Talkinti vaikų apklausose jau pasirengę 72 psichologai

 

Nuo liepos padaugėjus atvejų, kuomet nepilnamečių apklausose turi būti pasitelkiami psichologai, į specialų tam pasirengusių specialistų sąrašą jau įtraukti 72 asmenys.

Planuojama, kad šis skaičius iki rudens padvigubės, teigia Teisingumo ministerija.

„Psichologai yra apmokyti, kaip užmegzti kontaktą su mažamečiu ar nepilnamečiu, kaip parengti jį apklausai, kokiu būdu formuluoti klausimus. Tai yra ypatingai svarbu, kai jauno amžiaus žmogus patenka į sudėtingas situacijas“, – pranešime pabrėžia teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Psichologų dalyvavimas mažamečių (iki 14 metų) nukentėjusiųjų ar liudytojų apklausose tapo būtinas nuo liepos 1 dienos, startavus vaiko teisių apsaugos pertvarkai.

Taip pat psichologas privalės dalyvauti nepilnamečių (iki 18 metų) nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos ar nepilnamečio įtraukimo į prostituciją.

Iki šiol psichologai dalyvavo mažesnėje dalyje vaikų apklausų.

Nepilnamečių apklausose dalyvaujantiems psichologams už darbą moka ir patirtas išlaidas kompensuoja ikiteisminį tyrimą atliekanti ikiteisminio tyrimo įstaiga arba prokuratūra, teisminio nagrinėjimo metu – teismas. Atlyginimas yra mokamas už faktinį paslaugų teikimo laiką – pasiruošimą ir dalyvavimą apklausoje bei kelionę į apklausos vietą ir atgal.

Galinčių dalyvauti apklausose psichologų sąrašą administruoja Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba. Joje taip pat įsteigti trys nuolatiniai psichologų etatai – šie psichologai vyktų į tas nepilnamečių apklausas, kai ikiteisminio tyrimo pareigūnams, prokurorams ar teismams dėl svarbių priežasčių nepavyktų pasikviesti psichologų iš specialaus sąrašo.

Vilnius, liepos 2 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai  

0 #3 Charissa 2018-10-10 10:40
This is a topic that is near to my heart... Take care!
Where are your contact details though?

Here is my blog: moz: https://moz.com
Cituoti
0 #2 Lashonda 2018-10-06 21:26
Greetings! Very helpful advice within this post! It's the little changes
that will make the largest changes. Thanks a lot for sharing!Also visit my website moz: https://moz.com
Cituoti
0 #1 Vida 2018-10-03 16:20
I truly love your website.. Pleasant colors & theme.
Did you build this web site yourself? Please reply back
as I'm looking to create my very own blog and want to learn where you got
this from or what the theme is named. Many thanks!


My site :: moz: https://moz.com
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode