Gyventojai pageidauja masiškumo

  Penktadienį vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės Sporto tarybos posėdyje pateiktas sporto renginių planas, svarstyti gyventojų pasiūlymai dėl sporto švenčių organizavimo. Aptartos finansavimo galimybės.

Turėtų keistis formatas

Posėdžio pradžioje Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Petras Norvilas pristatė visų metų sporto renginių planą, į kurį, pasak jo, įtraukti renginiai, kuriuos pateikė sporto klubai, kultūros centrai.

Pasak klubų vadovų, planas nelabai įdomus, kadangi jame daugiausia numatyta šaškių, šachmatų, krepšinio 3X3 varžybų.

Sporto tarybos pirmininkė, vicemerė Sigutė Bernotienė išsakė mintį, jog tikriausiai turėtų keistis varžybų formatas: „Rajono gyventojai turi tokį prašymą ir pageidavimą, kad būtų kažkokie kitokie renginiai, masiškesni ir taip pat tiems žmonėms, kurie yra gal kitokio sudėjimo, kitokių galimybių. Pritrūksta renginių, kurie būtų gal ir pramoginiai. Man patiko mintis – kadangi jau Trijų karalių šventė praėjo, bet buvo galima surengti judėjimą kad ir Juodpelkio parke, kur būtų visai šeimai, gal klubai bendradarbiaudami galėtų pakviesti didesnę dalį žmonių. Tai būtų slidinėjimas, rogučių lenktynės, bėgimas, pasižaidimai. Kitas masinis sporto renginys galėtų būti „Laisvės estafetė“. Tai būtų renginys, skirtas Kovo 11-ajai. Kadangi turime puikią gatvę – Laisvės, būtų galima koncentruotis senamiestyje ir surengti tą šventę. Galėtų būti bėgimas apie 700 m, kuriame dalyvautų ir darželinukai, ir pradinukai, ir vyresnių klasių moksleiviai, šeimų estafetės, draugų estafetės... Galėtų prie viso to būti ir papildomi renginiai, tokie kaip ryškiausių sirgalių konkursas, klubų pasirodymai. Gal gatvės gimnastai ar parašiutininkų rungtys. Žodžiu, aprašymas pakankamai didelis. Dar siūlomas pavasarinis krosas, kuriame būtų trumpinamos distancijos, kad galėtų dalyvauti daugiau žmonių. Labiausiai man patiko Joninėms siūloma organizuoti „Jonvabalių šventė“, kuri galėtų būti Juodpelkio parke, su žibintuvėliais visa šeima galėtų kažką veikti. Be jūsų pagalbos, be jūsų noro dalyvauti tokiuose renginiuose nieko nebūtų. Gal galėtume miesto gyventojams padaryti ir tokių pramoginių renginių, ne tik rezultatų siekimo.“

      Prisimindama anksčiau buvusius renginius, S. Bernotienė siūlė organizuoti kažką panašaus, kad būtų tai daroma masiškiau.

      Sedos krepšinio klubo „Sedula-Aibė“ vadovas ir vyr. treneris Ričardas Zoza informavo, jog rugsėjo mėnesį numatyta neįgaliųjų sporto šventė, kurioje, aišku, dalyvaus ir visi kiti: „Norime surengti varžybas, estafetes ir panašiai, kad galėtų dalyvauti visi: ir neįgalieji, ir sveikieji. Po varžybų planuojame koncertą.“

      Pasak mero patarėjo Vygando Ostrauskio, jeigu klubai organizuoja renginius gyventojams, jam didesnė galimybė gauti finansavimą iš biudžeto.

Trūksta bendradarbiavimo

      R. Zoza, išklausęs pasiūlymus, paaiškino, kodėl klubų vadovai neįsitraukė į diskusiją: „Klubų vadovai atstovauja klubams, o aš dar atstovauju seniūnijai ir Kultūros centrui. Turiu pasiūlymą: dėl tokių masinių renginių reikėjo sukviesti kultūros centrų direktorius ir seniūnijų atstovus. Tokius renginius organizuoja būtent jie. Klubams reikia ieškoti lėšų savo varžyboms. Manau, reikėtų pakeisti šiek tiek bendravimo stilių. Du skirtingi dalykai: klubo veikla ir masiniai renginiai. Renginius organizuoja ne seniūnai, o atskirų sričių specialistai. Tai va tokius žmones ir reikėtų susikviesti ir su jais kalbėtis.“

Pasak Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės, nėra jokios problemos, kad negalėtų bendrauti seniūnijos, bendruomenės ir kultūros centrai: „Seniūnijose jie yra kaip vienas kumštis, kai organizuoja renginius. Bendravimas yra. Tas planas yra sporto klubų varžybų kalendorius, bet taryba nori, kad tame plane atsirastų ir sporto renginiai. Mes, kultūros darbuotojai, ir sportininkai niekada neatsisakome vieni kitiems padėti.

Reikia ieškoti finansavimo

A. Rupkutė klubų vadovams uždavė klausimą, ar kas nors rašo projektus ir prašo tokiam masiniam renginiui pinigų: „Olimpinis komitetas yra paskelbęs konkursą, kur jūs visi puikiai galite dalyvauti, bet aš matau, kad einama lengviausiu keliu. Einame su savo planiukais į Sporto tarybą ir prašome pinigų, bet yra nišos, kur galima gauti lėšų. Visą informaciją dedame į internetą. Ar jūs informacijos neturit, ar tiesiog jums neįdomu? Jums dar yra Sporto departamentas. Ar per paskutiniuosius dvejus metus yra iš jūsų kas nors rašęs?“

Klubų vadovai paprieštaravo, jog rašyta ne kartą ir nieko nelaimėta, ir apskritai tai esąs atskiras klausimas.

      Tarybos narė Laima Nagienė informavo, kad yra galimybės gauti finansavimą iš neformaliojo vaikų švietimo lėšų, tik reikia pasidomėti, o jei lėšų skyrimo aprašas netenkina, jį dar galima pataisyti, kol bus tvirtinamas Taryboje.

Numatomos skirti lėšos

V. Ostrauskis informavo, jog šiuo metu rengiamas savivaldybės biudžetas, kuriame sportas nepamirštas, daug dirbta, kad lėšos būtų tokios pat kaip praėjusiais metais: „Jei Taryba patvirtins, bus 100 tūkst. Eur. Preliminariai numatėme 20 tūkst. – transportui, komandiruotėms ir kt., prizams, apdovanojimams ir pan. – 5 tūkst., mėgėjų sportui – 28 tūkst Eur, profesionaliajam sportui – 47 tūkst. Eur. Viliamės, kad atsiras papildomų lėšų, tačiau šiandien planuojame tokią sumą.“

Pasak S. Bernotienės, profesionalus sportas – ne vien krepšinis. Šiuo metu yra du profesionalūs klubai – tai krepšinio klubas Mažeikių „Mažeikiai“ ir futbolo klubas „Atmosfera“, kuris yra pristatęs visą informaciją, kokiose galėtų dalyvauti varžybose.

Komentarai  

0 #1 Taigi 2016-01-29 21:27
Keista ,bet valdžiažmogiai prioritetinę sporto šaką- plaukimą - į 2016 m.sporto renginių planą įtraukė tik vieną kartą , t.y.balandžio mėn. vyks atviros plaukimo varžybos.
Valdžios klierkai turėtų pagalvoti ir apie vaikus, jaunimą atostogų laikotarpyje, todėl dviračių kroso varžybas galėtų suorganizuoti daugiau vasaros metu. Dabar šiame sporto renginių plane tik gegužės mėn, bus dviračio kroso varžybos ir visų metų laikotarpyje tik vienos varžybos. Negi, tarybinio mentaliteto klerkams svarbiausia yra tik namų modernizavimas, aplinkosauga ir atliekų tvarkymas.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode