Pievėniškiams įteiktas diplomas

Sausio 7 d Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame muziejuje, vykusioje konkursinės apžiūros „Tradicija šiandien“ dalyvių pagerbimo šventėje Pievėnų kaimo bendruomenės atstovams įteiktas Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) diplomas už renginį „Velykžydžiai Pievėnų bažnyčioje“ bei kiti prizai.

Į konkursinės apžiūros dalyvių pagerbimo šventę vyko daug metų garsųjį velykinį renginį Pievėnuose organizuojanti Sofija Butkienė, kryžių su Nukryžiuotoju Velykų naktį saugančių kareivių vadovas Vaidas Vilkas, kareiviai – Tomas Alšauskas, Ovidijus Grabauskis, Donatas Končius, Tadas Eičinas, „žydo“ vaidmenį atliekantis Rolandas Praspaliauskas, bendruomenės pirmininkė Dainora Butkuvienė, bendruomenės atstovė Lina Eičinienė ir Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė. Šventėje pievėniškiai pasirodė su velyknakčio budėjimo rūbais bei kita amunicija.

Po folkloro ansamblio „Ūla“ atliktų dainų, susirinkusiuosius pasveikino Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, LLKC direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė, Papročių ir apeigų poskyrio vedėja Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslinis bendradarbis Povilas Kriščiūnas.

Praėjusiais metais konkursinės apžiūros vertinimo komisija, išnagrinėjusi iš Mažeikių rajono savivaldybės gautą informaciją ir komisijos narių, stebėjusių Pievėnuose vykstantį velykinį renginį, parengtą informaciją, nusprendė pievėniškių daugybę metų puoselėjamam unikaliam papročiui renginių kategorijoje „Natūraliai tęsiantieji tradiciją“ skirti pirmąją vietą bei pagrindinį apdovanojimą – 700 eurų premiją.

Už gautą premiją šv. Velykų nakties budėjimo organizatoriai atnaujins kai kurias persirengėlių aprangos detales, padarys nusidėvėjusių „žydukų“ kaukių kopijas. Senąsias kaukes ir nebenaudojamus „kareivių“ drabužius ruošiamasi atiduoti Mažeikių muziejui.

Parengta pagal Savivaldybės informaciją

Nuotraukos N. Švelnienės, R. Končiutės-Mačiulienės, Jūratės Šemetaitės

 

Komentarai  

+1 #2 Zinute 2016-01-13 16:34
Labai graži tradiciją, ačiū įkūrėjui a.a Jonui Pranauskui, visada išliks gražūs ir malonūs prisiminimai iš vaikystės. Tęskite ir puoselėkite gražias savo kaimo gyventojų tradicijas. Sėkmės!
Cituoti
+3 #1 Vidmantas 2016-01-12 20:25
labai malonu , kad mūsų tėvelių Jono ir Bronislavos Pranauskų (kurie jau ilsisi Pievėnu kapinaitėse ) po jų mirties Pievėnų gyventojai ir toliau pratesė, puoselėja gražia Šventų Velykų tradicija, prisimenu kaip tėveliai siudavo rūbus per naktis, puošdavosi šventei, tėvelis buvo šios tradicijos įkurėjas ir vadas , iš pradžių vadovavo trim komandom (po 4žmones 0 paskui sukurė ketvirta komanda, tai nepakartojami įspudžiai išlike atmintyje, yra teke dalyvauti ir man komandos grandyje, tai mepakartojami prisiminimai iš praeities, yra išlike labai daug tėvelio nuotrauku, (Šventos Velykos Pievėnu bažnytėlėje) tariu nuoširdus ačiu visiems Pieveniškiams kurie išsaugojo ir toliau tesia tėvelių papročius pradėtus Pievėnų bažnyčioje, tais laikais buvo Šventų Velykų diena nuvykstama per pamaldas ir į Telšių raj. Mitkaičių bažnytėle taip pat į Mažeikių raj. Židikų bažnytėlę, žmonės visur laukė, visur buvo šiltai sutikti.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode