Popiežius priims Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovus

Popiežius Pranciškus penktadienio, kovo 24-sios pavakare audiencijoje priims Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovus, dalyvaujančius Romos sutarties šešiasdešimtmečio iškilmėse Romoje. Audiencijoje dalyvaus Lietuvos valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės spaudos tarnyba pranešime apie prezidentės Grybauskaitės darbo vizitą Italijoje ir Šventajame Soste be kita patikino, jog popiežius Pranciškus yra atsidavęs europietis, ne kartą skleidęs Europos vienybės ir solidarumo žinią, tvirtai gynęs pamatines ES vertybes – taiką, laisvę, žmogaus teises ir demokratiją, raginęs iš esmės spręsti migracijos krizę. Už tvirtą moralinį autoritetą milijonams Europos žmonių Katalikų bažnyčios vadovui pernai buvo įteiktas pasaulyje vienas garbingiausių, pokario metais Acheno miestiečių įsteigtas Karolio Didžiojo apdovanojimas.

Po vizito penktadienį Vatikane Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai šeštadienį, kovo 25 d., dalyvaus ceremonijoje Kapitolijaus rūmuose Romoje – toje pačioje vietoje, kur prieš 60 metų buvo pasirašyta Romos sutartis, įkūrusi Europos ekonominę bendriją, vėliau išaugusią į Europos Sąjungą. Iškilmių metu 27 šalių ir Europos institucijų vadovai pasirašys Romos deklaraciją, kuria nubrėš vieningą Europos Sąjungos ateities viziją ir pagrindines gaires, kuria kryptimi Bendrija turi toliau vystytis. Plačiau apie popiežiaus Pranciškaus audienciją Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovus pranešime mūsų rytdienos programoje (Vatikano radijas)

Nuotrauka: Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė popiežiaus Pranciškaus audiencijoje 2015 metais - AFP

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode