SSC

Vaikų odos apsauga vasarą

 

Vasara vaikams – žaidimų ir pramogų lauke, nesibaigiančių maudynių ir smėlio pilių statymo metas. Nors ir rekomenduojama mažiesiems kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tačiau specialistai įspėja tėvus, kad jie išliktų budrūs ir tinkamai pasirūpintų lauke žaidžiančių vaikų oda.

Oda atlieka apsauginę funkciją  t. y. saugo mus nuo kenksmingų išorės veiksnių – cheminių, mechaninių, šiluminių, įvairios spinduliuotės. Tinkamai nepasirūpinus lauke žaidžiančių vaikų oda, neapsaugojus jos nuo neigiamo saulės poveikio – galimos net ir ilgalaikės pasekmės. Skaudžiai nudegus vaikystėje, suaugus didėja tikimybė susirgti odos vėžiu.

Būtina apsauga ir tinkamas jos naudojimas

„Ruošiantis su vaiku važiuoti atostogauti ar net į kiemą prie namų pažaisti, būtina pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. Ant gaminio etiketės nurodytas SPF (apsaugos nuo saulės faktorius) turėtų būti bent 30, o dar geriau – 50. Renkantis apsaugos priemonę vaikams, tėvai turėtų atkreipti dėmesį, ar apsaugos nuo saulės priemonės filtras yra mineralinis ar cheminis. Vaikams visada rekomenduojama rinktis kremą ar losjoną su mineralinius filtru, pavyzdžiui, su titano ar cinko oksidu. Vaikų oda yra laba jautri, gležna, todėl chemines priemones labai greitai absorbuoja“, – kaip rinktis apsaugos nuo saulės priemones mažiausiems pataria mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas ir priduria, kad specialiai vaikams sukurti kremai yra švelnesni nei suaugusiesiems.

Tačiau net ir patepus vaiką apsauginiu kremu, reiktų vengti būti saulėje, kai ji pati aktyviausia – maždaug nuo 11 iki 16 val. Be to, nerekomenduojama jokiais kremais ir losjonais, apsaugančiais nuo saulės, tepti kūdikį iki 6 mėnesių. 

Viena dažniausių klaidų, kurią daro nemažai tėvų, tai per retai tepa vaikus apsaugine priemone. Net jei kremas yra atsparus vandeniui, vaiką būtina iš naujo ištepti apsaugine priemone po maudynių. Taip pat būtina tepti kremu kaskart, jei vaikas mechaniniu būdu nusivalė apsaugos priemonę, pavyzdžiui, šluostėsi rankšluosčiu ar gulėjo ant jo.  

Vakare pasirūpinkite drėkinimu

Dar viena taisyklė ir priemonė, kuri vasarą turi atsirasti vaikų kosmetinėje – tai kūno odą drėkinanti priemonė. Jei vaikas saulėje nenudegė per daug, užtenka kūną ištepti drėkinančiu kremu, kad oda neišsausėtų, būtų minkšta, o jei tėvai pastebi, kad oda stipriai paraudusi, ją skauda, tai ją reikia raminti. Tam tinka įvairios putos ir tepalai su pantenoliu, bepantenoliu.

Mažamečio vaiko oda yra kur kas jautresnė ir labiau pažeidžiama nei suaugusiojo, tad ja rūpintis reiktų itin atidžiai, norint, kad ji būtų ne tik graži, bet ir sveika.

Paprastai vaikai būna judrūs, jie nuolatos žaidžia, laksto, tad natūralu, kad krenta ir užsigauna. Tad vaistininkas primena, kad vaikų odos priežiūros krepšelyje vasarą visuomet pravartu turėti odą dezinfekuojančią priemonę, įvairaus dydžio pleistriukų, kuriuos būtų galima užklijuoti susižeidus ar nusibrozdinus.

Bernardinai.lt

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode