigręžti į tai, kas yra Kristus. Be to, jis nūdienos žmogus su atviru, net ekologišku požiūriu“, –  teigia D. Urbonavičiūtė.

Rimas Šapauskas diskusijoje pabrėžia, kad popiežius Pranciškus į Lietuvą atvyksta kaip pranašas, tad ypač svarbu jo klausyti: „Bažnyčios vadovo vizito datos – taip pat neatsitiktinės. Rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido diena, tai žymi jautrią ir skaudžią mūsų šalies praeitį.“

Kviečia priimti realybę tokią, kokia ji yra

Svarstydamas apie artėjantį popiežiaus Pranciškaus vizitą, R. Šapauskas sako, kad bet koks popiežiaus pasirodymas viešumoje ir susirinkusieji ten – tikėjimo išraiška. „Susirenka tie, kuriems tikėjimas – gyvas dalykas. Tačiau į susitikimus su popiežiumi ateis ir tie, kuriems tai svetima. Tokie žmonės smalsauja, lenda, stebi... Bet reiškia, kad jie nėra abejingi, jiems įdomu. Popiežiaus vizito metu pamatysime daug įvairių žmonių. Net prisistatantys ateistais ten eis“, –  aiškina diskusijos dalyvis.

Kalbėdamas apie Katalikų Bažnyčioje vis pasitaikančius pedofilijos skandalus, R. Šapauskas primena katalikišką tiesą, kad jei kenčia vienas, kenčia visi: „Tos nelaimės nėra svetimos. Taip, tai Bažnyčios žaizda, ir ji apnuoginta. Mes privalome priimti visą realybę tokią, kokia ji yra, – su nuodėmėmis, kartais nusišnekančiais kunigais ir katalikais, kurie nėra labai tikintys.“

Kunigas K. Dvareckas tvirtina, kad popiežius Pranciškus imponuoja ir požiūriu į Bažnyčios problemas. „Jis moko, kad neturime kažko blogo slėpti po kilimu. Realybė nėra išdabinta rožėmis. Popiežius Pranciškus taip aktyviai kviečia diskutuoti, kad kartais nukenčia pats. Tačiau tiesa šiam popiežiui svarbesnė, nei įvaizdžio išlaikymas“, –  teigia dvasininkas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode