Petreikis

Atėjo pavasaris… o trūksta jėgų?

 Pavasaris – atsinaujinimo ir energijos antplūdžio laikas, skatinantis judėti! Draugai pradėjo pasivaikščiojimus miške, kaimynai ėmėsi pavasarinio valymosi, kolegos pasiryžo bėgioti. O jūs? Jūs dar net nepradėjote įgyvendinti savo naujametinių pažadų...

Kaip pabusti po žiemos miego ir pagaliau imtis veiksmo su 100 proc. sulčių ir glotnučių iš vaisių ir daržovių pagalba pataria gydytoja-dietologė Laura Romeraitė-Kuklierienė, projekto „Sultys ir glotnučiai – SMART formos vitaminai“ ekspertė.

Pradėkite nuo mažų žingsnelių

Nors pavasaris jau čia, jūs vis atidėliojate žygį mišku ar namų ruošos darbus, reikalaujančius kiek daugiau pajudėti. Jūsų draugai dviračiu numina kilometrus, kaimynas reguliariai bėgioja, brolienė kiekvieną sekmadienį užsiima fitnesu, tačiau jūs mieliau įsisukate į antklodę. Ką gi, po žiemos galite jaustis tikrai pavargę. Kam gi save versti daryti neįmanomus dalykus? Verčiau pradėkite nuo mažų žingsnelių: dešimčia minučių pailginkite pasivaikščiojimą su šuniu, grįždami namo, išlipkite viena stotele anksčiau ir paėjėkite, iš garažo išsitraukite dviratį ir išbandykite trumpą maršrutą iki artimiausios kepyklėlės. Nuvalykite dulkes nuo augalų, sutvarkykite vieną spintą. Į savo meniu pasistenkite įtraukti vaisių, daržovių ar stiklinę 100 proc. sulčių. Pradėjus keisti įpročius bei pasiekus net ir nedidelės sėkmės, ateina noras daryti daugiau.

Pagirkite ir apdovanokite save

Dar neatsikratėte po žiemos atsiradusių riebalų klosčių? Kiekvienas turi savo mažų nuodėmių ir netobulumų. Jūs taip pat galite jų turėti – kam koncentruotis į nerealizuotus planus? Geriau pagalvokite, ko pasiekėte  pastaruoju metu. Vietoje prekybos centro pasirinkote 15 minučių pasivaikščiojimą parke? Pasodinote gėlę balkone? Pradžiuginote dukrą, pamokę ją šokinėti šokdyne? Pietums pasirinkote šviežias salotas vietoje kitų, su riebiu padažu? Šie maži laimėjimai verti įvertinimo. Jei to nenori padaryti kiti, patys save pagirkite ir apdovanokite. Susikurkite savo mažų malonumų sistemą, kuri leistų jums pažymėti savo laimėjimus: galbūt tai galėtų būti atpalaiduojanti vonia, pusvalandis su mėgstamiausia knyga, o galbūt drėkinanti veido kaukė ar gardus užkandis? Pamatysite, kaip tai gali pakelti jums nuotaiką! Gera nuotaika įkvepia norėti daugiau!

Ne valgykite, o maitinkitės

Nepamirškite, kad energija ir noras judėti priklauso ne tik nuo tinkamo požiūrio ar disciplinos. Jūsų kūnui būtina turėti energijos šaltinį. Iš kur gauti energijos? Tikrai ne iš paskubomis prarytų sumuštinių, užgertų kava, kad „pabustumėte“. Jei tikrai norite, kad jūsų kūnas pajustų pavasarį, aprūpinkite jį būtinomis maistinėmis medžiagomis, mineralais ir vitaminais. Subalansuota dieta nėra „tuščios kalorijos“, tai – daugiau energijos jūsų kūnui. Pirmiausia, nepamirškite vartoti pakankamai vaisių ir daržovių, kurie yra puikus vitaminų, skaidulų, mineralų ir karotinoidų šaltinis.

„Savo dietą galime praturtinti įvairiais būdais. Vienas jų – į pusryčių ar vakarienės meniu įtraukti stiklinę 100 proc. vaisių ir daržovių sulčių. Taip galime papildyti būtinų vitaminų ir maistinių medžiagų kiekį. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) per dieną rekomenduoja suvartoti 400 gramų vaisių ir daržovių, padalintų į penkias porcijas. Vieną porciją galime pakeisti stikline 100 proc. sulčių arba viena pakuote vaisių ir daržovių glotnučio. Juose nėra pridėtinių saldiklių, konservantų ir dažiklių. Jie praktiškai nesiskiria nuo vaisių ir daržovių, iš kurių yra pagaminti. Dar daugiau, jie patiekti labai patogioje pakuotėje“, - sako gydytoja-dietologė L. Romeraitė-Kuklierienė, projekto „Sultys ir glotnučiai – SMART formos vitaminai“ ekspertė.

Teisinga ir įvairi dieta, gausi vaisių ir daržovių, taip pat 100 proc. sulčių ir glotnučių pavidalu, gali pastebimai pagerinti savijautą ir suteikti gyvybingumo.

„Geriant 100 proc. sultis bei valgant vaisių ir daržovių glotnučius arba šviežius vaisius ir daržoves stiprėja imuninė sistema, lėtėja senėjimo procesai, pagerėja virškinimo sistemos darbas, organizmas pradeda veikti efektyviau, o mes jaučiamės energingesni ir norime daugiau judėti“, - sako gydytoja-dietologė L. Romeraitė-Kuklierienė.

100 proc. vaisių ir daržovių sultys bei glotnučiai, subalansuota dieta ir teisingas požiūris į gyvenimą leis pilnavertiškai ir energingai mėgautis pavasario šiluma.

###

Kampanijos „Sultys ir glotnučiai – vitaminai patogioje formoje“ finansavimas remiamas Europos Sąjungos ir Lenkijos Respublikos bei Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo fondo ir KUPS narių lėšomis.

Daugiau informacijos apie smart vitaminus, taip pat patarimus, kaip vaikų mitybą papildyti vaisiais ir daržovėmis, rasite adresu www.sultysirglotnuciai.eu ir Facebook profilyje www.facebook.com/Būk-SMART

Nacionalinė sulčių gamintojų sąjunga (KUPS) yra ne pelno siekianti organizacija, apimanti sulčių, nektarų ir gėrimų gamintojus. Nuo 1993 m. sąjunga imasi įvairių iniciatyvų, siekdama tinkamai atstovauti pramonės plėtrą. Sąjunga bendradarbiauja su šalies ir užsienio mokslo institucijomis, laboratorijomis, pramonės organizacijomis, įrenginių ir pakuočių gamintojais. Organizacija taip pat dirba vartotojų labui, siekdama, kad vartotojus pasiektų tik aukštos kokybės produktai. Todėl 2002 m. buvo įkurta „Savanoriška sulčių ir nektarų kontrolės sistema“.

Be to, KUPS užsiima reklamine ir švietėjiška veikla, kuria skatina sveikos mitybos įpročius, įskaitant ir penkių daržovių bei vaisių porcijų, kurių vieną gali pakeisti stiklinė sulčių, idėją.

Daugiau informacijos apie KUPS rasite adresu www.kups.org.pl

Agnė M. Pikšrytė

Integrity PR

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode