Ukmergėje lankėsi vokiečių delegacija: parengtas bendradarbiavimo planas

Vasario 26 d. Ukmergėje lankėsi delegacija iš Vokietijos Unstrut-Hainich apskrities, vadovaujama apskrities valdytojo (landrato) Harald Zanker.

Tai jau trečiasis vokiečių vizitas pastaraisiais mėnesiais. Praėjusių metų spalio ir lapkričio mėnesiais vykusių susitikimų metu abi šalys džiaugėsi atsinaujinančiu bendradarbiavimu, abiejų šalių švietimo, kultūros, turizmo, jaunimo sričių specialistai aptarė konkrečias bendradarbiavimo 2016 – 2017 metais veiklas. Konkretūs planai buvo derinami ir šio vizito metu.

Planuojama, kad į šių metų gegužės pabaigoje vyksiančias šaudymo iš lanko varžybas Vokietijoje vyks penki klubo „Gintarinė strėlė“ nariai iš Ukmergės, birželio mėnesį į chorų ir ansamblių festivalį vyks ansamblis „Klasika“, į rugsėjo mėnesį vyksiančią tautinių drabužių šventę kviečiama 20 ukmergiškių žmonių grupė su tautiniais drabužiais, taip pat delegacija vyks į miesto šventę.

Svečių iš Unstrut-Hainich apskrities šiemet sulauks ir mūsų rajonas – Deltuvos mūšio lauke turėtų įsikurti Riterių ordino parodomoji stovykla, ukmergiškiai kviečia apie 10 vaikų grupę iš Unstrut-Hainich apskrities į Vepriuose organizuojamą vaikų iš šalių-partnerių vasaros stovyklą.

2017 metų kovo mėnesį planuoja atvykti vokiečių moksleivių choras į Antano Smetonos gimnazijoje vyksiančią chorų šventę. Tikimasi, kad 2017-ųjų metų tarptautiniame būgnų ir perkusijos festivalyje Ukmergėje pasirodys perkusininkų grupė, o Miesto šventės metu – meno kolektyvas iš Unstrut-Hainich apskrities, 2017-aisias metais vyksiančiame „Pabaisko mūšyje“ vokiečių šaudymo iš lankų nugalėtojai žada padėti surengti šaudymo iš lankų varžybas ir patys jose dalyvauti, karo istorijos klubas įkurs viduramžių miestelį. Ukmergės rajono savivaldybės meras ir 10 žmonių grupė kviečiami dalyvauti visoje Vokietijoje vyksiančiame pėsčiųjų žygyje.

Vizito metu svečiai iš Vokietijos lankėsi Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje, Dukstynos pagrindinėje mokykloje, vaikų lopšelyje – darželyje „Žiogelis“, su Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojais kalbėjosi apie galimą bendradarbiavimą rengiant ir įgyvendinant ERASMUS+ projektą, su rajono savivaldybės vadovais aptarė kitus galimus Europos projektus; aplankė ukmergiškės menininkės Sonatos Ordės kūrybos parodą „Kolekcija BALTA. Kitaip“ Ukmergės kultūros centre; susitiko su medžio drožėju Rimantu Zinkevičiumi ir jam padovanojo keturis buko rąstus iš Unstrut-Hainich nacionalinio parko.

Bendradarbiavimo sutartis tarp Ukmergės ir Unstrut-Hainich apskrities pasirašyta 1998 metais. Tikimasi, kad šie vizitai, dedamos abipusės pastangos ir konkretus planas atnaujins abiems šalims naudingus ryšius.

Dalia Ivaškevičienė, Ukmergės rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode