Festivalis
Artimiausiu metu mainytis vakcinomis su kitomis šalimis neplanuojama – SAM atstovas

mainytisArtimiausiu metu mainytis vakcinomis nuo koronaviruso su kitomis šalimis neplanuojama, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas.

„Kol kas nėra (naujų planų mainytis vakcinomis – BNS), žiūrėsime, kaip seksis mums išnaudoti tas vakcinas, dėl kurių susitarėme“, – LRT radijui trečiadienį sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad Lietuva su Norvegija sutarė mainyti „Pfizer“ gamintojo vakcinas į „Janssen“.

Skiepijant pastaruoju preparatu užtenka vienos dozės.

Šalys mainosi po 100 tūkst. vakcinos dozių, tačiau jas iki metų galo viena kitai turės grąžinti. L. Galkaus teigimu, iš Lietuvos vakcinos į Norvegiją išgabentos praėjusią savaitę, o į Lietuvą siunta turėtų atvykti šią savaitę.

Ministerijos atstovas akcentavo, kad Lietuva „Pfizer“ vakcinomis mainosi, nes jų turi užtektinai ir jos nėra visiškai išnaudojamos, tuo metu „Janssen“ vakcinų trūksta.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode