Nuolatinis rankų plovimas karantino metu sausina rankas. Kaip su tuo kovoti?

Nuolatinis rankų plovimas ir dezinfekavimas gali tapti tikru išbandymu rankų odai. Nuo šių dažnai besikartojančių veiksmų itin sausėja, raudonuoja, šerpetoja bei peršti oda. Šiai dienai, esant tokiai pasauliniai padečiai, net patys mažiausieji žino, kad plauti rankas reikia po kiekvieno veiksmo. Tačiau kaip kovoti su šiais nemaloniais padariniais odai?

Kas sukelia rankų sausėjimą?

Rankų odos sudirgimus sukelia muilas bei dezinfekciniame skystyje esantis alkoholis. Oda nuo šių produktų trukinėja, niežti, gali atsirasti net uždegimas. Žmonėms, kuriems pasireiškia egzema, dažnas rankų plovimas ir dezinfekavimas gali sukelti net šios ligos paūmėjimą.

Specialistai teigia, kad jei esate užsidarę namuose, nereikėtų rankų plauti itin dažnai. Tai reikia daryti tik būtinu higienai atveju. Vis dėlto jei neturite galimybės karantino metu sėdėti namuose, rekomenduojama vietoj rankų plovimo kartais naudoti šlapias servetėles. Žinoma, rankų plovimo taip pat nereikėtų pamiršti, tačiau nebūtinu plauti atveju, pilnai užtenka šlapių servetėlių. Taip pat jei pasinaudojote dezinfekciniu skysčiu nebeplaukite rankų ir atvirkščiai, nes kruopštus ir atsakingas rankų plovimas pilnai prilygsta dezinfekcijai.

Naminės priemonės kovai su rankų išsausėjimu

Jei taip nutiko, kad rankų oda neteko drėgmės, atsirado pleiskanojimas ir niežėjimas, reikėtų rankas puoselėti kremais. Ypač tiktų riebūs kremai tokie kaip emu taukai ir pan. Tačiau jei tokių neturite, į pagalbą gali ateiti ir iš namuose esančių ingredientų, pagamintas rankų kremai.

Rankų kremui reikės:

8 g kakavos sviesto, 5 g bičių vaško, 30 ml migdolų aliejaus, 45 ml vandens, 10 lašų rožių aliejaus.

Gaminimas:

Ištirpinkite kakavos sviestą, vašką bei migdolų aliejų virš vandens dubenio. Pašildykite vandenį. Įmaišykite vandenį į aliejaus mišinį. Maišykite kol kremas atvės. Supilkite rožių aliejų. Palaikykite masę šaldytuve ir štai jau turite puikų kremą! Toks kremas tiks naudoti net 2 mėnesius.

Yra ir paprastesnių kaukių. Pavyzdžiui, alyvuogių ir medaus kaukė. Šiuos du ingredientus sumaišykite ir patepkite juo rankas. Taip pat pagelbės kiaušinio trynio kaukė. Sumaišykite 1 trynį, 1 šaukštą aliejaus ir 1 mažą šaukštelį medaus. Patepkite rankas, palaikykite 10 minučių ir nuplaukite.

Taip pat jei oda šiurkšti ir grubi, puikiai pasitarnaus raugintų kopūstų sulčių vonelė. Tačiau ją rekomenduojama daryti tik 1-2 kartus per savaitę.

Jautriai odai pagelbės liepų žiedų arbatos vonelės. Rankas vonelėje reikėtų palaikyti apie 20 minučių.

Nuo įtrūkimų ir nuospaudų geriausiai padės krakmolo tirpalo vonelė. Jums reikės 1 valgomojo šaukšto krakmolo ir 1 litro vandens. Sumaišykite. Rankas vonelėje palaikykite 15 minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Kiti patarimai rankų priežiūrai

  • Rankas patariama plauti tik kambario temperatūros vandenyje. Karštas vanduo labai sausina odą, o šaltas daro jas grubiomis.
  • Namų ruošos darbus, tokius kaip indų plovimas ir kt. atlikite tik mūvint pirštinėmis.
  • Kiekvieną dieną po kelis kartus tepkite rankas riebiu kremu.

Pasibaigus karantinui, Jums padės masažai Vilniuje ar kitame mieste. Jie padės atgaivinti pažeistas rankas bei atsipalaiduoti po tokio įtempto laikotarpio.

20-52

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode