Kai turi draugų, tai ir švęst smagu...

Gegužės 20 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaiga Mažeikiuose lopšelis-darželis „Buratinas“ paminėjo savo veiklos 35 metų sukaktį. Ta proga vyko respublikinė sporto šventė „Nutieskime draugystės ir sveikatos tiltą“, skirta ir Etnografinių regionų metams paminėti.

 

 

Žiupsnelis istorijos

„Buratinas“ savo veiklą pradėjo 1980 metų pavasarį. Jo steigėjas buvo Mažeikių naftos perdirbimo įmonė, o nuo 1995 m. įstaigos steigėju tapo Mažeikių rajono savivaldybė. Darželio bendruomenė nuo 2008 m. dalyvauja respublikiniame projekte „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose 2006-2010 m.“

Nuo 2010 m. darželyje vykdoma olimpinio ugdymo programa „Vaikų darželis – olimpinio kelio pradžia“.

2011 m. lopšelis - darželis „Buratinas" įsijungė į Lietuvos futbolo federacijos projektą „Futboliukas“.

2014 m. viešosios įstaigos „Sveikatos Ambasada“ paskelbtoje „Mažųjų Olimpiadoje – 2014“ laimėjo II vietą.

Svečiai ir sveikinimai

Ikimokyklinę ugdymo įstaigą sveikino Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus padėjėjas Česlovas Čyžas, Respublikinės ikimokyklinių įstaigų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ prezidentė Danutė Jakučiūnienė, Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus bei vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė, „Buratino“ socialinių partnerių atstovai iš Vilniaus lopšelio-darželio „Žilvinėlis“, Naujosios Akmenės lopšelio-darželio „Buratinas“, Telšių lopšelio-darželio „Mastis“, Šiaulių lopšelio-darželio „Varpelis“, rajono švietimo įstaigų atstovai ir auklėtinių tėveliai.

„Mes nutiesėme draugystės tiltą į Vilnių, Telšius, Akmenę, Šiaulius, mūsų rajono ikimokyklines įstaigas. Tikimės, kad šis draugystės tiltas tik platės ir ilgės bei visada neš gerą nuotaiką ir draugystės spindulėlius. Šiandien mes ne tik artimiau susidraugausime, bet ir aktyviai sportuosime, džiaugsimės, išdykausime“, – kalbėjo Mažeikių lopšelio-darželio „Buratinas“ direktorė  Živilė Brazaitienė. Jai už  ilgametį nuoširdų vadybinį darbą įteiktas Savivaldybės padėkos raštas.

Padėkomis apdovanotos ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genė Tamušauskienė, vyriausioji slaugytoja Rima Gydrienė bei auklėtoja Birutė Budrevičienė.

Atspindėjo įstaigos išskirtinumą

Kadangi šie metai yra Etnografinių regionų metai, o „Buratinas“ jau senokai yra sportinio ugdymo ir sveikos gyvensenos ugdymo įstaiga, tai ir vykusi jubiliejinė šventė puikiai atspindėjo jos išskirtinumą.

Sportinėje renginio dalyje „Nutieskime draugystės ir sveikatos tiltą“ vyko atkaklios kovos, savo azartu ir kovingumu nenusileidžiančios jokioms olimpiadoms. Šventiškai išpuoštos sportinės trasos ir darželio sportinės veiklos specialistė Roma Gydrienė labai nekantravo pradėti sportinę šventės dalį, nes šventėje dalyvavo ir „tikri“ suaugę futbolininkai bei Mažeikių galiūnas Antanas Abrutis.

Tuo tarpu, mažieji šventės dalyviai džiaugėsi pasakų herojais Malvina ir Buratinu, kurie linksmai vedė šventę ir pristatė visus dalyvius bei atvykusius garbius svečius.

Po iškilmingosios renginio dalies susirinkę svečiai dalyvavo paskaitoje „Vaikų sveikatinimo veikla lopšelyje-darželyje“.

Vytas ALEKNAVIČIUS

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode