Dailės mokyklą baigė dar viena laida

Saulėtą birželio 16 d. popietę Mažeikių dailės mokykloje virte virė darbas. Penkių žmonių komisija, vadovaujama mokyklos direktoriaus skulptoriaus Zenono Steponavičiaus, vertino XXIV laidos 29 moksleivių baigiamuosius darbus. Studija, kurioje jaunieji dailininkai jaudindamiesi pristatė savo „jauną“ kūrybą, mirgėjo nuo spalvų, džiugino atlikimo technikų, žanrų ir temų įvairove, originaliais sprendimais bei pakankamai aukštu meniniu lygiu.

Renginio pradžioje mokyklos direktorius Z. Steponavičius pažymėjo, kad Dailės mokykla yra mąstymo, kūrybiškumo ir saviraiškos, o ne „amatų“ mokykla, ir linkėjo ugdytiniams gyvenime toliau ieškoti savęs bei realizuoti tuos meninius gebėjimus, kurie kai kam duoti galbūt ir „iš aukščiau“.

Rūta Petrikaitė, pristačiusi tapybos darbą „Šokis“, palygino save su pavaizduotomis šokėjomis: „Aš, kaip tos balerinos, siekiu savų tikslų.“ Rasa Kiburytė pristatė mišria technika atliktą darbą „Perpilda“: „Tai mano vidinis pasaulis, mano gyvenimas ir aistra...“ Dar kita autorė Karolina Šakytė tekstilės darbu „Spalvos“ teigė, kad kiekvieno žmogaus gyvenimas spalvotas. Nora Sirtytė pristatė tekstilės darbą „Rojaus vartai“ ir komisijai bei visiems susirinkusiems sakė: „Mano Rojus šviesus, o tuo pačiu ir paslaptingas, nes nežinai, kas laukia už Rojaus vartų. Tikiu, kad gerumas, šviesa ir nuoširdumas, kurių taip trūksta šiame pasaulyje...“

Baigiamųjų darbų vertinimo komisija (J. Želkauskas, V. J. Pocys, Z. Steponavičius, R. Tamošiūnienė, G. Bernotavičienė) buvo geranoriška ir nuoširdi, visus atliktus darbus siūlė vertinti teigiamai.

Nuo šiol jaunųjų menininkų baigiamieji darbai papildys mokyklos darbų kolekciją ir pradės naują gyvenimą parodose bei įvairiuose renginiuose. Kažkur savo ieškojimų keliu iškeliaus ir XXIVMažeikių dailės mokyklos laida.

Vytas ALEKNAVIČIUS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode