Aplinkosaugininkai ieškojo užterštų teritorijų

Prieš akciją „Darom“ Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas surengė prevencinę akciją dėl teritorijų sutvarkymo. Buvo apvažiuotos pamiškės ir atokios, apleistos teritorijos. Patikrinus 28 teritorijas buvo rasta 16 užterštų šiukšlėmis vietų. Nustatytas vienas teršėjas ir jam skirta bauda.

 

Siekdami, kad pavasarį būtų sutvarkyta kuo daugiau teritorijų, aplinkosaugininkai surengė prevencinę akciją. Jos metu rasta 16 užterštų teritorijų. Daugiausiai Šiaulių mieste ir rajone – 5. 4 užterštos teritorijos rastos Kelmės rajone, 3 – Pakruojo rajone, 2 – Mažeikių ir po vieną Plungės bei Joniškio rajonuose. Kelmės rajone buvo nustatytas šiukšlintojas, jam surašytas protokolas ir skirta bauda. Kadangi vyras šiukšles sutvarkė ir pridavė atliekų tvarkytojams, žala gamtai nebuvo skaičiuota.

Dalis užterštų teritorijų operatyviai buvo sutvarkytos. Kad būtų sutvarkytos likusios, aplinkosaugininkai savivaldybėms, seniūnijoms ir užterštų žemių savininkams teikė 14 privalomų nurodymų. Taip pat Šiaulių agentūra teikė privalomą nurodymą medžiotojų ir žvejų draugijai, kad būtų sutvarkytos visos nuomojamų vandens telkinių pakrantės.

Aplinkosaugininkai primena, kad už aplinkos teršimą šiukšlėmis numatyta bauda iki iki 57 eurų ir gali būti skaičiuojama gamtai padaryta žala. Minimalus žalos dydis 144 eurai. Gyventojai, norintys atsikratyti atliekomis, jas turėtų vežti į atliekų surinkimo aikšteles, o ne į pamiškes ar pakeles. Seniūnijose yra įrengti atliekų priėmimo punktai, kur atliekos priimamos nemokamai.

Artūras KONDERAUSKAS

Vyriausiasis specialistas

LR AM Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento

Administravimo ir teisės skyrius

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode