SAM rekomenduoja riboti parduodamų kaukių, dezinfekcinio skysčio kiekį

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vieno apsipirkimo metu parduotuvėms, prekybos vietoms rekomenduoja vienam žmogui parduoti ne daugiau nei 50 medicininių kaukių ir ne daugiau nei vieną litrą dezinfekcinio skysčio. Vaistinių atstovė sveikina tokią rekomendaciją, tačiau informuoja, kad šiuo metu medicininių kaukių prekyboje nėra.

„Reaguojame į tai, kad kai kurie, matome, bando spekuliuoti šitais labai brangiais dabar produktais“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė Visuomenės informavimo grupei vadovaujantis premjero patarėjas Giedrius Surplys.

Anot SAM, toks sprendimas priimtas, kad šių priemonių pakaktų „kuo daugiau gyventojų“.

Tačiau kaip BNS sakė Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Dangutė Mikutienė, šiuo metu vaistinėse medicininės kaukės neparduodamos.

„Iki ketvirtadienio vakaro kaukių vaistinėse nebuvo. Užsakymai padaryti, prekės turi atvykti, bet susiduriame su logistikos klausimais. Matome, kad rinkoje produktų yra, mes juos užsakome, o po dienos iš karto atšaukia ar perkelia užsakymą“, – kabėjo D. Mikutienė.

Pasak jos, toks ministerijos sprendimas yra „protingas ribojimas“.

„Tai išeitis kai rinkoje šių prekių trūksta. Ar bus laimingas tas, kuris prisipirks 10 įpakavimų, o kiti neturės nė vienos kaukės. Jei taip stebuklingai atsitiks, kad atsiras tų kaukių daug ir visur, tai gal nėra tikslo riboti. Solidarumo vardan protingas ribojimas yra sveikintinas“, – sakė D. Mikutienė.

Kovo viduryje SAM nurodė per karantiną vaistinėms riboti vienam žmogui parduodamų vaistų kiekį.

Karantino laikotarpiu draudžiama parduoti ar išduoti gyventojams daugiau kaip po vieną to paties bendrinio pavadinimo, stiprumo ir farmacinės formos nereceptinio vaisto išorinę pakuotę vieno apsipirkimo metu.

Taip pat nurodyta „pagal galimybes“ riboti parduodamų dezinfekcinių priemonių kiekį.

Autorius Augustas Stankevičius

Vilnius, kovo 27 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode