Kultūros centro vadovas tiki Tirkšlių bendruomene

Jau nuo kovo mėnesio Tirkšlių kultūros centras turi naują vadovą. Juo, laimėjęs Savivaldybės skelbtą konkursą, tapo Leonardas Žalimas.

Iš biografijos

L. Žalimas gimė ir užaugo Mažeikiuose, čia baigė mokyklą, vėliau studijavo Vilniaus valstybinės konservatorijos Klaipėdos muzikos fakultete ir įgijo kultūros švietimo darbuotojo ir saviveiklinio pučiamųjų orkestro vadovo specialybę. 2006 m. Šiaulių universiteto tęstinių studijų institute įgijo muzikos pedagogo kvalifikaciją. Kurį laiką vadovavo ir grojo Šiaulių miesto profesiniame pučiamųjų orkestre, yra dirbęs Mažeikių muzikos mokykloje, „Ventos“ vidurinėje mokykloje mokytoju.

 

Užmojai dideli

„Man labai pasisekė, kad Tirkšliuose radau tinkamai rekonstruotą ir atnaujintą kultūros centrą. Tai visiškai atitinka mano lūkesčius ir pasiryžimą nuveikti daug gražių darbų miestelio gyventojų labui, – paprašytas pakalbintas pasidalinti mintimis apie naujas pareigas, sakė L. Žalimas. – Dažnai pasitaiko, kad projektus kultūrinės paskirties objektams ruošia žmonės, neišmanantys tokio darbo specifikos ir poreikių. Tada ES lėšos būna paprasčiausiai išmetamos į balą. Graži ir patogi 200 vietų salė tikrai gali patenkinti Tirkšlių ir aplinkinių gyvenviečių gyventojų poreikius. Naujojecentro galerijoje jau atidaryta pirmojimiestelio Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos mokinių darbų paroda: tai įvairia technika atlikti jaunųjų menininkų kūrybiniai bandymai. Vaikams yra labai didelė paskata kurti ir pademonstruoti savo darbus naujoje erdvėje visiems miestelio žmonėms, tad jie šios parodos labai laukė. Šių autorių vadovė dailės mokytoja Edita Baltrušaitienė, kuriai esu dėkingas, kad atsiliepė į kvietimą surengti parodėlę. Neseniai teatro mylėtojus pakvietėme pažiūrėti Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklį „Trys mylimos“. Susirinko per 60 žiūrovų. Gal ir mažoka, bet tai tik pirmas kartas po gana ilgokos pertraukos, tad reikia eiti tik pirmyn. Kultūros centre vėl pradėti rengti poilsio vakarai jaunimui ir vyresnio amžiaus gyventojams. Didesnę bėdą matau jauno amžiaus kategorijoje, bet atstumti jaunimo negalima. Reikės įdėti daug pastangų ir ryžto, kad „nevaldomo“ jaunimo problema būtų išgyvendinta“.

Talkina pagalbininkai

Pasak naujojo Tirkšlių kultūros centro vadovo, nieko nebūtų įmanoma planuoti ir nuveikti, jeigu ne kertiniai Tirkšlių miestelio kultūros puoselėtojai ir pagalbininkai: „Daug prisideda lopšelis-darželis „Giliukas“, mokykla, bažnyčia, seniūnija, seniūnijos bendruomenė ir rėmėjai. Tik glaudus kultūros centro ir šių, mano paminėtų struktūrų, glaudus bendradarbiavimas gali pakylėti Tirkšlių kultūrinį gyvenimą į kitokią kokybę ir prasmę. Džiaugiuosi labai geranoriška seniūno parama, darželio vadovų iniciatyvomis ir entuziazmu. Ne paslaptis, kad žmonės Lietuvoje yra „apgadinti“ ir jiems yra svarbiau pasisotinti, pažiopsoti ir pabaliavoti. Tokį požiūrį norisi keisti, pasiūlant tikrų kultūros renginių. Būtina išsaugoti ir tęsti tradicines šventes „Liepos jau kvepia medum“, „Rudens kermošių“, nes Tirkšliai turi unikalų ir gražų pušyną, čia pastatyta estrada, įrengtas aikštynas“.

Anot L. Žalimo, šiais laikais kultūros centrai iš lėto transformuojasi, stengdamiesi atitikti gyventojų poreikius ir tobulindami kultūrines paslaugas. „Meno saviveikla taip pat ieško savo šiuolaikinio atitikmens ir pritaikymo. Mano patirtis dar labai trumpa, bet įžvelgiu gerus postūmius. Atėjau į tikrai šaunų kolektyvą, kuris mane šiltai priėmė. Aš turiu iš ko pasimokyti ir mielai tai darau. Kultūros vadyba yra sudėtingas procesas, kai idėją reikia paversti visiems matomu rezultatu. Finansavimas yra labai ribotas, todėl reikia parodyti daug išmanumo ir drąsos, diplomatijos ir nuovokos. Viskas ateis su patirtimi. Aš tikiu ir pasitikiu Tirkšlių bendruomene, nes čia gyvena darbštūs ir paprasti žmonės, norintys turėti tokį Kultūros centrą, kuris taptų jų antraisiais namais, būtų traukos ir atsipalaidavimo vieta po sunkių darbų, galų gale, būtų vieta, kur galėtų pasėdėti prie kavos puodelio ir paplepėti. Žinoma, tam reikia laiko, bet mes juk niekur neskubame“, – sakė naujasis direktorius.

Vytas ALEKNAVIČIUS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode