Popiežiaus artumas nukentėjusiems nuo potvynių Kolumbijoje

Nuncijus Kolumbijoje atvežė popiežiaus užuojautą Mokoa mieste nuo potvynių žuvusių artimiesiems ir maldą, kad sužeistieji greitai pasveiktų. Popiežiaus artumą arkivyskupas Ettore Balestreto, Apaštališkasis nuncijus Kolumbijoje, perdavė asmeniškai, ketvirtadienį atvažiavęs į Mokoą, Kolumbijos pietuose, už penkių šimtų kilometrų nuo sostinės Bogotos. Rekordinių liūčių sukeltos purvo nuošliaužos kovo 31 dieną nušlavė šimtus Mokoa gyvenviečių, nusinešdamos daugiau kaip trijų šimtų žmonių gyvybes.

Pasak arkivyskupo, kalbėjusio Mišiose už aukas Mokoa katedroje, sakramentinė auka yra pratęsiama kitais veiksmais, ypač kai tarnaujame broliams, taip pat tada, kai ieškome žuvusiųjų purve, gydome sužeistuosius ir guodžiame nukentėjusius.

„Stebėdami stichijos sukrėstą visą Kolumbiją matome, kad per Mokoa įvykį kraštas tam tikru būdu atgimsta, nes tragedija viršijo buvusią įtampą ir priešiškumą, krašto visuomenė ėmė vienytis, tapo solidaresne su kiekvienu šio miesto gyventoju. Tai meilė, kuri taip daro, nes tik meilė leidžia atgimti“, pasakė nuncijus.

Jis užtikrino, kad popiežius liūdi dėl visų žuvusiųjų, užtaria gedinčius artimųjų, meldžiasi už visus, kurie paaukojo gyvybę gelbėdami savo brolius. „Popiežius trokšta, kad visiems pasakyčiau, jos visi nuolat jo maldose“, sakė arkivyskupas.

Daugiau kaip keturiasdešimt tūkstančių Mokoa miesto gyventojų vis dar neturi elektros srovės, geriamas vanduo atvežamas sunkvežimiais, pagalba vežama iš viso krašto, pasakė Mokoa vyskupas Luis Albeiro Maldonaldo Monsalve, pasak kurio labiausiai pribloškianti tikrovė yra Mokoa kapinėse.

Kolumbijos vyskupų konferencijos pirmininkas pranešė, kad parapijose per Gavėnia surinktos aukos bus paskirtas Mokoa gyventojams. „Bažnyčios pastangos žmonėms padėti bus skiriamos vilties sudaiginimui jų širdyse. Tik šitaip bus įmanoma atsistatyti“. (Vatikano radijas)

Nuotrauka: Mokoa gyventojai po potvynių - AFP

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode