Sveikstantieji po koronaviruso pakartotinius tyrimus gali atlikti mobiliuose punktuose

Namuose po koronaviruso sveikstantys pacientai, gavę šeimos gydytojo siuntimą, pakartotinius tyrimus gali atlikti mobiliuose punktuose, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. 

Jos teigimu, mobilieji punktai pritaikomi saugiai suvaldyti du srautus – sergančiųjų ir pasveikusiųjų.

Mobiliuose punktuose, anot ministerijos, sukurtas specialus srautų valdymo algoritmas, pritaikyta registravimosi sistema, suderinta tyrimų atsakymo pateikimo žmogui ir jo šeimos gydytojui schema.

Ministerija primena, kad pakartotinis tyrimas atliekamas nuo koronaviruso diagnozavimo dienos praėjus ne mažiau nei 14 dienų, bet ne anksčiau kaip po trijų dienų pasibaigus karščiavimui, šeimos gydytojas ar slaugytojas organizuoja pirmąjį pakartotinį tyrimą.

Jeigu tyrimo atsakymas teigiamas, jis kartojamas ne anksčiau kaip po 14 kalendorinių dienų.

Nukreipti pacientą pakartotiniam tyrimui į mobilų punktą gali tik šeimos gydytojas, užpildęs atitinkamą siuntimo formą.

Šiuo metu mobilieji punktai veikia dešimtyje savivaldybių: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Tauragėje, Utenoje, Marijampolėje, Alytuje ir Telšiuose.

Mobiliuose punktuose norintys atlikti pakartotinį testą pacientai turi gauti siuntimą pakartotiniam tyrimui, tada – paskambinti į karštąją liniją 1808. Jei pacientas izoliuotas sanatorijos patalpose, jis taip pat apie tai turi informuoti paskirtą budintį slaugytoją.

Konsultantą pacientas turi informuoti, kad skambina dėl registracijos pakartotiniam tyrimui, turėdamas šeimos gydytojo siuntimą. 

Pacientas taip pat turi nurodyti vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, informuoti, ar jis gali asmenine transporto priemone atvykti pats, ar reikia, kad jis būti atvežtas kito žmogaus į mobilų punktą, ar kad jis izoliuotas sanatorijos patalpose.

Karštosios linijos 1808 konsultantas registruoja pacientą pakartotiniam tyrimui į mobilų punktą ne anksčiau nei kitai dienai. Sistema į nurodytą mobiliojo telefono numerį automatiškai nusiunčia žinutę su nurodyta tyrimo vieta ir tiksliu atvykimo laiku.  

Jei tyrimų atsakymas neigiamas, per Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros (ESPBI) informacinę sistemą apie tai formuojamas automatinis pranešimas pacientui, jeigu teigiamas – žinutė 1808 linijos gydytojui.

Be to, pacientas portale esveikata.lt taip pat gali peržiūrėti tyrimų atsakymą. Apie rezultatus jis turi informuoti savo šeimos gydytoją ar slaugytoją.

 Šeimos gydytojas ar slaugytojas taip pat turi stebėti informaciją ESPBI informacinėje sistemoje dėl paciento pakartotinio tyrimo eigos.

Jei pakartotinio tyrimo atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas tęsia žmogaus stebėseną ir gydymą. Jei pirmo pakartotinio tyrimo atsakymas neigiamas, šeimos gydytojas organizuoja antrą pakartotinį paciento ištyrimą.

Žmogus bus laikomas pasveikusiu, kai du kartus iš eilės ne trumpesniu nei 24 valandų intervalu jo tyrimai bus neigiami. Tokiu atveju šeimos gydytojas informuoja pacientą, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, jei pacientas ambulatoriniam gydymui izoliuotas sanatorijos patalpose – ten paskirtą budintį slaugytoją, kad pacientas pasveiko.

Pacientas gali būti laikomas pasveikusiu ir po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos, jei tyrimai jam nebuvo atlikti ir jam nebėra jokių simptomų.

Vilnius, balandžio 3 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode