Arturo Sosa SJ: Imigrantai. Bijome ko nepažįstame

„Vengrija pažeidžia Europos žmogaus teisių konvenciją“, sako Europos Tarybos Žmogaus teisių komisaras latvis Nils Muižnieks, komentuodamas šiomis dienomis Vengrijos parlamento priimtą įstatymą, pagal kurį visi prieglobsčio prašantys užsieniečiai, esantys šalies teritorijoje, bus uždaromi stovykloje prie Vengrijos sienos su Kroatija. Visi į Vengriją atvykstantys ir šalyse esantys prieglobsčio prašytojai bus sulaikomi ir vežami į stovyklą. Kol prieglobsčio prašymas bus svarstomas, jiems bus draudžiama laisvai judėti po šalį ar iš jos išvykti. Oficialiais duomenimis, tokių asmenų Vengrijoje šiuo metu yra kiek daugiau kaip tūkstantis.

„Prieglobsčio prašytojų įkalinimas, - sako Nils Muižnieks, - turėtų būti paskutinė priemonė, ypač ji neturėtų būti taikoma vaikų atžvilgiu“. Taip pat ir Amnesty International, reaguodama į Vengrijos parlamento sprendimą, pareiškė, kad žmonių uždarymas į stovyklą tai ne migracijos politika, bet vengimas tokią politiką turėti.

Apie migracijos į Europą sukeltas problemas ir apie europiečių reakcijas šiomis dienomis italų spaudoje pasisakė Jėzaus Draugijos vadovas t. Arturo Sosa SJ. Jo interviu žinių agentūrai ANSA nebuvo susijęs su įvykiais Vengrijoje. Jėzuitų vadovas, pats nebūdamas europietis, pokalbyje su italų žinių agentūra dalijosi savo pastabomis apie migracijos sukeltas europiečių reakcijas.

Pasak t. Arturo Sosa SJ, visų pirma reikėtų pasigilinti į patį baimės jausmą, su kuriuo nemaža dalis europiečių reaguoja į migracijos reiškinį. „Baimė visada yra labai glaudžiai susijusi su nesaugumo jausmu ir su neišmanymu, nežinojimu. Kito žmogaus baimė baigiasi tą akimirką kai susipažįstu su sutiktu žmogumi, kai iš arti jį pamatau, kai suvokiu, kad jis yra toks pats kaip ir aš, kad mes vienas kitam nekeliame pavojaus, kai iš jo gestų suprantu, kad jam reikia mano pagalbos“. „Turėtume ne sienas statyti, bet kurti susitikimo sąjūdį, išeiti pasitikti kito žmogaus, būti atviri kitoniškumui, kuris ne į mane kėsinasi, bet gali mane praturtini“.

Jėzaus Draugijos vadovas, pats kilęs iš Venesuelos, sako esąs nustebintas europiečių priešiškumo imigrantams. „Nepaisant sekuliarizacijos, Europoje juk vis dar nėra išnykęs krikščioniškasis etosas. Labiausiai stebina tai, kad priešiškumą matome žemyne, kuriame gimė humanizmas“. Pasak Jėzuitų vadovo, reikia rimtai žiūrėti į šiandieninių populizmų keliamus pavojus, įskaitant ir totalitarinių režimų sugrįžimo pavojų. (Vatikano radijas)

Nuotrauka: T. Arturo Sosa SJ - ANSA

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode