Reklama 2

Prašo neuždaryti

Nuo rudens planuojama uždaryti Pikelių paštą. Tam prieštarauja miestelio gyventojai ir tarpininkaujant Seimo nariui prašo paštą Pikeliuose palikti.

Dirba nuostolingai

Toks sprendimas, pasak AB Lietuvos paštas atstovės spaudai Aurelijos Jonušaitės, priimtas dėl to, kad pašte sulaukiama labai mažai klientų, ir todėl skyrius dirba nuostolingai. „Norime nuraminti Pikelių kaimo gyventojus, kad jie neliks be pašto paslaugų. Kaip ir iki šiol, visas pašto paslaugas teiks laiškininkė. Gyventojai galės pasiskambinti laiškininkei, kuri atvykusi į namus suteiks visas pašto paslaugas: ne tik pristatys, bet ir priims išsiuntimui siuntas, pinigų perlaidas, užsakys ir pristatys periodinius leidinius, priims mokesčius, parduos reikalingų prekių ir pan. Tad gyventojams neturėtų kilti didelių nepatogumų“, – „Būdą žemaičių“ patikino A. Jonušaitė.

Kreipėsi į Ministeriją

Seimo narys K. Bartkevičius raštu kreipėsi į Susisiekimo ministeriją ir pateikė 300 Pikelių bendruomenės gyventojų parašų, reikšdamas susirūpinimą dėl AB Lietuvos pašto ketinimo uždaryti pašto skyrių Pikelių miestelyje, kurio pasekmės, pasak jo, atneštų didelę žalą kaimo žmonių poreikiams: „Miestelis yra nepatogioje geografinėje padėtyje – nuo rajono centro nutolęs 30 km, pačiame Lietuvos pasienyje. Artimiausias paštas nuo Pikelių nutolęs 14 km – Židikuose. Kelias iki jo neasfaltuotas, rudenį, žiemą ir pavasarį praktiškai nepravažiuojamas, tai ir paštininkei parsivežti korespondenciją bus labai sunku, ir pagyvenusiems kaimo žmonėms sunku nuvažiuoti į tolimesnį paštą, nes kelias brangus ir tolimas.“

Atlieka socialines funkcijas

Pasak K. Bartkevičiaus, kaimo žmonėms paštas – ne tik vieta, kur galima sumokėti mokesčius, išsiųsti laišką ar siuntinį, nusipirkti smulkmenų, pavasarį – sėklų: „Tai vieta, kur žmonės susirenka pabendrauti, pasidalinti savo rūpesčiais, pasitarti. Paštas yra ne tik komercinė, pelno siekianti bendrovė, bet atlieka ir svarbias socialines funkcijas. Paštininkai ne tik atneša laikraščius ir žurnalus, bet žmonėms padeda nusipirkti vaistų, maisto produktų, nes atokiuose kaimuose nėra stacionarių parduotuvių, vaistinių. Jau privatizavus daugelį įstaigų, uždarinėjant mokyklas, paštas lieka ir socialine prasme labai reikalinga įstaiga kaime.“

„Būdo žemaičių“ informacija

Komentarai  

0 #1 valdone 2015-08-15 08:13
taip taip sugrizome i akmens amziu , nebereikia nei autobusu , nei mokyklu , zmones is Lietuvos ir bega , kaip ziurkes is skestancio laivo, okam toks gyvenimas cia iur reiukalingas , net Rusijos kaimu uzkaboriuose yra mokyklos. :sad:
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode