Darom/juosta
Mažeikių senamiestis alsuoja kalėdine dvasia: atidaryta Kalėdų mugė

Jau seniai Mažeikių senamiestis bematė tiek daug žmonių vienu metu. Čia juos sukvietė Kalėdų mugė, įsikūrusi Vasario 16-osios g., prie geležinkelio stoties.

Dvyliktą nuo geležinkelio stoties pajudėjo šventinė eisena su Kalėdų Seneliu priešaky. Pagaliau atrakinama Kalėdų mugė, kuri šurmuliuos net savaitę – nuo gruodžio 17 d. iki 23 d. (nuo 12 val. iki 20 val.).

 

Čia net įnoringiausias pirkėjas ras sau dovaną. Mugėje galima įsigyti nuo aprangos, smulkių baldų, molinių puodų iki smulkių suvenyrų, papuošalų eglutei, vaikų ir ne tik akį traukė mieli megzti zuikučiai. Štai šeima atvykusi puikuojasi savo dirbiniais: suknelėmis, lininiais rankšluosčiais, žvakėmis, megztomis kepurėmis.

O ana va, tautinio paveldo produktas – sūris vilioja. Kas sena, tai dabar nauja: tai galima pasakyti apie metalinius puodelius, kurie padengti pasirinktu piešiniu, o kad kava neatauštų siūloma įsigyti termosą-puodelį.

Nepamiršta ir sveikata – didelė pasiūla produktų iš šaltalankių. O kaip lietuviui be gintaro dirbinių. Štai ir laikrodis, skaičiuojantis paskutines senųjų metų minutes. Suvenyrais džiugina ir kruopštūs neįgaliųjų darbeliai. Sušalti neleis karšti gėrimai, alkį malšins bendruomenių gaminti patiekalai.

Ne tik kalėdinių dovanų siūloma pasirinkti, bet ir pažiūrėti meno kolektyvų pasirodymų, kviečiama į susitikimus su Kalėdų Seneliu jo rezidencijoje, įsikūrusioje geležinkelio stotyje, ir kitos pramogos.

Kalbinti žmonės beveik vienu balsu džiaugiasi, kad pagaliau senamiesčiui sugrąžinta jo didinga dvasia. Dauguma brandaus amžiaus dalyvių sakosi nepameną, kada buvo tokia didžiulė kalėdinė šventė senamiesty. Džiugu iki ašarų.

Iškilminga šventė tęsis ir vakare: 17.00 val. – vaikų piešinių parodos pėsčiųjų viaduko erdvėje atidarymas.

Na, o vakaras pateiks staigmeną, kurią padovanojo miestui AB „ORLEN Lietuva“ – tai grupės „The Roop“ koncertas, kuris vyks 18.00 val.

Autorės nuotr.

Daugiau nuotraukų: (6) Facebook

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode