SSC

Vaiko teisių apsaugos pertvarka: pritarta Civilinio kodekso pataisoms

Seimas antradienį pritarė Civilinio kodekso pataisoms, kuriomis Civilinis kodeksas ir jį lydintys įstatymai suderinami su liepos 1 dieną įsigaliosiančio Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatomis ir principais.

Pataisomis perskirstomos globos (rūpybos) organizavimo ir kitos funkcijos tarp savivaldybių administracijų ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) centralizuojant vaiko teisių apsaugą.

Kartu suteikiama Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie SADM teisė atlikti administracinių nusižengimų teiseną dėl administracinių nusižengimų, susijusių su vaiko teisių pažeidimais.

Be kitų naujovių pataisomis tobulinamas globos (rūpybos) organizavimo procesas, kad vaiko laikinoji globa (rūpyba) nesitęstų ilgiau nei 12 mėnesių ir kad vaikas iki 3 metų nepatektų į vaikų globos instituciją.

Primename, kad nuo 2018 m. liepos 1 d. įsigalios bendras prevencinės ir kitos pagalbos vaikui ir šeimai organizavimo modelis. Pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą ištisą parą veikianti vaiko teisių apsaugos sistema užtikrins vienodą praktiką, apsaugant ir ginant vaiko teises, o visoje šalyje bus vadovaujamasi tomis pačiomis vertybinėmis nuostatomis ir taikomi vienodi teisiniai pagrindai. Tai reiškia, kad nuo liepos 1 d. vaiko teisių apsaugos sistema taps centralizuota.

Svarbiausios naujovės, kurios atsiras įgyvendinant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatas, – tai maksimali prevencija, institucijų darbo koordinacija, aukštesni reikalavimai specialistų kvalifikacijai, veiksmingesnė jų darbo kontrolė, didesnio specialistų skaičiaus įtraukimas į pagalbos šeimai teikimą, pagalbos vaikui organizavimas stiprinant darbą su tėvais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode