Asociacija kritikuoja sprendimą dėl gaisro Alytuje atšaukti iš rinkos pieno produktus

Atsakomybę už sprendimą dėl galimų gaisro Alytuje padarinių iš prekybos atšaukti užterštą pieną ir jo produktus turėtų prisiimti Maisto ir veterinarijos tarnyba, teigia Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius. 

„Turbūt reikėtų ir jiems atsakomybę prisiimt, kad be tyrimų, be vertinimo 300 tonų (beveik 400 – BNS) produkcijos išimta, bet, svarbiausia, išgąsdinti (žmones – BNS), nes priėjęs prie pieno produktų lentynos jau susimąstai“, – Žinių radijui pirmadienį sakė R. Varkulevičius.

„Be aiškių tyrimų. Pradėkim nuo dirvožemio, baikim galutiniu produktu. Prevencija be faktinės medžiagos yra neleistina skelbiant ir draudžiant“, – pridūrė jis.

Po gaisro atlikus tyrimus ir surinkus pieno perdirbimo įmonių duomenis, iš prekybos atšaukta 382 tonos „Rokiškio sūrio“, „Rokiškio pieno“, „Varėnos pienelio“, „Rivonos“ ir „Marijampolės pieno konservų“ pieno produktų.

„Rokiškio sūrio“ vadovas Dalius Trumpa anksčiau BNS sakė dar negalintis nurodyti, kiek  nuostolių patirs įmonė. 

Maisto ir veterinarijos tarnyba 29 ūkiams uždraudė tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį savo reikmės, prekiauti juo tiesiogiai, turgavietėse ir kitose prekybos vietose. Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną iš šių ūkių.

Vyriausybė pirmadienį pasitarime spręs dėl nuostolių kompensavimo nukentėjusiems nuo gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“. Gaisras kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę. Mieste ir rajone paskelbta ekstremali situacija.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.

Autorius: Ramūnas Jakubauskas

Vilnius, lapkričio 4 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode