Policija įsigijo beveik 130 automobilių

Policija iš įmonės „Autojuta“ įsigijo 128 naujus „VW Caddy“ automobilius patruliams, jie policijos komisariatus turėtų pasiekti iki metų galo, ketvirtadienį pranešė šalies šalies policija.

Konkurse dalyvavo keturios įmonės, jos pasiūlė tris policijos reikalavimus atitikusius modelius. 

„Tačiau įvertinus ekonominio bei funkcinio naudingumo kriterijus buvo pasirinkti „VW Caddy“ automobiliai“, – nurodė Policijos departamentas.

Sutartis su konkursą laimėjusia bendrovę, anot policijos, pasirašyta dar balandžio 24 dieną.

Vieno automobilio kaina – 33,3 tūkst. eurų, nurodo policija, tad visas pirkinys turėtų kainuoti apie 4,27 mln. eurų. Kiek daugiau nei penktadalį automobilių vertės sudaro juose sumontuota speciali policijai skirta įranga.

Skelbiama, kad visi automobiliai yra su automatine pavarų dėže, dviejų litrų darbinio tūrio 110 kW maksimalios galios turbodyzeliniu varikliu (TDI), keturiais varančiais ratais, oro kondicionieriumi. Salone yra trys sėdimos vietos (trečia vieta stažuotojui ar nukentėjusiajam), vietoje dalies galinės sėdynės įrengta dėžė ginklams, lentynos ir tvirtinimai visai reikiamai įrangai.

Automobilio gale – dvi vietos sulaikytiems asmenims gabenti, kurios yra izoliuotos nuo priekinės salono dalies, be langų į išorę, su grotomis dengtu langu į saloną.

Visuose automobiliuose sumontuota įprasta pareigūnų automobiliams įranga, taip pat keturios vaizdo kameros.

„Visa įranga kruopščiai parinkta, atsižvelgiant į vykdomų policinių funkcijų ypatumus bei įvertinant tai, kad ne visuomet pareigūnams tenka važiuoti asfaltuotais keliais, todėl itin svarbu, kad automobiliai būtų patikimi ir tinkamai aprūpinti“, – teigia policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Automobiliai pradedami dalinti apskričių policijos komisariatams, kuriuose yra didžiausias poreikis atnaujinti tarnybinių automobilių parką. Pirmieji automobiliai jau vakar pasiekė Šiaulių bei Tauragės apskričių pareigūnus.

Policijos automobilių parką šiuo metu sudaro 1 572 automobiliai. Policija siekia, kad reagavimo funkcijoms skirti automobiliai būtų ne senesni nei 6 metų

Vilnius, lapkričio 7 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode