Kada popiežius paskelbs dokumentą apie šeimą?

Vyskupų Sinodas neskelbia nei Bažnyčios mokymo, nei sielovados normų; jo funkcija – vien konsultacinė. Į asamblėją susirinkę visai Bažnyčiai atstovaujantys ganytojai pasisako Sinodo temoje iškeltu klausimu ir įsiklausęs į Sinodo tėvų pareikštas nuomones vėliau popiežius paskelbia oficialų dokumentą, vadinamą Posinodiniu apaštališkuoju paraginimu.

 

Tikimasi, kad toks dokumentas bus paskelbtas ir po šio, ką tik pasibaigusio šeimai skirto Vyskupų Sinodo. Beje, jo paprašė ir Sinodo tėvai, popiežiui skirtą baigiamąjį šios asamblėjos dokumentą užbaigdami žodžiais: „Nuolankiai prašome Šventąjį Tėvą, kad pasvarstytų apie galimybę paskelbti dokumentą apie šeimą, kad joje, Namų Bažnyčioje, vis labiau atsispindėtų Kristus, pasaulio šviesa“.

Apie galimą dokumentą mūsų kolegos iš Vatikano radijo laidų italų kalba redakcijos pakalbino Popiežiaus Valstybės sekretorių kardinolą Pietro Paroliną.

Kaip parastai buvo visų Sinodų atvejais, Sinodo tėvai įteikia popiežiui savo apmąstymus, savo pastabas. O popiežius savąsias išvadas vėliau paskelbia dokumento pavidalu. Manau, kad tai bus ir dabar, - sakė kardinolas. Popiežius pats nuspręs kaip daryti. Tačiau jau nurodydamas, kad būtų viešai paskelbta tik jam skirta Sinodo baigiamoji ataskaita, jis norėjo, kad Sinodo nuomonė būtų žinoma.

Kada popiežiaus dokumentas bus paskelbtas? Nežinau, - atsakė kardinolas Parolinas. Vis dėlto, manau, kad ilgai nereikės laukti, nes kitaip sumažėtų dokumento jėga, paveikumas. Tad jei popiežius nuspręs skelbti dokumentą, jis turėtų pasirodyti gana greitai.

Panašią nuomonę italų dienraščiui “Il Corriere della Sera” išsakė ir Jėzaus Draugijos vadovas t. Adolfo Nicolas SJ, kuris buvo vienas ką tik pasibaigusios Sinodo asamblėjos baigiamojo dokumento – Relatio finalis – redaktorių. Nemanau, kad šį kartą dokumento reikėtų laukti daugiau kaip metus, kaip būdavo po ankstesnių Sinodų, - sakė t. Nicolas SJ. 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode