Parama dėkojame




Varėnos ligoninėje specializuotos paslaugos nebus naikinamos

Kovo 16 d. Vilniaus teritorinės ligonių kasos posėdžių salėje vyko Alytaus apskrities ketvirtojo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo įgyvendinimo Koordinavimo tarybos posėdis. Jame patvirtintas Varėnos rajono ligoninei palankus Alytaus apskrities asmens sveikatos priežiūros paslaugų restruktūrizavimo planas.
Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos teigimu, reikėjo dėti daug pastangų, kad dalis Varėnos ligoninėje teikiamų paslaugų nebūtų panaikinta. Mat praėjusių pabaigoje LR Vyriausybė patvirtino planą, kurį įgyvendinant buvo iškilusi grėsmė Varėnos ligoninės Chirurgijos skyriaus išlikimui, nes Varėnos ligoninė iš dalies neatitinka plane numatytų reikalavimų.


Jau anksčiau svarius argumentus dėl Varėnos ligoninės Chirurgijos skyriaus būtinumo ir išsaugojimo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta ir Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius išsakė buvusiai sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei ir Koordinavimo taryboje.
Po pirmojo Koordinavimo tarybos posėdžio, kuris vyko sausio 27 d. Alytuje, buvo nutarta Alytaus apskrities asmens sveikatos priežiūros paslaugų restruktūrizavimo planą suderinti ir priimti naudojantis elektroninėmis ryšio priemonėmis,  tačiau į daugumą rajonų ligoninių vadovų ir savivaldybių atstovų elektroniniu paštu  pateiktų pasiūlymų nebuvo atsižvelgta, ir planas buvo vienašališkai sudarytas Vilniaus TLK atstovų, jo neaptarus su rajonų ligoninių vadovais ir savivaldybių atstovais.
Norėdami išvengti skubotų sprendimų priėmimo, Varėnos ir Druskininkų savivaldybių ir ligoninių vadovai siūlė sukviesti dar vieną Koordinavimo tarybos posėdį ir detaliai išanalizuoti siūlomą planą, kad galutiniai sprendimai būtų kuo objektyvesni ir priimtini visiems tarybos nariams.
Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos siūlymu iš plano buvo pašalinti punktai, numatantys specializuotų paslaugų (chirurgijos, traumatologijos, ginekologijos ir vaikų ligų) perkėlimą į Alytaus ligoninę. Meras argumentavo,  kad, išsaugojus specializuotų paslaugų teikimą Varėnos ligoninėje, rajono gyventojai ir toliau galės gauti pagalbą vietoje ir jaustis saugiau, nes jiems nereikės gaišti laiko kelionėms į Alytaus ligoninę. Be to, esant dabartiniam pragyvenimo lygiui ir ribotoms socialines paslaugas teikiančių organizacijų  galimybėms,  rajono gyventojams, ypač vienišiems ar su negalia, bus tikrai sunku nuvykti į už 50 ar net už 120 ir daugiau kilometrų nuo namų esančią  Alytaus ligoninę.
Planas parengtas 2016–2017 metų laikotarpiui, atsižvelgiant į 2014 ir 2015 metų asmens sveikatos priežiūros įstaigų rodiklius. Jo tikslas – gerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, saugumą ir prieinamumą, racionaliai naudojant Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos finansinius, žmogiškuosius ir infrastruktūros išteklius, nenaudojamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų lovas pirmiausia naudoti trūkstamoms paslaugoms (slaugos, ilgalaikio gydymo, geriatrijos, paliatyviosios pagalbos) teikti.
Diskutuojant apie numatomą slaugos lovų kiekį rajonų ligoninėse, atsižvelgus į Varėnos ligoninės direktoriaus Algirdo Miklyčiaus argumentus, buvo priimtas sprendimas slaugos lovų skaičių rajonų ligoninėse didinti iki LR vyriausybės numatyto normatyvo ne palaipsniui per kelis metus, o iš karto. Plane numatyta iki 2016 m. kovo 31 dienos padidinti slaugos lovų skaičių nuo 2 iki 3 lovų   tūkstančiui rajono gyventojų. Tai reiškia, kad Varėnos rajonui bus papildomai skirta lėšų 16 slaugos lovų finansuoti. Nuo šių metų Varėnos ligoninėje bus 64 slaugos lovos.
Iki 2016 m. gruodžio 31 dienos plane numatyta iki 1 procento padidinti ambulatorinių paslaugų apimtis apskrityje, o iki 2017 m. gruodžio 31 dienos ambulatorinių paslaugų apimtis padidinti iki 2 procentų (palyginti su Nutarimu patvirtinto plano įgyvendinimo pradžia). Tai reiškia, kad kasmet pacientai vis daugiau gydysis ambulatoriškai, o ne stacionare. Vis daugiau gydymo paslaugų bus perkeliama į dienos stacionaro, dienos chirurgijos ir ambulatorinį lygmenį, nebloginant šių paslaugų kokybės ir saugumo. Tai įmanoma dėl nuolat tobulėjančių gydymo metodų ir naudojamų modernių vaistų. Taigi, įgyvendinus planą, aktyvaus gydymo lovų skaičius Varėnos ligoninėje sumažės nuo 93 iki 67 lovų.
Meras Algis Kašėta pažymi, kad ir toliau stengsis apginti Varėnos rajono gyventojų teisę turėti aukštesnio lygio ir platesnio spektro gydymo paslaugas savo mieste ir tuo pačiu išsaugoti darbo vietas kelioms dešimtims ligoninės darbuotojų.
 
               
             
Rūta Averkienė
Dokumentų ir ryšių su visuomene skyriaus vyr.  specialistė
Varėnos rajono savivaldybės administracija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode