Mirė ilgametis Jaunimo teatro aktorius R. Karvelis

Eidamas 87-uosius metus pirmadienį Vilniuje mirė žinomas Lietuvos kino ir teatro aktorius Rimgaudas Karvelis.

Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis BNS sakė, kad aktorius bus pašarvotas antradienyje Vilniuje, laidotuvių namuose „Nutrūkusi styga“, o laidojamas ketvirtadienį Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Pasak prezidento Gitano Nausėdos, R. Karvelis buvo ir visada išliks atmintyje kaip viena ryškiausių Lietuvos teatro ir kino pažibų, sukūrusių daugybę įsimintinų vaidmenų.

„Lietuva neteko vieno žymiausių ir talentingiausių aktorių, kurio nuopelnai buvo įvertinti prestižiškiausiu Lietuvoje teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus“, – teigiama jo užuojautoje.

Užuojautą dėl aktoriaus mirties pareiškęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė, kad R. Karvelio vaidmenys yra neatsiejami nuo naujo, nepriklausomo teatro ir televizijos etapo Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 1990 metais.

„Jo atminimas liks įamžintas jo kūryboje, o pavyzdys mokys ateities kartas“,– rašoma užuojautoje.

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, Lietuvos teatro meno scena ir visa kultūros bendruomenė neteko talentingo, jautraus menininko, sukūrusio įsimintinus vaidmenis daugelyje Lietuvos spektaklių bei kino filmų.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir visiems, kuriems teko laimė pažinoti šią kūrybingą ir šviesą skleidžiančią asmenybę“, – sakoma premjero užuojautoje.

R. Karvelis gimė 1933 metais Kaune, 1957 metais baigė buvusią Lietuvos konservatoriją. 1956–1963 metais aktorius dirbo Marijampolės (anksčiau – Kapsuko), 1963–1965 metais Klaipėdos dramos teatruose.

1965 metais R. Karvelis pradėjo dirbti Jaunimo teatro Vilniuje. Čia jis praleido apie 40 metų, sukūrė charakteringų, įsimintinų vaidmenų.

Aktorius dirbo su režisieriais Vytautu Čibiru, Dalia Tamulevičiūte, Eimuntu Nekrošiumi, daugeliu kitų.

R. Karvelis buvo ne tik aktorius, režisierius, bet ir Jaunimo teatro metraštininkas. Visą gyvenimą kaupęs ir rinkęs teatro archyvą, pats prisidėjęs prie spektaklių filmavimo ir fotografavimo, menininkas sukūrė kelių dalių filmą apie įvairius Jaunimo teatro istorijos etapus.

Aktorius buvo mėgiamas ir kino režisierių. Jis sukūrė vaidmenis populiariuose filmuose „Velnio sėkla“, „Tadas Blinda“, „Ignotas grįžo namo“, kituose, vaidino Lietuvos televizijose seriale „Giminės“.

2007 metais R. Karvelis apdovanotas Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2012 metais jis įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus.

Autorius: Jūratė Skėrytė

Vilnius, rugpjūčio 19 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode