Patikrinti soliariumai Kėdainiuose

Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus duomenimis Kėdainių rajone šiuo metu yra aštuoni fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys leidimą – higienos pasą soliariumų paslaugų teikimui. Šis dokumentas liudija, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus. Leidimas – higienos pasas turi būti pateikiamas soliariumo paslaugų vartotojams gerai matomoje vietoje.

Pernai planine tvarka buvo patikrinti trys soliariumų veiklą Kėdainiuose vykdantys objektai. Patikrinimų metu buvo atlikti 70 soliariumų įrangos spinduolių skleidžiamos veiksmingosios energinės apšvietos matavimų ir nustatyta, kad 10 proc. matavimų neatitiko nustatytų reikalavimų (soliariumų įrangų spinduolių skleidžiama veiksmingoji energinė apšvieta viršijo higienos normos leidžiamą ribinį dydį (0,3 W/m2) (nuo 280 iki 400 nm bangų ruože). Taip pat buvo paimti nuo soliariumų įrangos gultų ir prie soliariumų įrangos patiestų kilimėlių paviršių 242 mėginiai koliforminėms bakterijoms, mielėms ir pelėsiniams grybams nustatyti. Atlikus tyrimus, ieškomi mikroorganizmai nenustatyti. Tai rodo, kad soliariumų įrangos gultai bei kilimėliai dezinfekuojami tinkamai.

Už higienos normos reikalavimų pažeidimus vienam atsakingam darbuotojui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir taikytos administracinio poveikio priemonės. Soliariumų paslaugų teikėjui buvo duotas septynių dienų terminas, per kurį jis privalėjo pasikeisti per didelę apšvietą skleidžiančias lempas. Patikrinus pakartotinai nustatyta, kad ultravioletinių spindulių spinduolių skleidžiama veiksmingoji energinė apšvieta neviršijo 0,3 W/m2(nuo 280 iki 400 nm bangų ruože).

Soliariumų klientai negali nustatyti, ar lempos yra saugios, tačiau jie turi teisę paslaugos teikėjo paprašyti suteikti informaciją apie soliariumo įrangos spindulių techninę charakteristiką, lempų keitimą, jų skleidžiamos apšvietos dydį, taip pat apie gamintojo rekomenduojamą deginimosi trukmę, paprašyti užpildyti paslaugų teikimo kortelę.

Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė Eugenija Valaitienė primena, kad draudžiama soliariumų paslaugas teikti jaunesniems nei 18 metų asmenims. Soliariumo paslaugų teikėjai, kai kyla abejonių, kad asmuo yra pilnametis, privalo iš norinčio įsigyti soliariumo paslaugą asmens reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateikia jo amžių liudijančio dokumento, soliariumo paslaugų teikėjas privalo atsisakyti teikti jam paslaugą.

Įtarus, kad soliariume teikiamos nesaugios paslaugos, soliariumo įranga yra techniškai netvarkinga, netinkamai valomas soliariumo įrangos gultas bei nesilaikoma kitų higienos normos reikalavimų, prašome apie tai informuoti Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyrių (Kėdainiai, Budrio g. 7, faksas (8347) 60422, el. paštas:Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).

Eugenija Valaitienė, Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode