Reklama 2

Panevėžys atsinaujina! Turėsime patrauklią „Ekrano” marių pakrantę

 

Panevėžiui skirta ES lėšų dar vienam projektui – „Ekrano“ marių pakrantei pritaikyti laisvalaikio ir rekreacijos reikmėms. Savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra, pagal kurią miestui skiriama beveik 1,6 mln. Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų. Dar 129 tūkst. Eur prisidės Savivaldybė.

„Ekrano” marios – didžiausias mūsų miesto vandens telkinys. Deja, iki šiol taip ir nesulaukęs savo valandos – vis dar neturime bendruomenės lūkesčius, laisvalaikio ir poilsio poreikius atitinkančios infrastruktūros. Dabar ši problema bus išspręsta“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Įgyvendinant projektą numatyta išvystyti teritoriją prie „Ekrano“ marių – pašalinti menkaverčius medžius, krūmus ir pasodinti naujų. Įrengti naujus ir atnaujinti esamus pėsčiųjų ir dviračių takus (dviračių trasą nuo Pajuostės plento tilto iki tilto per Nevėžį J. Biliūno gatvėje). Sutvarkyti ir atverti Nevėžio pakrantę, įrengiant maudykles, braidykles. Išvystyti ramaus ir aktyvaus poilsio, vandens pramogų infrastruktūrą (vaikų žaidimų, sporto, šunų vedžiojimo aikštelės, treniruokliai, prieplauka, valčių nuleidimo vieta ir pan.), patogų susisiekimą ir parkavimą. Įrengti apšvietimą ir mažosios architektūros elementus (šiukšlių dėžes, suoliukus, dviračių stovus ir kt.).

„Ekrano“ marių viešoji aplinka bus tvarkoma 2 etapais. Pirmojo rangos darbai turėtų prasidėti jau 2018 m. Bus atnaujinama ir rengiama infrastruktūra daugiau kaip 3,5 km „Ekrano“ marių pakrantės ruože (nuo Pajuostės pl. tilto bei visu pėsčiųjų ir dviračių taku). Antruoju etapu darbai vyks teritorijoje, ribojamoje „Ekrano“ mariomis, Pajuostės pl., gyvenamųjų namų kvartalu ir J. Biliūno gatve. Statybos prasidėtų 2019 m.

Panevėžio miesto savivaldybės informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode