Ssc pirmasis
„Delfine“ paminėta Sausio 13-oji

Skambant E. Masytės dainai „Laisvė“ Mažeikių lopšelio – darželio ,,Delfinas‘‘ ,,Kačiukų‘‘ priešmokyklinės grupės vaikai susirinko į grupės patalpas, papuoštas Lietuvos Respublikos vėliava. Degė keturiolika žvakelių – tiek, kiek tą naktį žuvo kovotojų, gindami LIETUVOS LAISVĘ. Vaikai įvykius geriausiai prisimena ir supranta tada, kai patys prisideda prie renginio ruošimo ir aktyviai jame dalyvauja. Šiai šventei lopšelio – darželio ,,Delfinas‘‘ ,,Kačiukų‘‘ grupės vaikai savo rankomis pagamino trispalvę ir kartu su mokytojos pagalba ant kiekvieno lapelio užrašė savo mintis ,,KAS YRA LAISVĖ?‘‘. Priešmokyklinukams paaiškinta, jog svarbios valstybinės datos minėti pradedamos giedant Lietuvos himną, todėl visi kartu minėdami Sausio 13 -ąją visi atidžiai įsiklausėmę į „Tautiškos giesmės“ raginimus mylėti Tėvynę ne tik žodžiais, bet ir darbais, todėl ,,Kačiukų‘‘ grupės vakai išklausė ir giedojo tautinę giesmę būdami išdidūs! Lopšelio – darželio ,,Delfinas‘‘ ugdytiniai klausėsi K. Įvinskio eilėraščio ,,Melsvas žiedelis‘‘, samprotavo, apie ką šis eilėraštis, pagalvojo, kokia tai gėlė, kokia jos prasmė. Mokytoja klausė vaikų: ,,Ar nešiojatės Lietuvą širdyje?‘‘, o priešmokyklinukų atsakymuose vieningai skambėjo, kad: ,, Laisvė ir Lietuva – tarsi  amžinai žydinti  gėlė‘‘.

,,Kačiukų‘‘ grupės vaikai žaidė istorijos seklio žaidimą. Žiūrėjo filmą ,,Sausio sniegenos‘‘, skirtą mažiesiems pristatyti Sausio 13 dienos istorijos įvykį. Sausio 13 – oji laisvės gynėjų diena. Šiai datai jau 30 metų. Priešmokyklinukai svarstė: ar laisvė gali užaugti?; kokio dydžio ji būna? kaip ji atrodo? Vaikai teigė, kad laisvė būna įvairi: ,,Laisvė tokia didelė, kaip Lietuva, ar visas pasaulis‘‘ ( Agota 6 m.). Bekeliaudami po istoriją ,,Kačiukų‘‘ grupės vaikai sužinojo, kaip užauga laisvė ( projektoriaus pagalba žiūrinėjome 1991 metų vaikų fotografijas, kurie dalyvavo Sausio 13 įvykiuose. Klausėsi, ką jie prisimena, ir pasmalsavo, kaip jie atrodo dabar, užaugę..). Bet prieš istorinę kelionę vaikai turėjo pasiruošti ir prisiminti pagrindinius ,,Valstybės simbolius‘‘: vėliavą, himną ir herbą. ,,Kačiukų‘‘ grupės priešmokyklinukai - tikri Lietuvos piliečiai, todėl tyrinėdami istorinio įvykio detales, suspėjo sudalyvauti ir kūrybinėse dirbtuvėse.  Prisiminę svarbiausius Lietuvos valstybingumo simbolius ir ženklus, vaikai pasigamino savo unikalų Lietuvos Respublikos piliečio pasą.

Prieš 30 metų ir daugiau tie, Lietuvos gyventojai, kurie kovojo už laisvę, buvo baudžiami. Knygos ir filmai buvo uždrausti. Bet žmonės troško laisvės ir ,,Laisvės radijo‘‘ klausėsi paslapčia. Tačiau žmonės vis tiek bendravo ir laisvės žinią skleidė radijo imtuvų ir televizorių pagalba. Stebint vaizdinę medžiagą, ,,Kačiukų‘‘ grupės vaikai patyrė daug įspūdžių , kai pamatė, kaip atrodė to meto radijo imtuvai ir televizoriai, kurie skleidė žinią sausio 13 – osios dieną.

Sausio 13 – ąją dėmesys buvo  skiriamas istorinės atminties gilinimui, tikėtina, kad ateityje lopšelio – darželio ,,Delfinas‘‘ ,,Kačiukų‘‘ grupės vaikai išaugs į daug savimi pasitikinčių, gimtąją šalį mylinčių bei ją apginti pasirengusių piliečių.

Nuotrauka iš darželio archyvo

                                                                                                                                

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode