Reklama 2

Mažeikiškiai išsakė nuomones dėl pretendentų į Garbės piliečius

 

Gruodžio 22-ąją, penktadienį, buvo paskutinė diena, kada Mažeikių rajono savivaldybės interneto svetainėje mažeikiškiai ir visi norintys galėjo išsakyti savo nuomonę dėl pretendentų Mažeikių rajono savivaldybės Garbės piliečio vardui suteikti.

Šiemet pasiūlytos dvi kandidatūros – Roberto Dargio ir Prano Trakinio. R. Dargį rekomendavo Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, paraiškas-pasiūlymus teikė Mažeikių verslininkų asociacija ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, o P. Trakinį – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyrius, Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyrius, Lietuvos Sąjūdžio Mažeikių skyrius ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius.

Daugiausiai balsų – per 300 – skirta Robertui Dargiui. Apklausoje dalyvavo daugiau kaip 500 respondentų.

Apklausa Savivaldybės interneto svetainėje vyko nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 22 d. Pasibaigus šiam terminui duomenys perduoti Mažeikių rajono savivaldybės Apdovanojimų komisijai. Garbės piliečio vardo kandidatūra bus teikiama 2018 m. sausio mėnesį posėdžiausiančiai Tarybai – ši nuspręs, kam atiteks Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio vardas.

R. Dargis yra didžiausios verslo asocijuotos struktūros – Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) – prezidentas, vadovauja ir nekilnojamojo turto plėtros asociacijai, įkūrė vieną iš stambiausių Lietuvoje, nuo 1992 metų efektyviai dirbančią statybos bendrovę „Eika“. Palaiko glaudų ryšį su rajono verslininkais ir Savivaldybe, kasmet Mažeikiuose rengia verslo forumus ir įvairaus pobūdžio susitikimus, skatinančius bendradarbiavimą ir investicijų pritraukimą. Yra vienas iš savarankiškos savivaldos ir stiprių regionų idėjos pradininkų ir puoselėtojų. Jo iniciatyva Mažeikių verslininkų asociacijos atstovai įtraukti į Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Regioninės politikos komiteto, kuris siekia aktualizuoti vietos problemų sprendimus, veiklą.
Pretendentas palaiko glaudžius ryšius su Mažeikių gimnazijų ir mokyklų bendruomenėmis. Su mokiniais ir mokytojais kalbasi patriotiškumo, bendruomeniškumo, lyderystės, verslumo ir kitais aktualiais klausimais, sulaukia didelio domėjimosi savo idėjomis, skatina mokinių ir mokytojų požiūrių į inovacijas pokytį. Šią savo veiklą jis plėtoja visoje Lietuvoje, apjungdamas LPK, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo, kolegijų ir universitetų idėjas, iškeldamas švietimą kaip svarbiausią šalies prioritetą.
R. Dargis ir jo įmonė remia kultūrą ir sportą, tremtinių organizacijas, mokyklų bibliotekas. Turi reikšmingų įvertinimų Lietuvos mastu, yra įvertintas valstybės apdovanojimais. Yra tikras Mažeikių krašto patriotas, mintimis, idėjomis ir veikla siekiantis klestėjimo.

P. Trakinis daug metų dirbo įvairų ūkinį darbą ir 25 metus vadovauja Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių kuopai. Šios kuopos šauliai glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos skyriumi, rajono mokyklomis, kitomis įstaigomis ir organizacijomis. Drauge organizuojami renginiai, rūpinamasi istorinės atminties išsaugojimu ir rezistencijos kovų įamžinimu. Atidengti atminimo ženklai Milių, Dagių, Purvinės, Balėnų, Plikšilės ir Žemalės miškuose, partizanų žūties vietose, pastatyti paminkliniai akmenys Lūšėje, Pievėnuose. Milių miške atstatyta partizanų žeminė, sutvarkyta aplinka. Daug pastangų įdėta įamžinant pulkininko leitenanto Juozo Vitkaus-Kazimieračio atminimą.
Šio kandidato vadovaujami šauliai aktyvūs įvairių renginių dalyviai, jų renginiuose visada gausu jaunimo. Kuopos vadas jaunuoliams yra puikus autoritetas, savo pavyzdžiu mokantis juos gerbti itr mylėti Tėvynę.
P. Trakinis apdovanotas įvairiais Šaulių sąjungos apdovanojimais, 2013 m. Savivaldybėje nominuotas kaip istorinės atminties puoselėtojas.

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode