SSC

Vilniuje eilės darželiuose dar laukia beveik 2 tūkst. vaikų

 

Vilniuje eilės į savivaldybės darželius nuo rugsėjo laukia dar apie 1,9 tūkst. vaikų, tuo metu įstaigose yra dar apie 500 laisvų vietų.

Kaip BNS nurodė Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja, laukiančiųjų darželio skaičius didėja, kadangi tėvai kasdien registruoja naujus prašymus.

„Priskyrimas į grupes vyksta nuolat, nes darželių tinklas mieste plečiasi, nuolat atsiranda patalpų, kuriose įrengiamos darželių grupės“, – atsakyme BNS teigė ji.

Iš viso šiemet į sostinės darželių grupes priskirta apie 8400 vaikų. Tarp laukiančiųjų eilėje daugiausia nuo 1,5 iki 3 metų vaikų – 1356, dar 544 vaikai – vyresni nei 3 metų. Iš jų apie 700 lanko privačius darželius.

„1,5-3 amžiaus vaikai ne visada pradeda lankyti nuo norimos datos, nes jie labai dar maži, dažniausiai terminas atidedamas arba lankymas prasideda palaipsniui. Kadangi nuolat vyksta darželių grupių plėtra, ieškoma patalpų nuomai arba pirkimui, planuojama artimiausiu metu įsteigti apie 200 vietų vaikams darželiuose: Verkiuose, Žirmūnuose ir Pilaitėje“, – teigiama savivaldybės atsakyme BNS.

A. Kovalevskaja taip pat nurodė, kad sutarčių su mokyklomis dar nėra sudarę keliasdešimt būsimųjų pirmokų: iš viso sulaukta 6082 prašymų, sutartis pasirašė 6064 asmenys.

„Yra keli vaikai, kurių tėvai dar nepasirašė sutarčių mokytis mokyklose, tačiau su visais, kurie negavo kvietimo lankyti norimą mokyklą buvo susisiekta ir pasiūlyta ugdymo įstaiga. Tačiau tėvai nurodė, kad lauks antrojo priėmimo etapo, nes pasiūlytos mokyklos lankyti nenori ir lauks kol galimai atsilaisvins vieta pageidaujamoje mokykloje“, – sako A. Kovalevskaja.

Anot jos, pasirinkti iš likusių laisvų vietų bus galima nuo rugpjūčio 1 iki 19 dienos.

Tėvai tą gali padaryti, nes nuo rugpjūčio 1 iki 19 d. galima pildyti arba koreguoti prašymą ir rinktis iš visame Vilniaus mieste likusių laisvų ugdymosi vietų.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, liepos 22 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode