SSC

Vilniuje nugriauti buvę Profesinių sąjungų rūmai

Vilniuje, ruošiantis statyti koncertų salę, nugriauti buvę Profesinių sąjungų rūmai.

Užbaigti likusius elektros, šilumos tinklų demontavimo darbus ir sutvarkyti teritoriją tikimasi iki žiemos, BNS informavo Vilniaus miesto savivaldybė.

„Šiuo metu yra atlikti vitražų demontavimo ir pervežimo į restauravimo dirbtuves (jose restauruojami vitražai) darbai. Taip pat atlikti elektros tinklų ir įrenginių perkėlimo, šilumos tinklų įvadų demontavimo darbai. Šiuo metu atlikta apie 80-90 procentų visų griovimo darbų, išvežta apie 70 proc. statybinių atliekų“, – BNS nurodė savivaldybė.

Griovimas kainuos apie 1,8 mln. eurų.

Darbus vykdo konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir „Statybų kodas“ – kol teritorija nebus sutvarkyta, iki kitų metų pradžios jos prieigose bus draudžiamas automobilių eismas.

Kaip skelbta anksčiau, bus tvarkoma ir gretima Liuteronų sodų teritorija – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksas. Šiems darbams su Europos Sąjungos parama planuojama skirti 14 mln. eurų.

Salė ant Tauro kalno statoma pagal tarptautinį konkursą laimėjusių ispanų architektų „Arquivio architects“ pasiūlytą idėją. Čia numatyta įrengti iki 1,7 tūkst. vietų didžiąją ir 500 vietų mažąją salės, taip pat erdvės barams, vestibiulį su vaizdu į miesto panoramą ir patalpas įvairiai kitai kultūrinei veiklai. 

Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

Savivaldybė tvirtina, kad šiuo metu dar tikslinama projektavimo užduotis, sutartį su ispanais tikimasi pasirašyti iki kovo.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, spalio 28 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode