Jau galima užsisakyti specialų valstybinio numerio ženklą elektromobiliui

Susisiekimo ministerija informuoja, kad jau nuo rytojaus, liepos 1 d., galima kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl specialių, raidėmis EV prasidedančių valstybinių registracijos numerių ženklų elektros energija ar vandeniliu varomoms transporto priemonėms.
 „Specialūs valstybinio numerio ženklai leis lengviau išskirti ekologiškas transporto priemones bendrame eismo sraute, bus paprasčiau užtikrinti joms teikiamą pirmenybę ir gerinti eismo valdymą bei kontrolę. Naudotis tokiomis transporto priemonėmis Susisiekimo ministerija skatina ir savo pavyzdžiu – vieni pirmųjų įsigijome tarnybinius dviračius, vėliau elektrinį dviratį, o 2013 m. – tarnybinį elektromobilį ir šalia ministerijos įrengėme elektromobilių įkrovimo prieigą. Neabejoju, kad ir rytoj mūsų ministerija bus tarp pirmųjų besikreipiančių dėl naujo valstybinio numerio ženklo savo elektromobiliui“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.
 VĮ „Regitra“ duomenimis, norintieji savo elektromobiliui ar vandeniliu varomai transporto priemonei gauti specialų valstybinio registracijos numerio ženklą, nuo liepos 1 d. gali kreiptis į artimiausią šios įmonės padalinį. Numerio ženklas turės būti išduotas per 10 darbo dienų, tačiau tikėtina, kad tai užtruks trumpiau.
 Ekologiškoms transporto priemonėms skirtuose valstybinio numerio ženkluose naudojamas EV raidžių derinys, pvz., EV 0000. Toks žymėjimas nėra privalomas – transporto priemonių savininkams išlieka galimybė ir toliau rinktis įprastus serijinius ar vardinius numerius. Valstybinių numerių taip pat nereikia keisti jau registruotoms transporto priemonėms, jei savininkas to nenori.
 Ekologiškų transporto priemonių išskyrimą specialiais valstybinio numerio ženklais inicijavo Susisiekimo ministerija. Taip siekiama skatinti Lietuvoje kuo plačiau naudoti pažangias, aplinkai draugiškas transporto priemones ir užtikrinti joms teikiamą pirmenybę bei lengvatas. Jau šiuo metu miestų gatvėse elektromobiliai gali važiuoti „A“ raide ir elektromobilių simboliu pažymėtomis eismo juostomis, naudotis rinkliavų už automobilio stovėjimą lengvatomis.
Elektromobilių Lietuvoje dar nėra daug, tačiau jų skaičius sparčiai auga. VĮ „Regitra“ duomenimis, šių metų pradžioje buvo įregistruota apie 170 lengvųjų automobilių/elektromobilių, o šiandien jų jau daugiau nei 200. Skatinant naudoti ekologiškas transporto priemones, plečiamas elektromobilių įkrovos prieigų tinklas – visų pirma didžiuosiuose miestuose ir prie svarbiausių šalies magistralių. Nuo 2014 m. didelės galios įkrovos prieigos veikia Vilniuje ir kelyje Vilnius–Kaunas ties Vieviu ir Elektrėnais. Iki 2017 m. planuojama įrengti iki 17 elektromobilių įkrovimo prieigų magistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir kelyje „Via Baltica“. Tai gerokai padidins galimybes naudotis elektromobiliais Lietuvos teritorijoje. Tobulinamas ir teisinis reglamentavimas, pvz., diskutuojama su Aplinkos ministerija dėl Statybos techninio reglamento, skirto miestų gatvių projektavimui ir statybai, keitimo. Planuojama, kad plėtojant viešąją infrastr
 uktūrą miestuose, pvz., prie prekybos centrų, viešbučių, automobilių stovėjimo aikštelėse, degalinėse būtų numatyti reikalavimai užtikrinti elektromobilių įkrovimo galimybę. Pažymėtina, kad ir šalies miestai planuoja elektromobilių plėtros priemones, kaip kompleksinę miesto susisiekimo gerinimo ir plėtros sudedamąją dalį.

Dalia Perednienė
Komunikacijos ir protokolo skyriaus vyr. specialistė
LR Susisiekimo ministerija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode