Religinių lyderių balsai po atakos Londone. Popiežiaus telegrama

Britų premjerė Theresa May ketvirtadienio ryte parlamente išvardijo turimas žinias apie teroro aktą trečiadienį prie parlamento Londone, kiek leidžia dabartinė tyrimo situacija. Teroristas buvo vienas, ant Vestminsterio tilto jis padidino automobilio greitį ir rėžėsi į žmones ant šaligatvių. Žuvo du asmenys, sužeista per 40 kitų: be dvylikos britų į ligoninę pakliuvo trys prancūzų vaikai, du rumunai, keturi pietų korėjiečiai, po vieną vokietį, lenką, airį, kiną, italą ir amerikietį, taip pat du graikai. Prie parlamento iš automobilio iššokęs teroristas peiliu mirtinai sužalojo vieną policininką, kol buvo nukautas šūviais.

Britų premjerė pasakė, jog užpuoliko vardas teisėsaugai žinomas ir bus atskleistas vėliau. Ji pridūrė, kad vyras gimęs Didžiojoje Britanijoje, kad prieš keletą metų buvo tirtas dėl ekstremizmo, tačiau nefigūravo dabartiniuose sąrašuose.  Nors policija areštavo kelis asmenis, atrodo, kad teroristas – įkvėptas islamistinio ekstremizmo – veikė vienas.

Didžioji Britanija sulaukė daug solidarumo balsų, tarp kurių ir religinių lyderių. Socialiniai tinklai leidžia reaguoti labai greit, tad po teroro atakos praėjus vos kelioms valandoms pasirodė dviejų pagrindinių Londono krikščionių lyderių, anglikonų primo arkivyskupo Justin Welby ir katalikų kardinolo Vincent Nicolas žinutės Twitter tinkle. „Giliai šokiruotas ir nuliūdintas įvykių Vestminsteryje. Meldžiame už visus nukentėjusius ir drąsiai sureagavusius“, parašė anglikonų lyderis, kiek vėliau pridurdamas – „šį vakarą meldžiame už liūdinčius mylimųjų, už sužeistus ir traumatizuotus brutalioje ir beprasmėje atakoje Vestminsteryje“.

Kardinolas Nichols po išpuolio netrukus parašė, kad „meldžiame už aukas, jų šeimas, visus paliestus baisios atakos ir drąsiai reagavusius“.

Kenterberio arkivyskupas Welby taip pat dalyvavo britų parlamento sesijoje ketvirtadienio ryte. Dar kartą išreiškęs savo užuojautą aukų artimiesiems ir sužeistiesiems, jis sakė: „noriu perduoti parlamentui užuojautos ir paramos žinias, kurias gavau per naktį iš tikėjimo lyderių visame pasaulyje ir tikėjimo lyderių šioje šalyje“. Jis paminėjo epizodą, kuris išreiškia Didžiojoje Britanijoje ginamas vertybes: pašautą teroristą tuo pat ėmėsi gelbėti tie, kuriuos jis norėjo nužudyti. O pats parlamentas yra pavyzdys, kaip didžiausius nesutarimus spręsti ne žiauria prievarta, o diskusija ir protu.

Per Vestminsterio arkivyskupą kardinolą Vincent Nichols savo užuojautos žinią perduoda ir popiežius Pranciškus. Kardinolui atsiųstoje telegramoje rašoma, kad „giliai nuliūdęs po žinios apie gyvybės praradimus ir sužeidimus, lemtus atakos Londone centre, popiežius Pranciškus išreiškia savo maldingą solidarumą su visais, kurie paliesti šios tragedijos. Patikėdamas mirusius Visagalio Dievo gailestingumui, popiežius meldžia dieviško sustiprinimo ir taikos gedinčioms šeimoms ir visai tautai užtikrina savo maldą tokiu metu“.

Anglijos musulmonų taryba dar išpuolio dieną paskelbė žinutę, kad smerkia „ataką ir nors ankstoka kalbėti apie motyvus, mūsų maldos ir mintys yra su aukomis ir nukentėjusiais“. Ketvirtadienį šios organizacijos generalinis sekretorius Harun Khan pridūrė, kad tokiai „atakai nėra jokio pateisinimo. Geriausias atsakymas į tai yra būti solidariais ir neleisti teroristams mūsų skaldyti“. Jis patvirtino dalyvausiantis solidarumo eisenoje Londono centre ir paragino visus musulmonus joje dalyvauti su kitais Londono gyventojais.

Daug religinių Londono bendruomenių jungiantis „Tikėjimo forumas“ paskelbė solidarumo pareiškimą, kuri pasirašė katalikų, induistų, žydų, kvakerių, zaroastrų, bahajų, Išgelbėjimo Armijos, metodistų, budistų, baptistų, musulmonų ir kitų bendruomenių atstovai ar lyderiai. (Vatikano radijas)

Londonas - AFP

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode