Petreikis

Į Lietuvą atvyksta Indijos viceprezidentas

Į Lietuvą atvyksta Indijos viceprezidentas Venkaiah Naidu (Venkaja Naidu). Šeštadienį Vilniuje jį priims prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot Lietuvos Prezidentūros, tai pirmas kartas, kai Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi tokio aukšto lygmens Indijos pareigūnas, todėl „šis vizitas vertintinas kaip naujas aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo etapas“.

„Susitikime suplanuotos delegacijų derybos dėl dvišalių susitarimų kultūros, žemės ūkio, ekstradicijos srityse“, – rašoma penktadienį paskelbtame pranešime spaudai.

G. Nausėda turėtų pakartoti kvietimą Indijai atidaryti savo ambasadą ir kultūros centrą Vilniuje, žadama kviesti Indijos investuotojus į Lietuvą.

Lietuvos ambasada Indijoje veikia nuo 2013 metų. 

Susitikimo metu taip pat žadama aptarti Europos Sąjungos ir Indijos bendradarbiavimą.

Indijos prezidento ir viceprezidento pozicijos pagal konstituciją yra daugiau ceremoninės, o valdžia sutelkta į premjero ir jo kabineto rankas. 

Indija yra trečia pagal dydį Azijos ekonomika po Kinijos ir Japonijos, tačiau ūkio augimas pastaraisiais metais ėmė lėtėti.

Šį mėnesį Indija sulaukė didelio dėmesio dėl sprendimo panaikinti Kašmyro regiono autonomiją.

Autorius: Vaidotas Beniušis

Vilnius, rugpjūčio 16 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode