Raseiniuose lankėsi Japonijos ambasadorius

Vakar Savivaldybės tarybos nario Stepono Naciaus iniciatyva Raseiniuose lankėsi garbingi svečiai – Japonijos ambasados Lietuvoje ambasadorius Toyoei Shigeeda su bičiuliu Alex K. Murata.

Svečiai pirmiausia apsilankė Raseinių rajono savivaldybėje, kur juos sutiko meras Algirdas Gricius, administracijos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Jonas Kurlavičius, tarybos narys Steponas Nacius, Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė. Svečiams trumpai pristatyta Raseinių rajono ekonominė, ūkinė, demografinė, kultūrinė ir švietimo situacija.

Iš Savivaldybės svečiai nuvyko į Raseinių Šaltinio progimnaziją, kur juos sutiko mokiniai, o direktorė Vaiva Zubrickienė supažindino su mokyklos istorija, veikla. Aptarti Lietuvos ir Japonijos švietimo sistemos panašumai ir skirtumai.

Svečiai iš Japonijos ambasados progimnazijos aštuntokams vedė pamoką, kurios metu papasakojo apie Japoniją, šalies švietimo ypatumus. Vyko kaligrafijos užsiėmimas, kurį vedė Alex K. Murata – jis demonstravo, kaip rašomi hieroglifai ant ryžių popieriaus specialiu teptuku. Vaikai bandė patys tarti japoniškus žodžius, užrašyti savo vardą japoniškais rašmenimis. Progimnazijos direktorė su ambasadoriumi ir moksleiviais mokyklos kieme pasodino svečių atvežtą sakurą.

Po pietų Japonijos ambasadoriaus dovanotos sakuros buvo sodinamos Raseinių Maironio parke. Prie gražios sakurų sodinimo akcijos prisijungė būrys Savivaldybės tarybos narių: Rosvaldas Kunickas, Česlovas Kenstavičius, Aurelija Rimkienė, Jonas Vazgys, Linas Bielskis, Andrius Bautronis, Raseinių miesto ir kaimiškosios seniūnijų seniūnai Jonas Elzbergas ir Rolandas Klusas, rajono verslininkas Ramūnas Maciukevičius.

Svečiams viešnagė Raseiniuose patiko, jie domėjosi mūsų kraštu, gėrėjosi gražia Lietuvos gamta.

Japonijos ambasados Lietuvoje ambasadoriaus vizito iniciatorius Savivaldybės tarybos narys Steponas Nacius tikisi, kad pavyks užmegzti ryšius ir pradėti bendradarbiavimą su panašiu į mūsų rajoną regionu Japonijoje.

Raseinių rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode