V. Adamkus tikisi, kad jo vardo biblioteka–muziejus taps dvasinio ir patriotinio tobulėjimo erdve

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako tikįs, kad penktadienį Kaune atidarytas jo vardo biblioteka–muziejus taps dvasinio ir patriotinio tobulėjimo erdvė.

Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje prezidentas linkėjo, kad įstaiga „būtų svetinga ir atvira, kad joje kiekvienas jaustųsi ne svečiu, o savu, laukiamu ir reikalingu žmogumi“.

„Linkiu, kad čia būtų ne tik saugomos knygos, dokumentai, istorinę vertę turintys daiktai, bet kad tai būtų profesinio, intelektualinio, dvasinio ir patriotinio tobulėjimo erdvė, kad čia vyktų diskusijos, paskaitos, kad čia susitiktų žmonės, keistųsi mintimis ir nuomonėmis“, – kalbėjo prezidentas.

Atidarymo renginyje dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius, pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Atidarymo metu eksponuojamos įsimintinos prezidento V.Adamkaus praėjusių kadencijų nuotraukos, jo archyvinių dokumentų ir apdovanojimų kolekcijos, o taip pat V.Adamkaus bibliotekos bei Vytauto didžiojo universiteto fonduose sukaupti lietuvių išeivijos dailės kūriniai.

Prezidento V.Adamkaus biblioteka–muziejus sieks memorializuoti prezidento gyvenimą ir veiklą bei tuo pačiu tapti inovatyviu kultūros ir mokslo židiniu, kur mokslininkai, jaunoji karta galės gilinti specialias žinias, susijusias su Lietuvos ir lietuvių išeivijos istorija, sako steigėjai.

Biblioteka–muziejus įkuriama moderno krypties pastate, kuris S.Daukanto aikštėje iškilo 1910 metais. Pirmosios Respublikos laikais jame veikė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, o pirmasis jos ministras Augustinas Voldemaras buvo prezidento V.Adamkaus krikšto tėvas.

Čia veiks biblioteka–skaitykla, archyvas bei ekspozicija. Parodų eksponatai bus nuolat atnaujinami, čia ketinama organizuoti ir kultūrinius, edukacinius renginius. Taip pat bibliotekoje bus vykdomos Užsienio reikalų ministerijos projekto „Diplomatinis Kaunas“ veiklos.

Lietuvoje tokia biblioteka–muziejus kuriama pirmą kartą. Jos įkurtuvės sutampa su jubiliejiniais metais: prezidentui ir VDU Tarybos pirmininkui bei garbės daktarui V.Adamkui lapkričio pradžioje sukanka 90 metų. 

Kaunas, balandžio 29 d. (BNS).

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode