Reklama 2

Kalėdų belaukiant susiburta į popietę Pikeliuose

 

Kalėdų belaukiant Mažeikių rajono Židikų kultūros namų direktorės Deimantės Mačiulienės  pasiūlymu Pikelių miestelio gyventojai ir svečiai susibūrė į šventinę popietę pabendrauti, pasidalinti savo rūpesčiais, džiaugsmais. Artėja Kalėdos, norisi bent trumpai akimirkai stabtelėti, pasikviesti draugų ir kartu pabūti artumoje.  Nuo seno, laukiant Kalėdų, ilgais žiemos vakarais kaimynai rinkdavosi vieni pas kitus, o dabartiniu laikmečiu šias tradicijas ypač verta gaivinti ir puoselėti. Į šventinę popietę rinkosi pikeliškiai, atvyko Lūšės bendruomenės atstovai ir Užlieknės kultūros namų kolektyvas.

Popietę pradėjo Židikų kultūros centro Pikelių kultūros namų renginių organizatorė Eliutė Pocevičienė  su moksleiviu Irmantu. Abu vedantieji pasidalino žmonių prisiminimais, kad šis laikotarpis yra ypatingas švaros laikas ne tik kūnui, bet ir sielai. Iki Kalėdų namuose pakeisdavo iš popieriaus iškarpytas užuolaidas, išveisdavo grindis, nublizgindavo langus. Renginių organizatorė padėkojo visiems už pasidalintus prisiminimus, kaip seniau žmonės praleisdavo adventinį laikotarpį ir puošdavo eglutę. Dvi popietės eglutės buvo papuoštos būtent taip, kaip puošdavo anksčiau. Viena jų papuošta riestainiais, pagal Stanislavos Skerienės prisiminimus, kita – saldainiais, pagal Elenos Kupšienės ir Ramutės Songailienės prisiminimus. Eliutė Pocevičienė pasidalino prisiminimais iš tėvelių pasakojimų, kad neturtingesni žmonės puošdavo eglutes  molio gabalėliais, medžio šakelėmis. Popietės dalyviai papuošė dar vieną eglutę rankų darbo meniniais dirbiniais, kurie pagaminti per edukacines programas. Po įdomių pasakojimų žodis perduotas tautiniais drabužiais pasipuošusiai Užlieknės kultūros namų veiklos organizatorei  Birutei Vaičkienei, kuri  sakė, kad  šiandien susirinkusiems, belaukiantiems didžiųjų švenčių, nori padovanoti dainas.

Popietės  metu Pikelių bendruomenės pirmininkė Daiva Gabalienė pasveikinto garbingus jubiliejus  švenčiančias senjoras. Sukaktuvininkė Danutė Skrestonienė padėkojo už sveikinimus.  

Popietė tęsėsi prie vaišių stalo, kuriuos paruošė Pikelių bendruomenė ir kultūros namų darbuotojai.  Pasidalinta įspūdžiais, patirtimis, aptarti ateities kūrybiniai  planai.  Popietė  neprailgo, turiningai praleistas laikas. Gyventojai ir svečiai išsiskirstė prisipildę  džiaugsmo  širdyse, dvasiškai praturtėję, linkėjo  vieni kitiems džiaugsmo.

Jadvyga Gedutienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode