„Saulės vaikai“ Italijoje iškovojo sidabro medalį

 

Kovo 30 d., Velykų išvakarėse, Radviliškio muzikos mokyklos choras „Saulės vaikai“  (vadovai Inga Petrauskienė ir Rytis Borusevičius) grįžo iš tarptautinio konkurso Riva del Garda (Italijoje) ir parvežė Radviliškio muzikos mokyklai bei Radviliškiui  sidabro kategorijos diplomą. Šį konkursą jau penkioliktus metus iš eilės rengia tarptautinė muzikos asociacija „Meeting Music“, įsikūrusi Vokietijoje  Pohlheim mieste. Be festivalio „Concorso Corale Internationale Riva del Garda“, ji rengia daug kitų festivalių ir konkursų Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Italijoje.

Radviliškiečiai konkursą Italijoje  pasirinko neatsitiktinai. 2010 metais Radviliškio muzikos mokyklos choras dalyvavo II Tarptautiniame vaikų chorų konkurse „Il Gardai n Coro“ Malcesine mieste, kuris įsikūręs prie nuostabaus Garda ežero, o jo grožis ir gamta nepalieka nė vieno abejingo. Tuomet choras grįžo su kuo nuostabiausiais įspūdžiais, užmezgęs naujų pažinčių. Konkursinę kolektyvų programą parengia ir itin kruopščiai patikrina asociacijos meninė kūrybinė grupė. Visą konkursą vertino tarptautinė  komisija, kurią sudarė muzikantai iš Italijos, Vengrijos, Suomijos, Švedijos. Chorai, dalyvavę festivalyje, atvyko iš dvylikos šalių, ne vien iš Europos. Festivalio didijį prizą –didžiulę taurę ir piniginę premiją – laimėjo merginų choras „Voces Fidelis“ iš Japonijos. Choro vadovas Ko Matsushita yra gerai žinomas dirigentas Lietuvoje. Muzikantas praėjusiais metais vedė chorvedybos meistriškumo kursus Kaune. Visi konkurso dalyviai ir žiūrovai buvo sužavėti japonų pasirodymu ir džiaugėsi  jų iškovota pergale. Tai buvo penktoji Radviliškio muzikos mokyklos choro išvyka į tarptautinį konkursą.

2009 m. „Saulės vaikai“ iš Bratislavos (Slovakija) parsivežė sidabro medalį; 2010 m. – du diplomai už meistriškai atliktas konkursines programas Malcesine (Italija); 2013 m. – III tarptautinis chorų festivalis „Šiauliai Cantat“ – sidabro kategorija ir laimėta nominacija už profesionalią šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus kūrinio interpretaciją, kurią įsteigė Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“; 2014 m. – tarptautinis chorų konkursas „Moscow Sounds“ Maskva (Rusija) – III laipsnio diplomas ir laureato taurė; 2015 metais choras „Saulės vaikai“ atliko koncertinę programą Poreč mieste (Kroatija) renginyje „Istra Music Festival“.

Inga Petrauskienė, Radviliškio muzikos mokyklos mokytoja ekspertė, choro „Saulės vaikai“ vadovė, dėkoja Radviliškio miesto savivaldybės administracijai, Radviliškio muzikos mokyklos direktorei, tėveliams ir žinoma mieliems „Saulės vaikučiams“ padėjusiems surengti ir puikią kelionę.  

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode